Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi p.w. Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Mszanie Dolnej

KRONIKA 2013/2014 - Sem I

Data utworzenia: 2014-08-22 20:59:30

2 wrzesień - Rozpoczęliśmy Nowy, kolejny Rok Przedszkolny 2013/2014!

Pierwszy dzień po wakacyjnym odpoczynku okazał się oczekiwany z wielką niecierpliwością przez kochane dzieci. Towarzyszyła mu słoneczna pogoda i radosna atmosfera, wypełniona serdecznymi powitaniami. Nawet dzieci nowo przyjęte dzielnie znosiły trudne chwile rozłąki z rodzicami. Pomogły im w tym zajęcia adaptacyjne, które prowadzone były dla nich w miesiącu czerwcu i ostatnim tygodniu sierpniowych wakacji, to pozwoliło im zapoznać się z personelem i przedszkolnymi salami. Serdecznie witamy naszą nową Siostrę Dyrektor – s. Danutę Gromadę. Cieszymy się z jej obecności wśród nas i życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługi. Witamy również naszą kochaną Panią Kasię Łotocką, która wróciła do nas i swoich „ Sarenek” po urlopie macierzyńskim, oraz nowe Siostry : s. Alinę Karoń, która pełnić będzie obowiązki nauczyciela w grupie „ Niedźwiadków” i Lidię Tendelską nauczyciela w grupie najmłodszej „ Wiewióreczek”. Witamy je serdecznie - życzymy radości, pokoju i całej miary cierpliwości i pomysłów pracy z dziećmi.

3 wrzesień- Nowy Rok Przedszkolny z Bożym błogosławieństwem. Po południu o godzinie 16.00 zebraliśmy się w Kościele Parafialnym Miłosierdzia Bożego, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny. We wspólnej modlitwie dziękowaliśmy za wakacyjny wypoczynek i prosiliśmy Dobrego Boga o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Dzieci, Rodziców i Personelu Przedszkola w Nowym Roku Przedszkolnym 2013/2014. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Wikary Mateusz Korpak, a my wszyscy modlitwą i śpiewem wielbiliśmy Jezusa za Jego niezliczone dobrodziejstwa.

 

16 wrzesień – swoje Imieniny obchodziła dziś nasza kochana Siostra Przełożona Maria Dudycz , która codziennie w trudzie i oddaniu przygotowuje nam najsmakowitsze posiłki. W tym ważnym dniu zebraliśmy się więc wszyscy razem w sali „ Zajączków”, by złożyć Jej z naszych serc płynące życzenia i wręczyć wykonane laurki. Siostra Przełożona ze szczodrości słynie!!! - nie zabrakło wiec przepysznych imieninowych cukierków.

 

17 września - Dziś obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie ŚW. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – Patrona naszego Przedszkola. O godz: 9:15 zgromadziliśmy się na wspólnej Mszy Św. W przedszkolnej Kaplicy Sióstr gdzie modliliśmy się przy Jego relikwiach idziękowaliśmy Dobremu Bogu za osobę i życie naszego Świętego Patrona. Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec . Dzieci z całego serca prosiły w takt słów naszego Hymnu Przedszkola: „ Święty Zygmuncie przedszkola patronie, przytul każde dziecko, miej w Swej obronie…”

Tego wyjątkowego dnia czekała na nas kolejna atrakcja: przyjechał do nas TEATRZYK SKRZAT z Krakowa z przedstawieniem pt. „ O Babci, Krasnalu i kolorowych kulkach”.

 

23 września - Odwiedziny ks. Biskupa - Ten poniedziałek na długo pozostanie w naszej pamięci, a to ze względu na wizytę w naszych skromnych progach przedszkola Ks. Biskupa Jana Zająca. Z tej że okazji gr. „ Zajączki” najstarsi przedstawiciele przedszkola przygotowały Akademie o Św. Patronie przedszkola Zygmuncie Szczęsnym Felińskim. Na powitanie rozbrzmiała z serc płynąca wszystkich dzieci pieśń „ Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Ksiądz Biskup komentując tą piosenkę powiedział, że chce być Kimś więcej niż Gościem bo domownikiem, a następnie grupa „Zajączki” przedstawiła życiorys Św. Zygmunta. Ks. Biskup z wielką życzliwością i na wesoło rozmawiał z przedszkolakami żartując. Na zakończenie spotkania pobłogosławił wszystkie dzieci i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z każdą grupą. Następnie udał się razem z grupą „Zajączki” na Mszę Św. do kaplicy Sióstr by dziękować dobremu Bogu za dar spotkania i prosić o piekę Matki Bożej i Świętego Zygmunta dla Dzieci ich Rodzin oraz Personelu Przedszkola.

 

1 październik - imieniny Pani Teresy Kotarba z grupy „ Wiewióreczki” - Świętujemy dziś imieniny naszej kochanej Pani Tereni Kotarba- pomocy wychowawczej w najmłodszej grupie „ Wiewióreczki”. Z tej okazji dzieci przygotowały piękną laurkę, piosenki i życzenia płynące z ich małych, szczerych serduszek. Pani Terenia obdarowała słodkościami wszystkich przedszkolaków.

4 październik - Spotkanie z Panem Policjantem - Dzisiaj w przedszkolu odbyło się bardzo ważne spotkanie, odwiedził nas bowiem Pan Policjant Jarosław Jarosz- tatuś dwóch córeczek uczęszczających do naszego przedszkola : Sonii i Sary. Opowiedział o swojej pracy i odpowiedzialności jaka ciąży na funkcjonariuszach policji, a także uświadomił nam jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, chodnikach zwłaszcza podczas spacerów i wycieczek. Pan Policjant odpowiedział na wszystkie pytania przedszkolaków. Największą atrakcją stało się jednak przymierzanie policyjnej czapki oraz oglądanie przyborów, które są potrzebne do pracy każdemu policjantowi. Dzieci były bardzo szczęśliwe i przejęte wiadomościami zdobytymi od naszego gościa.

Nabożeństwa Różańcowe - Od 7 października w każdy poniedziałek tygodnia o godzinie 17.30 wspólnie z dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola uczestniczymy w nabożeństwie różańcowym w Kościele Miłosierdzia Bożego. Przez Serce Maryi prosiliśmy Dobrego Boga o pełnię łask dla każdego z nas oraz o miłość, jedność i zgodę w naszych rodzinach.

9 październik - „Baśniowa Kapela” w przedszkolu - Do naszego przedszkola przybyła dziś „Baśniowa Kapela”. Aktorzy zaprezentowali dzieciom bajkę z serii TROPICIELE pt. „Bajka o kasztanowcach” to przedstawienie o tematyce ekologicznej. Rzecz dotyczy kasztanowców - pięknych drzew, od wieków wpisanych w nasz polski krajobraz, które od kilku lat przeżywają trudne chwile, gdyż niezidentyfikowany szkodnik podgryza im liście. Tropiciele z Liliowego Boru tropią złoczyńcę. Do akcji włączyły się dzieci z naszego przedszkola. Wspólnie z nimi demaskujemy sprawcę nieszczęść kasztanowców. Humorystyczne, dynamiczne i emocjonujące opowiadanie takie jakie lubimy najbardziej

11 październik - Wycieczka do Krakowskiego ZOO - Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy dzisiejszego piątkowego dnia, kiedy to dzieci z gr. „ Wiewiórki” i „Niedźwiadki” jadą na wycieczkę do Krakowskiego ZOO. Mogliśmy się tylko cieszyć bo pogoda naprawdę dopisała było 20*C! Tuż po śniadaniu z ogromną radością dwie najmłodsze przedszkolne grupy wsiadły do autokaru i wyruszyły w stronę królewskiego grodu Kraka. Kiedy już usiedliśmy wygodnie naszą podróż powierzyliśmy w modlitwie Aniołowi Stróżowi i Matce Najświętszej odmawiając 10 –tkę różańca. Wraz z siostrami i mamami ruszyliśmy na wyprawę oglądania, poznania egzotycznych zwierząt. Największym powodzeniem cieszyły się małpki, pawiany, słonie, wielbłądy i uchatki. Spacer po ogrodzie zoologicznym okazał się bardzo męczący dla najmłodszych przedszkolaków, dlatego też zaraz po nim bardzo głodne „Wiewióreczki” i „Niedźwiadki” pojechały autokarem do Domu Prowincjalnego Sióstr na ul. Parkowej, gdzie dzięki życzliwości mieszkających tam zjedliśmy pyszny obiadek. Powrót do Mszany prawie wszyscy przespali, więc droga powrotna minęła szybko. Dziękujemy dobremu Bogu i opiece Matki Bożej za piękną pogodę i udaną wycieczkę.

18 października – Spotkanie z trenerem i piłkarzami Klubu Sportowego „ TURBACZ” z Mszany Dolnej. Dzisiaj wszystkie dzieci z przedszkola spędziły dzień na sportowo, a to dzięki zaproszeniu trenera pana Grzegorza Szynalika na halę sportową do ZSZ Nr. 1 w Mszanie Dolnej. Mieliśmy niezwykłą okazję na granie w piłkę nożna z juniorami klubu sportowego KS TURBACZ. Po tym wyczerpującym, ale jakże wspaniałym spotkaniu wszyscy zapamiętamy sportową dywizę „ W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH”. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za atrakcyjne i zdrowe spędzenie czasu na hali. Na pamiątkę tego spotkania wszystkie grupy zrobiły sobie zdjęcia z klubem sportowym i trenerem.

23 Październik- spotkanie w naszym przedszkolu z Żandarmerią Wojskową - Tego wspaniałego słonecznego dnia przyjechali do nas Panowie z Żandarmerii Wojskowej w składzie:

Starszy Chorąży Robert Wydra- Tatuś Weroniki z grupy „ Niedźwiadki”,

Starszy Chorąży Sztabowy Andrzej Wygrecki,

Starszy Szeregowy Paweł Szlaga.

Żołnierze przybliżyli nam swoje obowiązki pracy w wojsku oraz starali się wdrożyć nas najmłodszych obywateli Państwa Polskiego do przynależności narodowej i wychowania patriotycznego.

Dzieci miały okazję zapoznać się z umundurowaniem żołnierzy, akcesoriami wchodzącymi w skład umundurowania. Dużo radości sprawiła nam możliwość przymierzenia hełmu oraz odbicie swoich linii papilarnych palców. Następnie Panowie zaprosili nas do swojego służbowego samochodu jakim w swej pracy się poruszają i pozwolili włączyć syrenę. Na koniec tego fascynującego spotkania Panowie z Żandarmerii obdarowali każdą grupę przedszkolna upominkami- odblaskami, maskotkami, a my w podziękowaniu za niezwykłe spotkanie wręczyliśmy pamiątkowy dyplom i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci zwłaszcza chłopców, którzy kto wie – może w przyszłości pójdą w ślady naszych wspaniałych gości.

28 października świętowaliśmy imieniny ks. Proboszcza Tadeusza Mrowca. Dzieci wraz z rodzicami i personel przedszkola uczestniczyły w uroczystej Mszy Św. w parafii Miłosierdzia Bożego w intencji Pasterza naszego Kościoła. Dziękując ks. Proboszczowi za obecność, pomoc i życzliwość dzieci z gr. „ Zajączki” przebrane w regionalne stroje złożyły w imieniu nas wszystkich życzenia z serc płynące wierszem i piosenką. Na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Niech Pan Bóg błogosławi ks. Tadeuszowi każdego dnia w posłudze pasterskiej w naszej parafii.

8 listopada - Akademia Patriotyczna - W tym dniu dla uczczenia Odzyskania Niepodległości przez Naród Polski w naszym przedszkolu odbyła się Akademia Patriotyczna. Na Akademię przybyli Rodzice oraz ks. Proboszcz. Dzieci ze starszych grup „Niedźwiadki”, „Sarenki” i „Zajączki” przygotowały na tę uroczystość wiersze oraz pieśni patriotyczne, które wywołały wzruszenie na twarzach widzów. Następnie 5 latki „ Sarenki” zaprezentowały taniec „ Krakowiak” w pięknych krakowskich strojach. Na tym nie koniec tańców, 6- latki z gr. „ Zajączki” zatańczyły taniec góralski w pięknych góralskich strojach. Na zakończenie Akademii Siostra Dyrektor podziękowała zarówno dzieciom jak i nauczycielkom za trud i wysiłek włożony w przygotowanie tej jakże ważnej dla nas Polaków uroczystości.

14 listopada - wycieczka do Teatru Ludowego - Tego dnia dzieci z grup III„ Sarenki” i IV „Zajączki” wybrały się na zaplanowaną wycieczkę do Teatru Ludowego w Nowej Hucie na spektakl pt. „ Pyza na polskich dróżkach”. Po śniadaniu dzieci zajmowały miejsca w autokarze i busie, by wyruszyć na oczekiwaną z niecierpliwością wycieczkę. Pierwszym przystankiem wycieczki było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie modliliśmy się przy relikwiach św. Siostry Faustyny. Następnie dotarliśmy do teatru, gdzie uczestniczyliśmy w przedstawieniu „Pyza na polskich dróżkach”. Poznaliśmy wybrane regiony Polski zwiedzane przez Pyzę, tradycje, zwyczaje oraz sztukę ludową. Spektakl uwrażliwił nas na piękno ojczystego krajobrazu oraz pogłębił nasze uczucia patriotyczne.

Po przedstawieniu czekała na nas niezwykła niespodzianka- dwie panie pracujące na co dzień w teatrze oprowadziły nas po teatrze: zwiedziliśmy scenę, zaplecze teatralne, garderoby, poznaliśmy pracę suflera, operatora sceny. W ten praktyczny sposób mogliśmy poszerzyć swą wiedzę na temat teatru. Po wspaniałym pobycie w teatrze pojechaliśmy do zaprzyjaźnionego Przedszkola Parafialnego nr. 188 Na Wzgórza prowadzonego przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi aby zjeść smaczny obiadek i zintegrować się w zabawie z dziećmi i personelem. Do naszego przedszkola wróciliśmy wieczorem po godzinie 18:00. Wycieczkę długo będziemy pamiętać z wielkim sentymentem, a pobyt w Teatrze rozbudził w nas zainteresowanie kulturą i sztuką.

20 listopad - Spotkanie z Baśniową Kapelą - Wszyscy uwielbiamy te niezwykłe spotkania z zespołem Baśniowa Kapela. I w tym dniu mogliśmy ich gościć w naszym przedszkolu. Baśniowa Kapela tym razem zabrała dzieci w podróż po krajach Unii Europejskiej z przedstawieniem muzycznym „Świat mówi do nas kolorami”. Dzieci poznały charakterystyczne budowle (wiatraki), rośliny (koniczyna zielona) oraz zwierzęta (świstaki) wybranych krajów unii europejskiej. Występ Baśniowej Kapeli wywołał wiele uśmiechów i radości na twarzach przedszkolaków, które wesoło podskakiwały przy dźwiękach np. piosenki o świstakach. Wspólny śpiew, radosna atmosfera, wspaniała zabawa!

22 listopad - Imieniny Pana Burmistrza - Tego dnia na zaproszenie Siostry Dyrektor i dzieci przybył do naszego przedszkola Pan Burmistrz Tadeusz Filipiak, by przyjąć życzenia imieninowe od dzieci i personelu przedszkola. Dzieci z najstarszej grupy „ Zajączki” zatańczyły w prezencie taniec góralski a dzieci z grupy „ Sarenki” przygotowały wiersze i życzenia oraz wręczyły wykonany własnoręcznie upominek. Wszystkie przedszkolaki wyśpiewały z serc płynące życzenia i zapewniły Pana Burmistrza o swojej pamięci i modlitwie. Sto lat Panie Burmistrzu.

25 listopada - Imieniny Pani Kasi Łotockiej - Poniedziałkowy dzień w przedszkolu rozpoczęliśmy od imienin naszej kochanej Pani Kasi z grupy „ Sarenki”. Wszystkie przedszkolaki przy akompaniamencie gitary Siostry Madzi śpiewały najwspanialej jak potrafią życzenia, w ten sposób dziękując za opiekę i obecność. Siostra Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia dziękując za każdy dzień rzetelnej pracy i opieki nad dziećmi. Ten wyjątkowy dzień dla każdego solenizanta jest wzruszający i pełen siły i motywacji do dalszej owocnej pracy. Pani Kasia w podziękowaniu obdarowała wszystkie dzieci cukierkami dziękując za „ słodkie” życzenia. Dziękujemy i życzymy spełnienia marzeń zawodowych i prywatnych.

6 grudnia – Dzisiejszy dzień od rana był pełen wrażeń i emocji! Wszyscy czekaliśmy wyjątkowego Gościa. Na szczęście dzieci przez cały rok były grzeczne dlatego punktualnie o godzinie 9:30 przybył do nas Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami aniołkami. Kolejno dzieci z wszystkich grup przywitały Świętego Mikołaja pięknymi wierszykami i piosenkami których nauczyły się specjalnie na tę okazję. Święty Mikołaj przytulił każdego przedszkolaka i obdarował wspaniałym prezentem. Radości nie było końca! Nie zapomniał również o siostrach i paniach pracujących w przedszkolu, w zamian za dobre zachowanie także one otrzymały prezenty hi, hi . Niestety Święty Mikołaj nie mógł długo pozostać z nami ponieważ musiał odwiedzić jeszcze inne dzieci, ale obiecał, że wróci do grzecznych przedszkolaków już za rok! Mikołaju czekamy!!!

9 grudnia - Tego dnia dzieci z grupy „ Wiewióreczki” miały przyjemność gościć u siebie wspaniałego gościa, który pracuje w bardzo słodkim zawodzie. Odwiedziła nas bowiem pani Jadwiga Kraska- mamusia Marcinka, która jest cukiernikiem. Pani Jadzia przyniósł ze sobą potrzebne przybory: stolnicę, wałek, foremki do ciasteczek, wyrobione ciasto cynamonowe. Po opowiedzeniu nam o swojej pracy wszyscy ubrani w odpowiednie fartuszki zabraliśmy się do pracy. Każde dziecko miało okazję wałkować ciasto, a następnie zrobić swoje wymarzone ciasteczko w pięknym kształcie- były serduszka, misie, samochody, kwiatuszki, motylki i co tylko chcieliśmy. Następnie oczekiwaliśmy z niecierpliwością na ich upieczenie, po kilkunastu minutach już zajadaliśmy pyyyyyyszne ciasteczka cynamonowe z dżemem i cukrem pudrem. Pychotka.

12 grudnia – Dzisiaj grupa „Wiewióreczki” gościła panią Bożenę Kornaś- mamusię Michałka pracującą w zawodzie krawcowej. Pani Bożenka opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pokazała nam jak wyglądają potrzebne jej na co dzień przybory. Spotkanie bardzo podobało się wszystkim dzieciom, nawet chłopcy patrzyli z zaciekawieniem kiedy pani Bożenka demonstrowała ściegi zrobione za pomocą maszyny do szycia. Na koniec spotkania każde dziecko miało okazję wykonać swoją wyszywankę przewlekając włóczkę przez dziurki tworząc piękne wzory.

16 grudzień - Spotkanie z Baśniową Kapelą – Tuż po śniadaniu o godzinie 9:15 gościliśmy w naszym przedszkolu dobrze znanych nam artystów z „Baśniowej Kapeli”, którzy tym razem przyjechali z przedstawieniem pt: „Opowieści z Rusinowej Polany”. Dzieci wysłuchały opowieści o owieczkach z Rusinowej Polany i czyhających na nie niebezpieczeństwach przeplatanej piękną góralską muzyką. Twarze małych widzów zmieniały się zgodnie z emocjami towarzyszącymi podczas przedstawienia. Nie zabrakło bowiem podczas spektaklu chwil radości, smutku a także grozy. Przygody owieczek skończyły się jednak szczęśliwie a kolejne spotkanie z „Baśniową Kaeplą” pozostawiło dzieciom wiele miłych wspomnień.

16 -19 grudnia - W tych dniach odbyły się przedstawienia Jasełkowe przygotowane przez dzieci z wszystkich grup. Jako pierwsze zadebiutowały najmłodsze przedszkolaki „Wiewióreczki”, drugiego dnia występowały „Niedźwiadki”, następnie „Sarenki” i na końcu najstarsi w przedszkolu czyli „Zajączki”. Na występy zostali zaproszeni nasi Kochani Rodzice. S. Dyrektor witała kolejno Rodziców z poszczególnych grup. Każde spotkanie rozpoczynał występ przedszkolaków, po którym wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie z serca płynące życzenia świąteczne. Następnie dzieci wraz z rodzicami przechodzili do jadalni na wspólny poczęstunek i kolędowanie przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. W grupie „ Wiewióreczki” kolędowaliśmy przy pięknych dźwiękach gitary i klarnetu. Dzieci z grupy „ Niedźwiadki” same kolędowały na instrumentach perkusyjnych, w grupie „ Sarenek” siostra Madzia wprowadziła wspaniały nastrój świąteczny grając na gitarze. Najstarsi przedszkolacy kolędowali przy dźwiękach akordeonu. Podczas tych dni atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wypełniła całe przedszkole. Dziękujemy wszystkim kochanym rodzicom i bliskim za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz za zaangażowanie w przedstawienie i wspólne kolędowanie.

2 styczeń – Serdecznie witamy nową Panią Renatę Biskup, która pełnić będzie obowiązki nauczyciela w grupie najmłodszej „Wiewiórek”. Życzymy jej wiele łask Bożych w pracy z przedszkolakami. Pani Renata chwilowo zastąpi Panią Elę.

8 styczeń – Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru „Skrzat”. Zaprezentowali nam przedstawienie zatytułowane „Z kulturą na Ty”. Teatrzyk bardzo podobał się dzieciom, przypomniał o kulturalnym zachowaniu, przybliżył wartości bycia dobrym, miłym i życzliwym dla drugiego człowieka.

 

10 styczeń – W dniu dzisiejszym dzieci ze wszystkich grup tj. „Wiewiórki”, „Niedźwiadki”, „Sarenki” oraz „Zajączki”, wyruszyły autokarem do Myślenickiego Domu Kultury na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”. Przedstawienie opowiadało o niezwykłych przygodach wesołego chłopca Michasia. Bohaterowie zabrali dzieci w świat fantazji  i rozbudzili wyobraźnię, dodatkowych wrażeń dodawały specjalne efekty dźwiękowe oraz zmieniające się światła na scenie. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, które przeżyły chwile fantastycznej zabawy, lecz nie zabrakło również momentów „grozy”. Była to ciekawa i pouczająca bajka o prawdziwej przyjaźni i potrzebie pomocy tym, którzy jej od nas potrzebują.

Po spektaklu „Wiewiórki” i „Niedźwiadki” wróciły do przedszkola na pyszny obiadek.

Dla „Sarenek” i „Zajączków” nie był to koniec atrakcji, udali się oni do Domu Greckiego

w Myślenicach, aby zapoznać się z historią naszego regionu.

Dużą atrakcją tego dnia okazało się również malowanie na szkle.

 

14 styczeń – Dzisiaj najstarsza grupa „Zajączki” przedstawiły Jasełka dla sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z ulicy Leśnej.

 

15 styczeń – W tym dniu o godzinie 17.30 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego zebrały się wszystkie dzieci z przedszkola wspólnie z rodzicami i nauczycielami, aby adorować przy żłóbku Pana Jezusa. Wszyscy pięknie kolędowali przy akompaniamencie gitary siostry Magdy. Najstarsza grupa „Zajączki” recytowały wiersze.

Po adoracji ksiądz Proboszcz Tadeusz Mrowiec odprawił Mszę Świętą w intencji dzieci, rodziców i personelu przedszkola.

 

20-23 styczeń – W tych dniach uroczyście obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka.

Dzieci ze wszystkich grup, chcąc podziękować za troskę i opiekę przygotowały dla Dziadków przedstawienia Jasełkowe, każda grupa w swoim wykonaniu. Uroczystość rozpoczęła Siostra Dyrektor Danuta Gromada, która serdecznie przywitała wszystkich gości, życząc Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Po Jasełkach były piękne wiersze i piosenki oraz życzenia dla Babci i Dziadków, wnukowie obdarowali swoich najbliższych własnoręcznie zrobionymi upominkami. Wzruszenie kochanych gości było ogromne, nie brakowało gorących uścisków i całusów. Po przedstawieniu Dziadkowie wspólnie z wnuczętami udali się na słodki poczęstunek i wspólne kolędowanie.

 

23-24 styczeń – W tych dniach w naszym przedszkolu gościliśmy uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1, którzy w odpowiedzi na zaproszenie dzieci ze starszych grup przybyli do naszego przedszkola. Podczas tej wizyty, dzieci ze szkoły miały okazję obejrzeć przedstawienia Jasełkowe w wykonaniu „Sarenek” i „Zajączków”. Po przedstawieniu zostali oni zaproszeni na słodki poczęstunek oraz odwiedziny w salach poszczególnych grup. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Przedszkolaki miały okazję spotkać się ze starszymi kolegami, którzy jeszcze niedawno uczęszczali do naszego przedszkola. Natomiast absolwenci mogli powspominać przedszkolne czasy.

 

31 styczeń – Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy imieniny Matki Prowincjalnej Marii Rokosz, która przybyła do nas z Krakowa. Dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze, nie zabrakło pysznych cukierków.

W dniach od 1 do 8 lutego Polscy biskupi przebywali w Rzymie z Ojcem Św. Franciszkiem. Głównym celem ich pobytu było omówienie różnych aspektów działalności Kościoła. W czasie wizyty biskupi modlili się przy grobach Apostołów, podzieleni na pięć grup spotykali się z Papieżem Franciszkiem. W intencji tych spotkań wszystkie przedszkolaki codziennie rano w kaplicy przedszkolnej odmawiały dziesiątkę różańca świętego i śpiewały przy akompaniamencie gitary.

17 luty – Dzień ten był wesoły i radosny, ponieważ świętowaliśmy imieniny naszej kochanej Siostry Dyrektor Danuty Gromady. Zebraliśmy się wszyscy w Sali „Sarenek” i złożyliśmy życzenia, były piękne piosenki do których akompaniowała siostra Magda, były wierszyki i dużo słodkich pyszności. Wszyscy głośno zaśpiewaliśmy 100 lat.

18 luty – Dzisiaj mieliśmy przyjemność oglądać aktorów Baśniowej Kapeli, którzy tym razem zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Opowieść z mydlanej banieczki”. Była to wzruszająca opowieść o rodzącym się życiu, pomocy i głębokiej miłości. Aktorzy oddziaływali na wyobraźnię młodych widzów piękną muzyką, wspaniałą grą sceniczną oraz obrazkami graficznymi. Dzieci z radością uczestniczyły w przedstawieniu śpiewając piosenki razem z aktorami. Przedstawienie zachwyciło przedszkolaków oraz personel.

24 luty – Dzisiejszego dnia znowu świętowaliśmy. Imieniny obchodziła Pani Marta  z grupy „Niedźwiadków”. Były wesołe piosenki, życzenia piękna laurka dla naszej solenizantki oraz dużo pysznych słodyczy.

26 luty – W naszym przedszkolu odbywał się dzisiaj bal karnawałowy. To była zabawa wesoła i radosna. Były nie tylko tańce ale i liczne konkursy z nagrodami. Sala balowa wyglądała bajecznie i kolorowo. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje, można było spotkać: czarownice, piratów, wróżki, księżniczki, czarodziejów, spaidermenów i wiele innych postaci z bajek. We wspólnej zabawie uczestniczył również duży pluszowy miś.  Wspaniały nastrój uczestników został utrwalony na zdjęciach. Przedszkolaki już czekają na kolejny bal karnawałowy.