Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi p.w. Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Mszanie Dolnej

KRONIKA 2021/2022

Data utworzenia: 2021-12-31 00:26:28

1 WRZEŚNIA PO WAKACYJNYM ODPOCZYNKU ROZPOCZĘLIŚMY NOWYROK PRZEDSZKOLNY.

W PROGACHNASZEGO PRZEDSZKOLA SZCZEGÓLNIE WITAMY NOWO PRZYJĘTE DZIECI.

ŻYCZYMYWSZYSTKIM DZIECIOM I RODZICOM MIŁYCH CHWIL SPĘDZONYCH Z NAMI .

 

17 WRZEŚNIA TO BARDZO WAŻNY DZIEŃ DLACAŁEJ WSPÓLNOTY PRZEDSZKOLNEJ.

W TYM DNIU OBCHODZIMY ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA PRZEDSZKOLA ŚWIĘTEGOZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO ZAŁOŻYCIELA ZGROMADZENIA SIÓSTR FRANCISZKANEKRODZINY MARYI. NAJSTARSI PRZEDSZKOLACY WRAZ Z WYCHOWAWCAMI PRZYGOTOWALI DLAPRZEDSZKOLAKÓW PREZENTACJĘ PRZYBLIŻAJĄCĄ ŚWIĘTEGO, JEGO ŻYCIE JAKO MAŁEGOCHŁOPCA AŻ DO OBRANIA DROGI KAPŁAŃSKIEJ. WSPÓLNIE DZIĘKOWALIŚMY NASZEMUBISKUPOWI ŚPIEWEM ZA JEGO OPATRZNOŚĆ NAD SIOSTRAMI, DZIEĆMI I CAŁYMPRZEDSZKOLEM.

TAKŻE W TYM DNIU W KOŚCIELE PARAFIALNYMMIŁOSIERDZIA BOŻEGO O GODZ. 16:00 ODBYŁA SIĘ MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKUORAZ Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA. Z PANEM BOGIEM I OPIEKUNEM DZIECI,SIÓSTR I CAŁEGO PRZEDSZKOLA ŚWIĘTYM ZYGMUNTEM SZCZĘSNYM FELIŃSKIM DZIĘKOWALIŚMYI WYPRASZALIŚMY POTRZEBNE ŁASKI NA CAŁY ROK.

 

22 WRZEŚNIA W DNIU DZISIEJSZYM SWOJE IMIENINY ŚWIĘTUJE SIOSTRA STANISŁAWA I PANITERESA. NASZYM KOCHANYM SOLENIZANTKOM ŻYCZYMY ZDROWIA I OBFITYCH ŁASK BOŻYCH.

DZIECI PIOSENKAMI PODZIĘKOWAŁY PANITERENI I SIOSTRZE STANISŁAWIE ZA ICH PRACĘ I POSŁUGĘ.

 

W TYM DNIU TAKŻE GRUPA ZAJĄCZKIZAPROSIŁA DO PRZEDSZKOLA SWOICH RODZICÓW ABY PRZYBLIŻYĆ WSZYSTKIM POSTAĆNASZEGO PATRONA PRZEDSZKOLA ŚWIĘTEGO ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO. DZIECIPIĘKNIE OPOWIEDZIAŁY HISTORIĘ ŚWIĘTEGO DEKLAMUJĄC WIERSZE. PÓŹNIEJ ZATAŃCZYŁYDLA RODZICÓW KUJAWIAKA I KRAKOWIAKA , A NA KONIEC ZAPROSILIŚMY RODZICÓW DOWSPÓLNEJ ZABAWY ,, W OGRÓDECZKU”.

 

6 PAŹDZIERNIKA W KAPLICY DOMOWEJ POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGOO GODZ. 18:00 MSZĘ ŚWIĘTĄ  ODPRAWIŁMETROPOLITA KRAKOWSKI ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI. ARCYBISKUP PRZEWODNICZYŁUROCZYSTEJ EUCHARYSTII, PO KTÓREJ NASTĄPIŁO POŚWIĘCENIE POMNIKA ŚWIĘTEGOMAKSYMILIANA MARII KOLBEGO.

 

13 PAŹDZIERNIKA W KOŚCIELE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ZGROMADZILIŚMY SIĘ ABY WYPRASZAĆ WRÓŻAŃCU POTRZEBNE ŁASKI U MATKI BOŻEJ.

 

18 PAŹDZIERNIKA WSZYSTKIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA WZIĘŁY UDZIAŁ W AKCJI MODLITEWNEJ,,MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”. MODLILIŚMY SIĘ GORLIWIE NA RÓŻAŃCU WINTENCJI OJCZYZNY , POKOJU NA ŚWIECIE W KAPLICY SIÓSTR.

 

27 PAŹDZIERNIKA DZIECI NOWO PRZYJĘTE DO PRZEDSZKOLA Z RĄK SIOSTRY DYREKTOR ZOSTAŁYPASOWANE NA PRZEDSZKOLAKA. DZIECI ABY BYĆ PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI NAUCZYŁYSIĘ I ZAŚPIEWAŁY PIĘKNIE PIOSENKĘ ,, i    ZADEKLAMOWAŁY WIERSZ ,, MAM TRZY LATKA”.

WITAMY WSZYSTKICH W GRONIE DZIELNYCHPRZEDSZKOLAKÓW.

 

W TYM DNIU TAKŻE ŚWIĘTOWALIŚMYIMIENINY KSIĘDZA PROBOSZCZA TADEUSZA MROWIEC.

PROSZĄC PATRONA JUDĘ TADEUSZA OWSZELKIE POTRZEBNE ŁASKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE W POSŁUDZE KAPŁAŃSKIEJ.

 

28 PAŹDZIERNIKA NASTĄPIŁO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZINNEGO  ,,JAN PAWEŁ II ŚWIĘTY ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY".W KONKURSIE WZIĘŁO UDZIAŁ 19 DZIECI.

JURY W SKŁADZIE SIOSTRA MARIA ROKOSZ,PANI AGNIESZKA ORZEŁ I PANI KATARZYNA KACZMARCZYK SZCZEGÓLNIE WYRÓŻNIŁY IPRZYZNAŁY MIEJSCA:

I MIEJSCEFRANCISZEK I ALICJA T. Z RODZINĄ

II MIEJSCE ALICJA W. Z RODZINĄ

III MIEJSCE ANNA I MARIA P. Z RODZINĄ

POZOSTALI UCZESTNICY OTRZYMALIWYRÓŻNIENIA.

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY.

 

10 LISTOPADA DZIECI Z NAJSTARSZEJ GRUPY ,, ZAJĄCZKI”ZAPROSIŁY GRONO PRZEDSZKOLNE NA AKADEMIĘ PATRIOTYCZNĄ Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Z GODNOŚCIĄ I HONOREM ROZPOCZĘLIŚMY AKADEMIE STAJĄC DOHYMNU NARODOWEGO. PÓŹNIEJ DZIECI PRZEDSTAWIŁY JAK INNE PAŃSTWA NASZ KRAJPODZIELIŁY, AŻ DO MOMENTU GDZIE POLSKA ODZYSKAŁA WOLNOŚĆ.  WSPÓLNIE ŚWIĘTOWALIŚMY ŚPIEWAJĄC PIEŚNIPATRIOTYCZNE. AKADEMIĘ DZIECI ZAKOŃCZYŁY ,,POLONEZEM” TAŃCEM REGIONALNYM.

 

W TYM DNIUTAKŻE GDY WYBIŁA GODZINA 11.11 WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI ME i N,, SZKOŁA DOHYMNU” . WSPÓLNIE ŚWIĘTOWALIŚMY KOLEJNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘNIEPODLEGŁOŚCI.

 

17 LISTOPADA  W PRZEDSZKOLU ODBYŁ SIĘ KONKURSPIOSENKI PATRIOTYCZNEJ ,, ŚPIEWAMY NIEPODLEGŁEJ”. KONKURS BYŁ ROZPATRYWANY W DWÓCH KATEGORIACH WIEKOWYCH:DZIECI 3-4 LETNIE ORAZ DZIECI 5-6 LETNIE. WYSTĄPIENIA DZIECI POPRZEDZIŁWSPÓLNIE ZAŚPIEWANY HYMN POLSKI ,,MAZUREK DĄBROWSKIEGO”. PÓŹNIEJ NASTĄPIŁAPREZENTACJA UMIEJĘTNOŚCI WOKALNYCH NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW. WSZYSTKIM ODWAŻNYMUCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W ROZWIJANIUTALENTU.

JURY WSKŁADZIE: SIOSTRA AGNIESZKA JAMROZIK, PANI BEATA LIDAK I PANI PAULINA WIDZISZWYŁONIŁY ZWYCIĘZCÓW.

W KATEGORII WIEKOWEJ DZIECI MŁODSZYCH

I MIEJSCE JOANNA SKOWRONEK

II MIEJSCE HELENA HOMA

III MIEJSCE OLIWIA KNAPCZYK

NATOMIAST W KATEGORII DZIECI STARSZYCH:

I MIEJSCE ALEKSANDRA WIERCIOCH

II MIEJSCE AMELIA PLECHOWICZ

III MIEJSCE OLIVIER MAZGAJ

WSZYSTKIMZWYCIĘZCOM ORAZ UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

22 LISTOPADA ODBYŁ SIĘ ,, DZIEŃ PIŻAMY W PRZEDSZKOLU”.ABY WESPRZEĆ DZIECI NA ODDZIAŁACH ONKOLOGII. DZIECI ZAŁOŻYŁY PIŻAMĘ I WPŁACIŁYSYMBOLICZNĄ KWOTĘ NA KONTO FUNDACJI- DLA DZIECKA OD DZIECKA. BARDZO DZIĘKUJEMYRODZICOM I DZIECIOM ZA ZAANGAŻOWANIE W TĘ SZCZYTNĄ AKCJĘ.

 

24 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU ODBYŁ SIĘ BAL WSZYSTKICHŚWIĘTYCH. IDEĄ BALU BYŁA WSPÓLNA, RADOSNA ZABAWAPROMUJĄCA WARTOŚCI, KTÓRYMI W ŻYCIU KIEROWALI SIĘ ŚWIĘCI. DZIĘKIZAANGAŻOWANIU DZIECI I RODZICÓW W PRZYGOTOWANIE ODPOWIEDNICH STROJÓW,NA BALU BYŁO OBECNYCH WIELU ŚWIĘTYCH M.IN.: ŚW. HUBERT,ŚW. FRANCISZEK, ŚW. , ŚW. DOMINIK SAVIO, ŚW. JÓZEF,  ŚW.MARYJA , ŚW. ANNA, ŚW. FAUSTYNAI WIELU, WIELUINNYCH ŚWIĘTYCH ORAZ  ZASTĘPY ANIOŁÓW.DZIECI ŚPIEWAŁYPIOSENKI, TAŃCZYŁY W PARACH, KOŁACH I KOROWODACH. PLĄSAŁY RADOŚNIEI Z ZAANGAŻOWANIEM BRAŁY UDZIAŁ QUIZACH, ZAGADKACH .POZNALIŚMY TAKŻE ŻYCIE ŚWIĘTYCH Z FILMIKÓW RELIGIJNYCH.

 

26 LISTOPADA  DZISIAJ W PRZEDSZKOLU GOŚCILIŚMY ŻOŁNIERZY STRAŻY GRANICZNEJ.                    STRAŻ GRANICZNA JEST JEDNOLITĄ, UMUNDUROWANĄ I UZBROJONĄFORMACJĄ PRZEZNACZONĄ DO OCHRONYGRANICY PAŃSTWOWEJ NA LĄDZIE I MORZU; OCHRONY GRANICYPAŃSTWOWEJ, KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO ORAZ ZAPOBIEGANIA I PRZECIWDZIAŁANIANIELEGALNEJ MIGRACJI. O ZADANIACH STRAŻY I JEJ PRACY OPOWIEDZIELI NAM CHOR.PAWEŁ D., ST.CHOR.SZT. RAFAŁ Z.,  MŁ.CHOR. PAN KRZYSZTOF K.

 

1 GRUDNIA IMIENINY W PRZEDSZKOLU OBCHODZIŁA SIOSTRA BOGUSIA I PANI ELA F.SIOSTRA DYREKTOR PODZIĘKOWAŁA IM ZA ICH POSŁUGĘ , ZAANGAŻOWANIE W ŻYCIEPRZEDSZKOLA I PRACĘ Z DZIEĆMI I DLA DZIECI. ŻYCZYMY SIOSTRZE I PANI DUŻOZDROWIA I POTRZEBNYCH SIŁ ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO NA KAŻDY DZIEŃ .

 

2 GRUDNIA PRZYBYŁ DO NAS Z DALEKIEJ LAPONII DŁUGO OCZEKIWANY GOŚĆ – ŚWIĘTYMIKOŁAJ.  BISKUPA PIĘKNIE POWITAŁY DZIECIWIERSZAMI, PIOSENKĄ I TAŃCEM. ŚWIĘTY ZAPROSIŁ JEDNEGO CHŁOPCA ABY ASYSTOWAŁ MU I TRZYMAŁ PASTORAŁ . WRESZCIE NASTĄPIŁTEN OCZEKIWANY MOMENT- MIKOŁAJ WRĘCZYŁ KAŻDEMU Z NAS PACZKĘ Z PREZENTEM. BARDZODZIĘKUJEMY ŚWIĘTY MIKOŁAJU, ŻE DO NAS PRZYBYŁEŚ.

 

23 GRUDNIA  TO DZIEŃ BARDZO SZCZEGÓLNY. W TYM DNIUSKŁADALIŚMY SOBIE ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE I ŁAMALIŚMY SIĘ OPŁATKIEM . PÓŹNIEJ ZASIEDLIŚMY DO WSPÓLNEGO OBIADU WIGILIJNEGO.