30.04.2020.

Data utworzenia: 2020-04-30 02:21:17

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS.

Witam Was kochane Dzieci.

Dzisiaj tematem jest ,, FLAGA POLSKI ” ( czwartek 30.04.2020 r. )

Na początek zachęcam Was do bardzo przyjemnego masażyku.

1.        „List do babci” – masażyk wg Marty Bogdanowicz.

Drogie Dzieci tę zabawę wykonajcie z rodzeństwem lub rodzicem, siedząc tak, aby mieć przed oczami plecy osoby, nogi rozstawione szeroko.

Kochana Babciu                                    - Masujemy plecy kolegi – wygładzamy papier listowy.

Kropka                                                   - Naciskamy palcem wskazującym.

Piszę ci, że mamy w domu kotka.         -  Poruszamy palcami na plecach kolegi.

Kropka.                                                  -  Stawiamy kropkę.

Kotek chodzi,                                        -  Kroczymy palcami.

kotek skacze,                                         - Skakanie raz jednš, raz drugą dłonią.

kotek drapie,                                          -  Delikatnie drapiemy.

kotek chrapie.                                        -  Opieramy głowę, naœladujemy chrapanie.

Składamy list,                                        -  Krzyżujemy ręce na klatce piersiowej kolegi.

naklejamy znaczek                                 - Dotykamy czoła kolegi dłonią.

i zanosimy na pocztę.                             - Kładziemy się na koledze z tyłu.

2.       ,,Barwy ojczyste” – kochane dzieci bardzo proszę Was abyœcie nauczyły się tego krótkiego wiersza na pamięć.

,, Barwy ojczyste’’- Czesław Janczarski

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień – to miłoœć,

biel – serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste.

3.       „ZnajdŸ takie same” – zabawa dydaktyczna.

Rodzic przygotowuje różne flagi państw (po 2 sztuki każdej). Rozkłada jeden komplet tak, by widziało go dziecko. Następnie wybiera flagę Polski i pokazuje ją dziecku; podaje nazwę państwa. Dziecko ma za zadanie odnaleŸć taką samą flagę wœród innych. Tak samo postępuje z innymi flagami. Na koniec prosi dziecko, by jeszcze raz pokazało flagę Polski.

4.        Praca z K2., 18 – rysowanie po œladzie, kolorowanie flagi według wzoru.

5.       ,,2 Maja -ŚŒwięto Flagi ‘’- prezentacja

6.       ,,Flaga Polski’’-filmik instruktażowy zrobienia samodzielnie prostej Flagi przez dziecko.

Źródło: Przewodnik metodyczny  Tropiciele 4 latek, Wydawnictwo  WSiP