Data utworzenia: 2018-08-31 12:49:15

Program autorski s. Agaty Szczygielskiej "Przygoda z literaturą dla dzieci" ma swoje korzenie w staropolskim zwyczaju codziennego czytania Pisma Świętego, Żywotów Świętych i innych wartościowych książek.
        Środowisko przedszkolne to miejsce kształtowania, rozwoju, wzrostu oraz budzenia twórczości dziecięcej bazującej na otrzymanych talentach. Kontakt dziecka ze słowem pisanym sprzyja temu i dlatego program ma przyczynić się do ukształtowania takich postaw, które mocno wpiszą się w chęć czytania i poznawania książek.

Na spotkaniach przedszkolaki poznają bajki, baśnie i legendy. Do czytania zapraszania są rodzice, dziadkowie lub inni goście. Po wysłuchaniu treści utworu dzieci mają możliwość rozmowy na jego temat, oceny bohaterów oraz wyrażania swoich przeżyć w różnych formach ekspresji. Zajęcia odbywaja się raz w miesiącu w każdej grupie.