Kronika 2009/2010

A.D. 2009/2010

Historie z przedszkolnej półki
CZERWIEC

24 czerwca

 Msza Święta na zakończenie roku przedszkolnego 2009/2010.
Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski i opiekę. Prosimy gorąco o udany czas odpoczynku i bezpieczny powrót we wrześniu.
23 czerwca

 Pożegnania nadszedł czas! Niedługo szkoła czeka was!
Żegnamy dziś oficjalnie najstarszą przedszkolną grupę „Niedźwiadki”. Życzymy im wielu sukcesów w szkole i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy. A wcześniej udanych, bezpiecznych wakacji.
Oglądaliśmy także wspaniałe przygotowane przez nich przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”.

17 czerwca

 Wycieczkowy klimat ogarnął dziś „Niedźwiadki” i „Zajączki”, które wraz z siostrami i rodzicami wyruszyły dziś do DINOZATOROLANDU – Parku Dinozaurów w Zatorze. Tam oglądały dinozaury naturalnej wielkości, uczestniczyły w programie edukacyjnym, ćwiczyły muskuły stukając dłutkiem w gipsowej zalewie odszukując szkieletu dinozaura, bawili się w wesołym miasteczku, jedli obiadek w plenerze i … powrócili bardzo zadowoleni powrotem do Mszany.


15 czerwca

 Ze względu na wciąż panującą ospę i bardzo niepewną pogodę wycieczka do krakowskiego ZOO Grupy I i Grupy IV została przesunięta na dzisiejszy dzień i… bardzo dobrze, bo pogoda naprawdę dopisała! Tuż po śniadaniu i po kontroli policyjnej autokaru, z ogromną radością dwie najmłodsze przedszkolne grupy wyruszyły w stronę królewskiego grodu Kraka. Po przyjeździe na miejsce założyli przedszkolne – „firmowe” – koszulki i wraz z siostrami i mamami ruszyli na wyprawę oglądania egzotycznych zwierząt. Największym powodzeniem cieszyły się małpki, lwy i swobodnie przechadzający się alejkami paw. Spacer po ogrodzie zoologicznym okazał się bardzo wyczerpujący, dlatego też zaraz po nim bardzo głodne „Sarenki” i „Wiewióreczki” pojechały autokarem do Domu Prowincjalnego Sióstr na ul.Parkowej, gdzie dzięki życzliwości s. przełożonej Janiny Zygmunt i sióstr z kuchni zjadły pyszny rosół i bułeczki z jabłkami.
Powrót do Mszany prawie wszyscy przespali – nie wyłączając mam J
Dziękujemy dobremu Bogu za piękną pogodę i udaną wycieczkę.
1 czerwca

 Dziś w przedszkolu wielkie święto – DZIEŃ DZIECKA! Z tej okazji rodzice wraz z s. Marią Król przygotowali nie lada niespodziankę – prawdziwą sztukę teatralną pt. „Kopciuszek i inne bajki”. Na przedstawienie to – które ze względu na deszczową pogodę odbyło się w sali grupy „Wiewióreczek”- zostały zaproszone dzieci przyjęte do przedszkola na przyszły rok wraz ze swoimi rodzicami, a także zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z p. Wiolettą Dudzik.
 Po przedstawieniu odbył się pokaz tańców przygotowany przez p. Agnieszkę, a następnie wspaniałe zabawy i konkursy z nagrodami. W tym czasie s. dyrektor Małgorzata Kapłon spotkała się w przedszkolnej jadalni z rodzicami nowoprzyjętych dzieci na krótkim spotkaniu organizacyjnym.


MAJ

30 maja

Dziś w przedszkolu wielkie święto!
Mama z buzią uśmiechniętą, tata też zadowolony
śle uśmiechy w różne strony !!!
Hej Rodzina dziś w przedszkolu zabawę zaczyna.
Mama, tata, syn i córka
– bukiet kwiatów i laurka.

Choć pogoda nam nie sprzyja, my się deszczu nie boimy i w dzisiejsze niedzielne popołudnie ŚWIĘTUJEMY !  Dzięki wielkiej życzliwości pana dyrektora Zespołu Szkół Informatyczno –Technicznych - mgr inż. Andrzeja Dębskiego i p. mgr Moniki Łysek, świętujemy na „sucho”(pod dachem) - w sali gimnastycznej. Brakuje tylko trawy…
Wielkie zaangażowanie mam, babć i cioć w pomoc gastronomiczną sprawiło, że stoły z ciastami, ciasteczkami i innymi wspaniałościami niemalże się uginały pod ich ciężarem.
Spotkanie rozpoczęliśmy Majówką – odśpiewaniem pieśni do matki Bożej i Litania Loretańską, po której dzieci z wszystkich grup przedstawiły program artystyczny – piosenki, wierszyki i życzenia dla mamy i taty. Następnie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i laurki.
Po poczęstunku na ciepło nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Święty Zygmunt Szczęsny też dzieckiem był”.
Laureatami konkursu zostali:
w grupie dzieci młodszych: 
  I miejsce  zajęła Ola Wojtas
  II miejsce  zajęła Julcia Nowosielska
 III miejsce  zajął Maciuś Marczyk

w grupie dzieci starszych: 
  I miejsce zajęła Izabela Zając     
  II miejsce zajęły: Ola Ogiela i Gabrysia Potaczek
 III miejsce zajęli: Diana Sadło i Michał Węgielski

Wszyscy uczestnicy konkursu (a było ich 25) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
 Wspólne tańce i zabawy przy muzyce przerywane były zabawnymi konkurencjami rodzinnymi, w których zwycięzcy otrzymywali piękne nagrody. W sposób szczególny podobała się wszystkim ostatnia konkurencja, w której mama musiała nakarmić tatę butelką z cumelkiem…

11 maja

 Oglądamy dziś teatrzyk pt. ”Jaś i Małgosia” hmm… w nieco innej interpretacji odbiegającej szerokim łukiem od oryginału… ale przynajmniej mamy możliwość porównania i przypomnienia sobie wersji prawidłowej

10 maja
 
 Świętujemy dziś imieniny naszego Ks. Proboszcza Stanisława Parzygnata. Z tej okazji przygotowaliśmy piękne laurki, piosenki i wierszyki, a S. Dyrektor kupiła piękny prezent – komplet bielizny kielichowej do nowego kościoła. Ks. Proboszcz - jak zwykle uśmiechnięty -poczęstował wszystkich imieninowymi cukierkami.

6 maja
 KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
Ośmioro dzieci z naszego przedszkola:
 Karolinka Koral
 Kamilek Spórna –gr.IV – „Sarenki”
 Emilka Chrustek
 Bernadka Łabuz – gr.I – „Wiewióreczki”
 Tomek Matuła
 Mateusz Szynalik – gr.II – „Zajączki”
 Ola Ogiela
 Karolinka Stachura – gr.III –„Niedźwiadki”
pod opieką s.Marii Król i s.Moniki Migas oraz rodziców: p.Wioletty Stachury, p.Marii Chrustek, p.Danuty Koral, p.Dariusza Matuły wyruszyło dziś rano wynajętym busem do Krakowa- do Przedszkola Parafialnego nr 188 na Wzgórzach Krzesławickich na Konkurs Piosenki Patriotycznej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i piekny prezent. Dodatkowo Emilka Chrustek z młodszej grupy wiekowej (3/4-latki) i Ola Ogiela ze starszej (5/6-latki) zajęły III Miejsca.
Po konkursie zwiedzili przedszkole i zostali poczęstowani pysznym obiadem.
W drodze powrotnej do Mszany odwiedzili Łagiewniki, gdzie modlili się za wszystkie dzieci z naszego przedszkola i ich rodziców.

KWIECIEŃ

22 kwietnia
 Dziś obraduje Komisja Rekrutacyjna, powołana ze wzglądu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń dzieci chętnych do naszego przedszkola. Jej wyniki zostaną ogłoszone 30.IV.

21 kwietnia
 Dziś późnym wieczorem zmarł po ciężkiej chorobie tatuś naszej p.Eli z gr.IV i p. Asi z gr.III – śp. Jan Kudłacz. Razem z nimi i mamą łączymy się w bólu. Polecamy jego duszę Miłosiernemu Panu, a rodziną otaczamy serdeczną modlitwą.

19-30 kwietnia
 S. Joanna Rapacz pochorowała się. Przez ten czas w przedszkolu zastępuje ją Postulantka – Ania Żurek, którą wszyscy zdążyli już bardzo polubić. A s. Joasi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – prosimy o to Pana Jezusa w naszych wspólnych modlitwach każdego dnia.

10-18 kwietnia
 ŻAŁOBA NARODOWA
Odeszli od nas dobrzy ludzie, a wśród nich nasz Pan Prezydent- Lech Kaczyński. Bardzo niespodziewane i bolesne było ich odejście.
Modlimy się za nich i za ich bliskich, którzy teraz bardzo cierpią. Prosimy w naszych modlitwach, aby dobry Bóg udzielił tym, którzy płaczą wielu łask, sił i utulił w smutku.
W przedszkolu dużo rozmawiamy na poważne tematy- uczymy się, co to prawdziwy patriotyzm.

9 kwietnia
 Oglądamy dziś w naszym przedszkolu teatrzyk pt. „PRZYGODY KSIĘCIA GADUŁY”.

2 kwietnia -Dziś wyruszamy z naszymi siostrami, paniami i rodzicami do Kaplicy na placu budowy Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, by o godz. 10.00 adorować Pana Jezusa w ciemnicy, mówić wiersze i śpiewać na Jego chwałę…

1 kwietnia- Rozpoczyna się dziś Święte Triduum Paschalne - trzy dni, podczas których uobecniamy największe wydarzenia historii zbawienia - Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Uczestnicząc w liturgii tych dni będziemy wraz z Chrystusem podążać Jego paschalną drogą od Wieczernika przez Krzyż, aż do zwycięskiego Zmartwychwstania…

MARZEC

24 marca -Przed południem gościmy dziś aktorów z Teatru Każdej Sztuki, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem pt. ”Baśń o złocistym ptaku” (wg Braci Grimm), w którym głównym przesłaniem było ukazanie miłości jako najwyższej wartości w życiu każdego człowieka. Rzeczy materialne, gonitwa za bogactwem szczęścia nie przynoszą, a jedynie same kłopoty… Największe bogactwa kryją się w naszych sercach, a my jedynie musimy nauczyć się to dostrzegać.

17 marca-Gościmy dziś w naszym przedszkolu M. Prowincjalną Lucynę Rąpała, która czyta bajki w każdej grupie w ramach naszego autorskiego programu „Przygoda z literaturą dla dzieci”. Ku radości wszystkich na koniec była słodka niespodzianka – pyszne cukierki!

4 marca -Otrzymaliśmy dziś bardzo smutną wiadomość – po południu zmarł w szpitalu p. Piotr Łabuz – tatuś Bernadetki z gr. I „Wiewióreczki”. Pogrzeb odbył się w niedzielę 7 marca. Razem z rodziną pogrążoną w żałobie łączymy się w modlitewnej bliskości. Szczególną pamięcią ogarniamy p. Renatę, Bernadetkę i Urszulkę, wypraszając dla nich u Boga pełnego Miłosierdzia wielką moc i siłę przeżycia tego tak trudnego dla nich czasu.

 LUTY

11 lutego - Dziś w przedszkolu wielki bal! Już od samego rana radośnie pląsają różnokolorowe wróżki i królewny z różnych bajek, którym chętnie towarzyszą piraci, spidermany, a nawet… krokodyle! Do południa każda grupa w swojej sali organizuje sobie karnawałowe zabawy i konkursy, razem z p. Agnieszką od tańców ( która dziś jest cyganką) tańczy tańce – połamańce i zajada się pysznymi pączkami – wszak dziś tłusty czwartek… Z pewnością dzień ten będziemy długo i mile wspominać!

8 lutego - Gościliśmy dziś w przedszkolu Kukiełkowy Teatr Integracyjny „Nowi Gotowi”, który przyjechał do nas z Tymbarku z przedstawieniem pt. „Kwiat paproci” – na podstawie baśni J.I. Kraszewskiego.

1 lutego - Siostra dyrektor wręczyła dziś laureatom konkursu plastycznego „Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa” dyplomy i nagrody. 

I miejsce:
Angelika Kotarba
Agnieszka Kotarba
II miejsce:
Michał Węgielski
Aleksandra Ogiela
III miejsce:
Izabela Zając
Wyróżnienia:
Emilia Chrustek
Albert Rogoziński
Piotr Piekarczyk
Diana Sadło
Dominika Ślazy

STYCZEŃ

18 – 29 stycznia - Rozpoczęły się ferie zimowe. Niektórzy z nas wyjeżdżają gdzieś z rodzicami, inni zostają w domu z dziadkami lub starszym rodzeństwem, a niektórzy spędzą ten czas po prostu w przedszkolu w mniejszych grupach. Jest to upragniony przez nas czas, gdyż w salach jest więcej miejsca, siostry i panie przygotowują ciekawe zajęcia. Niestety duży mróz znacznie ograniczył nasze zabawy na śniegu, ale za to mogliśmy się wykazać wielką inwencją twórczą wykonując różne prace plastyczne.

12, 13, 14 stycznia-  Ze względu na zbliżające się ferie zimowe przyspieszamy nieco Dzień Babci i Dziadka. Chcemy, aby mogły w nim uczestniczyć wszystkie dzieci. Rozpoczynają tym razem Wiewióreczki, następnie Niedźwiadki i Zajączki w kolejne dni. Uroczystości rozpoczynały przygotowane przez każdą grupę Jasełka, następnie śpiewaliśmy piękne piosenki dla babci i dziadka, których nauczyła nas s. Teresa oraz recytowaliśmy odważnie wierszyki, po których wręczaliśmy dla zaproszonych gości przygotowane przez nas upominki. Część artystyczną wieńczył słodki poczęstunek na jadalni, który pomogły przygotować nasze mamy. Dla każdej grupy była także niespodzianka, przygotowana przez Dziadków - było nią orkiestrowe kolędowanie na mszańską nutę. Bardzo dziękujemy za ten piękny gest życzliwej współpracy!

11 stycznia - Dzisiejszego wieczoru zebraliśmy się wraz z rodzicami, siostrami i paniami z przedszkola w kaplicy parafialnej pw. Miłosierdzia Bożego, by adorować Małego Pana Jezusa w żłóbku wśród radosnych kolęd i pięknych wierszyków. Po adoracji Ks. Proboszcz Stanisław Parzygnat odprawił Mszę Świętą w naszej intencji.

4 stycznia-Rozpoczął się nowy rok. Przyniósł on ze sobą wiele zmian do naszego przedszkola. Przede wszystkim został otwarty nowy oddział – grupa IV „Sarenki”. Przyszło więc dziś do przedszkola dużo nowych dzieci. Jak na razie bardzo płaczą, ale mamy nadzieję, że spodoba im się w naszym przedszkolu – my przecież chodzimy do niego tak chętnie. Przyszła także nowa siostra i nowe panie. Wszystkich witamy bardzo, bardzo serdecznie !

Grupą I – „Wiewióreczkami” opiekują się: s. Monika Migas, p. Kinga Jania i s. Marzena Jończyk

Grupą II – „Zajączkami” opiekują się: s. Maria Król, p. Katarzyna Łotocka i s. Izabela Dziedzic

Grupą III – „Niedźwiadkami” opiekują się: s. Teresa Maciejewska i p. Joanna Kudłoń

Grupą IV – „Sarenkami” opiekują się: s. Małgorzata Kapłon, p. Elżbieta Adamczyk i s. Joanna Rapacz

Dodatkową panią woźną jest także p. Teresa Kotarba.

GRUDZIEŃ

24 grudnia

Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w Gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości od Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać….

Błogosławionych Świąt !

21, 22, 23 grudnia
Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana powoli dobiega końca. W powietrzu unosi się już klimat przedświątecznych dni. Przez cały grudzień  pilnie przygotowywaliśmy wraz z siostrami Jasełka, uczyliśmy się wierszyków, pomagaliśmy w tworzeniu dekoracji. Zaangażowani zostali również nasi rodzice – przede wszystkim w pomoc przygotowania dla nas odpowiednich strojów - z czego wywiązali się naprawdę wzorowo! I tak pierwsze świętowały „Zajączki”, następnie „Niedźwiadki” i na końcu najmłodsze „Wiewióreczki”. Spotkanie rozpoczynaliśmy od powitania zebranych gości przez siostrę dyrektor, następnie przedstawialiśmy Jasełka, po których były życzenia i wspólne łamanie się opłatkiem. Na koniec wszyscy przechodziliśmy do jadalni na poczęstunek i kolędowanie. Swoja obecnością zaszczyciła nas Matka Prowincjalna Lucyna Rąpała, która przyjechała do nas razem z siostrami z Krakowa, a także nasz Ks. Proboszcz Stanisław Parzygnat i Pan Burmistrz Tadeusz Filipiak.

6 grudnia  - Na ten dzień czekaliśmy długo i z utęsknieniem. Oczywiście byliśmy grzeczni, więc i w tym roku przybył do naszego przedszkola św. Mikołaj. Odwiedził każdą grupę, zadawał trudne pytania i rozdawał wspaniałe prezenty. Nie zapomniał także o siostrach i paniach pracujących w przedszkolu… Dzieci Świętego mile zaskoczyły, bo i dla niego znalazł się prezent… (zdjęcia)

LISTOPAD

27 listopad - Nieco smutny dziś dz-ień – żegnamy bowiem
s. Anielę Kołodziej, która wyjeżdża dziś do Ostrowca Świętokrzyskiego, by objąć grupę pięciolatków w tamtejszym przedszkolu.
S. Anieli dziękujemy za wszelkie dobro, jakiego doświadczaliśmy na co dzień, za wielkie serce oraz piękną pracę przez kilka lat w naszym przedszkolu w grupie najmłodszych dzieci.
Życzymy jej mocy darów Ducha Świętego, odwagi do podejmowania nowych wyzwań i dobrej współpracy w nowym przedszkolu. Liczymy na to, że nas kiedyś odwiedzi…


10 listopad – W naszym przedszkolu odbyła się dziś
II edycja Konkursu Piosenki Patriotycznej zorganizowana przez s. Marię Król i Panią Kingę Jania. W tym roku do konkursu przystąpiło 19 dzieci – troje dzieci przyjechało do nas z Krakowa, z Przedszkola Parafialnego nr 188 na Wzgórzach Krzesławickich, jedna piosenka została nadesłana na płycie DVD z Przedszkola w Budziwoju (k. Rzeszowa). Na czas konkursu powołane zostało Jury, w którego skład weszli: Pan Porucznik Tadeusz Dębski oraz delegatka Matki Prowincjalnej naszych Sióstr, s. Maria Bluczak z Krakowa.
 Konkurs rozpoczął się uroczystym i serdecznym powitaniem dzieci, rodziców i gości, którego dokonała s. Małgorzata Kapłon (dyrektorka przedszkola). Po ceremonii powitania nastąpiło wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego. Kolejnym punktem programu stała się długo oczekiwana chwila - występ dzieci, które czarowały nas swoim przepięknym śpiewem. Nie brakowało radości, ale i łez wzruszenia, które cisnęły się do oczu…
 Po krótkiej naradzie Jury przyznało pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu. Nastąpił moment wręczenia dyplomów i nagród… Po nim krótkie przemówienie Porucznika Tadeusza Dębskiego, który ze wzruszeniem opowiadał o trudnych czasach, w których przyszło Mu żyć… Pan kombatant zachęcał nas także do wdzięczności Panu Bogu dar wolnej Polski.
Dziś nasze myśli kierujemy w stronę Polski! Polska – nasza Ojczyzna, którą kochać trzeba… Żyjemy w wolnej Polsce… Dziś oddajemy hołd wszystkim bohaterom, którzy walczyli o Jej wolność, poświęcając dla Niej swoje życie… Ofiarujemy im troskę i trud krzewienia tradycji patriotycznych wśród najmłodszych Polaków i Polek, bo przecież Polska żyje w nas…, i „nie zginęła póki my żyjemy”, i nie zginie!

PAŹDZIERNIK

29 październik – progi naszego przedszkola przekroczył dziś Pan Policjant! Zawitał u nas, by opowiedzieć nam o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy, a także przypomnieć nam zasady bezpiecznego poruczania się na drodze. Wielką atrakcją dla nas stało się oglądanie przyborów, którymi policjanci posługują się w swojej codziennej pracy, tj. tarcza, pistolet, lampka, a także przymierzanie czapki i wspólne zdjęcie z Panem Policjantem.
 Za trud przybycia i ciekawe przybliżenie nam pracy Policjanta – serdecznie dziękujemy!!!
I zapraszamy za rok!!!

27 październik – DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR KANONIZACI ŚW. ZYGMUNA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO
 Dzisiaj o godzinie 18.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej dziękczynnej za dar kanonizacji Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – Patrona naszego Przedszkola. Przez ucałowanie relikwii Świętego poleciliśmy się Jego szczególnej opiece, prosząc Go, by nieustannie wstawiał się za nami u Boga.

23 październik – dziś wybraliśmy się do Teatru Lalek „Rabcio” na przedstawienie pt. „Miś Tymoteusz Rym – Cim –Cim”. Aktorzy grali znakomicie, a my uczyliśmy się wrażliwości na potrzeby innych i wdzięczności za okazane dobro.

6 październik – dzisiaj o godzinie 17.30 wspólnie z dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Przez Serce Maryi prosiliśmy Dobrego Boga o pełnię łask dla każdego z nas oraz o miłość, jedność i zgodę w naszych.rodzinach.

WRZESIEŃ  

25 wrzesień – dziś w naszym przedszkolu gościliśmy Teatrzyk z przedstawieniem Pt. „Bezpieczny przedszkolak”. Przygody głównych bohaterów - Krzysia i Moniki uświadomiły nam, jak wielkie niebezpieczeństwa czyhają na tych, którzy nie przestrzegają ogólnie przyjętych zasad. Niezwykle ciekawe i przydatne okazały się informacje na temat zachowania się wobec obcych i nie znanych nam osób. 

17 wrzesień – IMIENINY PRZEDSZKOLA

Dziś obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie Bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – Patrona naszego Przedszkola. Od samego rana odwiedzaliśmy kaplicę Sióstr, by wspólną modlitwą i śpiewem dziękować Dobremu Bogu za osobę i życie naszego błogosławionego Patrona, który już 11 października (w Rzymie) zostanie ogłoszony Świętym. Dzień ten był inny, wyjątkowy, pełny radości i wdzięcznej pamięci o Tym, który czuwa nad nami każdego dnia…

16 wrzesień –  swoje Imieniny obchodziła dziś nasza kochana Siostra Przełożona, która codziennie krząta się w kuchni, by przygotować nam jak najsmakowitsze posiłki….

 W tym ważnym dniu zebraliśmy się więc wszyscy razem, by złożyć Jej z serca płynące życzenia, wręczyć starannie wykonane laurki i zaśpiewać coś miłego -  ku pokrzepieniu serca… Siostra Przełożona z dobroci słynie!!! - nie zabrakło wiec przepysznych imieninowych cukierków…

7 wrzesień – dzisiaj w przedszkolu gościliśmy Panią Lucynę Łabuz, pracującą w zawodzie pomocy dentystycznej, która w fachowy sposób wprowadziła nas w tajniki prawidłowego szczotkowania zębów. Pani Lucyna zachęciła nas do codziennego dbania o higienę jamy ustnej, mycia zębów po każdym posiłku oraz do spożywania owoców i warzyw. Za poświęcony czas i dobre rady – serdecznie dziękujemy!!!

1 wrzesień - rozpoczęliśmy Nowy, kolejny Rok Przedszkolny!
             Od samego rana panowała dziś radosna atmosfera, wypełniona serdecznymi powitaniami. Nawet dzieci nowo przyjęte dzielnie znosiły trudne chwile rozłąki z rodzicami!

          Przed obiadem spotkaliśmy się w sali „Zajączków”, by powitać naszą nową Siostrę Dyrektor – s. Małgorzatę Kapłon. Cieszymy się z jej obecności wśród nas i życzymy obfitości łask Bożych w trudnej posłudze dla Przedszkola!

           Pracę w naszym Przedszkolu rozpoczęła Pani Kinga Jania, która pełnić będzie obowiązki nauczyciela w grupie najmłodszych dzieci „Wiewióreczek”. Witamy ją serdecznie - życzymy radości, pokoju i całej miary pomysłów pracy z dziećmi.

Po południu o godzinie 16.00 zebraliśmy się w Kaplicy Parafialnej pw. Miłosierdzia Bożego, by prosić Dobrego Boga o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Dzieci, Rodziców i Personelu Przedszkola w Nowym Roku Przedszkolnym. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Parzygnat, a my wszyscy modlitwą i śpiewem wielbiliśmy Jezusa za Jego niezliczone dobrodziejstwa. (Zdjęcia)