Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi p.w. Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Mszanie Dolnej

Grupy w przedszkolu

Data utworzenia: 2015-01-04 11:35:01


          Naturalny świat dzieci jest światem zabawy. Jest to świat stworzony dla jego radości, odkrywania, tworzenia, jest drogą za kurtynę rzeczywistości, gdzie dzieje się tyle wielkich i nieoczekiwanych rzeczy. Bawiąc się z dziećmi w naszym przedszkolu, wykorzystujemy różnorodne formy ich twórczości, a zwłaszcza muzykę, plastykę, małe formy teatralne, przez co staramy się wzbogacać przeżycia, wiedzę i zainteresowania dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że rozwój postawy otwartej i twórczej u dziecka niezbędny jest dla efektywności procesu nauczania, uczenia się, wychowania, rozwoju intelektualnego oraz szczęśliwego życia.
         W pracy z dziećmi wykorzystujemy ich naturalną wrażliwość, pobudzamy ją  nagraniem muzycznym, tańcem, teatrem, ekspresją plastyczną. Chcemy wywołać tymi oddziaływaniami twórczą postawę u dzieci, zainteresować sztuką, zachęcić do tworzenia, odkrywania świata, pozytywnie wpływać na ogólny ich rozwój.
          Cieszymy się, kiedy poszczególne dziecko tworząc jest szczęśliwe i radosne, gdy  rozwija się zgodnie z własnymi przemyśleniami, idzie drogą swojego rozwoju.
        
Zapraszamy do odwiedzin naszych grup wychowawczych. Niech informacje tu zawarte pozwolą zobaczyć jak w przedszkolu dzieci bawią się i uczą, jak rozwijają swoje talenty i zainteresowania.