29.06.2020-30.06.2020

Data utworzenia: 2020-06-30 01:29:04

TEMAT TYGODNIA: WAKACJE, WAKACJE!.

WTOREK  30.06.2020 r.

DZIEŃ 1. ZABAWY Z LATEM.

KOCHANE DZIECI !

TO JUŻ OSTATNI DZIEŃ NASZEJ WSPOLNEJ ZABAWY.

ZAPRASZAM !

1.Poranna Modlitwa.

2.  „Dzień dobry”- zabawa powitalna.

Dziecko ilustruje treść piosenki za pomocą ruchu.wykonując ruchy adekwatne do treści utworu.

3. ,,Geometryczny kod”- wprowadzenie do tematu zajęć.

Dziecko otrzymuje Kopertę z rozsypanką literową oraz sylwetami figur: koła, kwadratu, trójkąta, prostokąta.

Rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych; rozwijanie percepcji wzrokowej oraz umiejętności analizy i syntezy wyrazu.

Dziecko układa litery wg kodu z figur geometrycznych i odczytuje powstałe hasło „ Lato”.

Rodzic rozdaje dziecku kopertę, w której znajdują się figury geometryczne oraz litery „L”, „a”, „t”, „o”. Następnie, odsłania na kartce legendę do odpowiedniego ułożenia figur. Dziecko układa litery zgodnie ze wzorem i odczytuje powstały wyraz.

4. „Który z kolei?” - zabawa matematyczna.

Rodzic prosi dziecko, by przeliczyło ilustracje w aspekcie porządkowym.

5.„Sylabowe obrazki”- zabawa ruchowa.

Podczas trwania muzyki, dziecko swobodnie porusza się po pokoju. Na pauzę w muzyce, Rodzic pokazuje obrazek, a dziecko dzieli nazwę przedmiotu z obrazka na sylaby i podają liczbę sylab.

Do zabawy można wykorzystać powyższe obrazki

Dziękuję bardzo za wspólne chwile, zabawę.

Szczególnie bardzo dziękuję Rodzicom za wsparcie i pomoc dziecku, za przekazywanie wiedzy i umiejętności, za czas.

Życzę Wam kochani bezpiecznych wakacji i wspaniałych wrażeń.

Otaczamy dzieci ,rodziców modlitwą.

Pozdrawiam serdecznie

Pani Asia

TEMAT TYGODNIA: WAKACJE,WAKACJE.

PONIEDZIAŁEK  29.06.2020 r.

DZIEŃ 1. WAKACJE,WAKACJE

WITAM WAS KOCHANE DZIECI.

TO JUŻ OSTATNIE DWA DNI NA WSPÓLNĄ ZABAWĘ.

ZAPRASZAM !

1.Poranna Modlitwa

2.,,Powitanie części ciała” . Zabawa wprowadzająca
Dziecko nazywa części swego ciała i jednocześnie wykonuje określone ruchy:
Rodzic opowiada- ,,To są palce dłoni, które zamieniają się w skrzaty. Palce witają się ze sobą, witają się ze swoją głową, głaszczą włosy, witają się z uszami (dotykają je), nosem- liczą dziurki w nosie, usta, brodę, głaszczą szyję, klepią się po ramionach, głaszczą swój brzuch, uda, liczą kolana, witają się z kostkami, pietami”. Na sam koniec Rodzic mówi ,, Witam was na zabawę już czas”- i witają się palcami rąk.

3. Wakacyjna zagadka.

Cieszy się dziecko , mama i tato ,
że w końcu zaczęło się gorące ... ( lato ).
Dziecko dzieli nazwę lato na sylaby.

4. ,,Lato i dzieci”. Słuchanie wiersza B. Formy

Lato do nas idzie,
zatrzyma się w lesie.
Jagody, poziomki
w dużym koszu niesie.
Słoneczka promienie
rozrzuca dokoła.
− Chodźcie się pobawić! −
głośno do nas woła.
Nad morze i w góry
chce pojechać z nami.
Wie, że miło spędzi
czas z przedszkolakami

Rozmowa z dzieckiem na podstawie wiersza i ilustracji.
Rodzic zadaje pytania:

Gdzie zatrzymało się lato?
Gdzie lato nas zaprasza? ( do lasu, nad morze, w góry)
Jak powinniśmy się zachowywać i czego nie powinniśmy robić podczas pobytu w lesie,
w górach, nad wodą?

5. ,,Samolot”. Zabawa ruchowa wg Pedagogiki Zabawy (Klanza)

Na komendę Rodzica: Samoloty startują! dziecko kręci przed sobą obiema rękoma młynek naśladując odpalanie silnika, następnie zaczyna poruszać się po pokoju z wyciągniętymi na boki rękoma. Na kolejne hasło Rodzica: Samoloty lądują! dziecko pomału kuca, mając nadal wyciągnięte na boki ramiona

6.,,Figuraki wybierają się nad morze”. Zabawa dydaktyczna

Rodzic pokazuje dziecku figurowe ludziki-Koło, Kwadrat, Trójkąt (figuraki). Dziecko opisuje ich wygląd przelicza boki, kąty, rysuje figury w powietrzu, na dywanie.
Rodzic opowiada, że figuraki i ich dzieci wybrały się na wakacje nad morze. Kiedy dotarły na miejsce miały zamieszkać w odpowiednich domkach (Koła w domu ze znakiem koła, Kwadraty w domu ze znakiem kwadratu, a Trójkąty w domu ze znakiem trójkąta) jednak zanim odnalazły swoje domy postanowiły najpierw zobaczyć morze i poszły na plażę. Kiedy tam dotarły zerwała się wielka burza (zerwał się silny wiatr, pojawiły ciemne chmury i błyskawice, zaczął padać deszcz) dzieci figuraki bardzo się wystraszyły i postanowiły szybko odszukać swoje domy - musimy im w tym pomóc .
Dziecko dopasowuje figuraki do odpowiednich domów i pomagają figurowym mamom przeliczyć ile figuraków schowało się do danego domu: Przeliczanie w zakresie 4 i więcej.

7. ,,Letni spacerek”. Zabawa wyciszająca, masaż relaksacyjny .

Na niebie płyną obłoki, świeci słońce,
przedszkolaki wybrały się na letni spacer
po drodze spotkały panią na szpileczkach,
pana w trampeczkach
tu stąpały słonie
i biegły konie,
wtem przemknęła szczypaweczka,
spadł drobniutki deszczyk.
Czy przeszedł cię dreszczyk?

Dziękuję bardzo za wspólną zabawę- pozdrawiam Was kochane dzieci

Pani Asia