Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi p.w. Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Mszanie Dolnej

Nasze przedszkole

Data utworzenia: 2018-08-31 12:43:10

           Przedszkole, na którego stronę internetową weszliście, znajduje się w Mszanie Dolnej. Jest ona przepięknym miasteczkiem położonym w zachodniej części Beskidu Wyspowego. Otoczona jest górami: Luboniem, Ćwiliną, Szczeblem, Śnieżnicą, Lubogoszczem oraz innymi niższymi pagórki, na których znajdują się pola uprawne i łąki. 

          Niewątpliwie środowisko przyrodnicze bardzo korzystnie wpływa na warunki przedszkolne, ponieważ umożliwia większy kontakt z przyrodą. Dla nas jednak najważniejszym otoczeniem przedszkola są rodziny zagórzańskie, kochające ten region Polski i trzymające się blisko Pana Boga.

           W tym przepięknym zakątku Polski w 1920 r. zamieszkały Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi. Wspomagały one tutejsze rodziny poprzez prowadzenie Ochronki  i podejmowanie różnych prac przygotowanych przez Opatrzność. Często w dramatycznie ubogich warunkach podejmowały opiekę, uczyły dzieci i wszczepiały w ich serca miłość do Boga i Ojczyzny. 

          Obecnie Siostry nadal opiekują się dziećmi, prowadząc przedszkole w nowym budynku przeznaczonym dla tego dzieła, znajdującym się na terenie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Patronem przedszkola jest wielki Polak - Święty Arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński, a organem prowadzącym - Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.  W przedszkolu pracuje 20 - osobowy personel, zapewniający wychowankom 10 - godzinną opiekę, wyżywienie, warunki do nauki i zabawy. Działalność Przedszkola jest finansowana przez Rodziców i Miasto Mszana Dolna.