Z życia przedszkola - rok 2022/2023


21.06.2023 - Pożegnanie Gr. Zajączków - "Zerówki"

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.


21 czerwca 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego i pożegnania starszaków. Dla większości cztery lata wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach, które szybko minęły, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Do południa starszaków i dzieci odchodzące do zerówki przy szkole pożegnała grupa "Sarenki", które zaśpiewały piosenkę i pięknymi a zarazem wzruszającymi wierszykami pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole. "Sarenki" obdarowały dzieci samodzielnie wykonanymi zakładkami do książki. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i piękne biblie wręczone przez Siostrę Dyrektor oraz nagrody – niespodzianki wręczone przez wychowawczynie grupy Siostrę Beatę Piechotę i Panią Monikę Stawowy. W drugiej części dnia odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkola przez grupę "Zajączki", na które zostali zaproszeni rodzice oraz personel przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego poloneza. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Program był bardzo różnorodny - były piosenki, wierszyki i tańce. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających na przyszłych uczniów. Występ zachwycił wszystkich przybyłych gości. Słychać było "achy i ochy" i wielki aplauz na koniec. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania. Siostra Dyrektor dziękowała dzieciom za wspaniały program artystyczny oraz gratulowała osiągniętych sukcesów jak również życzyła sukcesów w szkole, natomiast na ręce rodziców złożyła podziękowanie za zaangażowanie i serce włożone we współpracę z przedszkolem. 

Rodzice 6-latków składali podziękowania za opiekę, cierpliwość, serce i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych. Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie Zajączki" – POWODZENIA W SZKOLE, WIELU SUKCESÓW I SPEŁNIENIA MARZEŃ, A WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH RODZINOM BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH WAKACJI!


Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu!
Jeśli tęsknota mnie ogarnie,
Kiedy już będę uczniem w szkole –
To znajdę wyjście,
Wiem, co zrobię:
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Słowa wdzięczności i pożegnania s. Dyrektor

Drogie i kochane dzieci, Drodzy Rodzice, Drodzy Nauczyciele, Drogie Siostry i Panie.
Już na początku dziękuję za piękne występy dzieci, poświęcenie Sióstr i Pań. Za ten Rok pełen życzliwości – tak był go nazwała. Każdy etap w życiu człowieka jest ważny, czy to jak się jest dzieckiem czy jak się już w wchodzi w wiek młodzieńczy czy etap dorosłości. Każdy etap rodzi w nas piękno, uczy mądrości i ubogaca w doświadczenie. Ale rozstania są trudne...

Dzisiaj niezwykłą przygodę zabawowo – naukową kończą Zajączki. Cieszymy się, że my jako nauczyciele mogliśmy wprowadzać ich w świat nauki poprzez zabawę. Był to czas fajnych przygód, sympatycznych znajomości, czas zabawy ale i poważnych rozmów, poważnych zajęć edukacyjnych, aby dzieci wychodząc z przedszkola mogły pójść do szkoły z bogatym bagażem doświadczeń. Dziękujemy Dzieciom za ich piękną postawę, niezwykle kreatywne rozmowy, szlachetną umiejętność słuchania i zdobywania wiedzy oraz za odkrywanie gitarowej pasji. 

Dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice za ogromny szacunek do nas Nauczycieli i Personelu pracującego w naszym przedszkolu, za wyrozumiałość i dużo dużo pogody ducha jaką wnosiliście do przedszkola przez te kilka lat. Na koniec pragnę podziękować wszystkim Siostrom i Paniom, za jakże wdzięczną i niezwykle otwartą postawę we wszystkich przygodach, które wspólnie przeżywaliśmy … za piękną edukację dzieci, za serce pełne wrażliwości i dłonie zawsze otwarte na wszelką pomoc, za dbanie o porządek, za pyszności wypływające z kuchni. Bóg zapłać.

Dzieci, które odchodzą otrzymują w prezencie między innymi Biblię. Niech im towarzyszy na dalszej drodze życia i niech z tej jakże Ważnej księgi uczą się prawdziwej mądrości..
Bóg zapłać za wszystko. Niech Dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.

z wyrazami szacunku
s. Magdalena Białorudzka

Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki
Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki Zakończenie zerówki


22.06.2023 - Imieniny Pani Burmistrz - Anny Pękała
,,Niech Cię błogosławi Serce Jezusa, niech Cię tuli Serce Jego Matuli…”
Dobrą tradycją stało się, że w przedszkolu gościmy Panią Burmistrz, aby wspólnie świętować jej nadchodzące imieniny. Swoim śpiewem, modlitwą pragniemy podziękować włodarzowi Miasta za sprawowaną opiekę nad przedszkolem i całym naszym Miastem. Dzieci z grupy Zajączki wręczyły Pani Annie piękną laurkę, kwiaty i coś słodkiego. Pani Burmistrz życzymy, aby wszystkie plany udało się zrealizować, życzliwości ludzi i Bożego błogosławieństwa w podejmowanym trudzie.
Szczęść Boże!

Imieniny p. Burmistrz Imieniny p. Burmistrz Imieniny p. Burmistrz Imieniny p. Burmistrz Imieniny p. Burmistrz Imieniny p. Burmistrz Imieniny p. Burmistrz  


22.06.2023 - Msza Św. Dziękczynna za cały rok szkolny 2022/2023
Uczestnicząc w czwartkowej Mszy Świętej na zakończenie roku przedszkolnego cała społeczność przedszkola - dzieci z Rodzicami, Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, nauczyciele i cały personel przedszkola chciał modlitwą podziękować Panu Bogu za opiekę, otrzymywane łaski podczas całego roku szkolnego i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Tradycyjnie podczas kazania Miś Radek ze swoją rodziną pomógł nam zrozumieć Boże Słowo, a śpiew dzieci w radosnym wychwalaniu Pana Boga. Na koniec Mszy Świętej dzieci z grupy Zajączki reprezentując przedszkole zadeklamowały wiersz i złożyli Księdzu Tomaszowi życzenia imieninowe. Z całego serca życzymy Księdzu Tomaszowi nieustającego uśmiechu, pogody ducha i niech dobry Bóg wynagradza podejmowany trud ??.


Czcigodny Księże Tomaszu,

dzisiaj dzień taki, że stoją przed Tobą
wszystkie przedszkolaki.
Myśli kierują ku Bogu Najwyższemu,
by łaską obdarzył księdza nam drogiego.

By Matka Boża ścieżki prostowała,
a w trudnych chwilach swą dłonią trzymała.
Z naszych serduszek też płynną życzenia,
niechaj się spełniają wszystkie Twe marzenia.

Za Twoje piękne i mądre kazania,
towarzystwo niezwykłych przyjaciół Miśków,
przyjmij naszą wdzięczność i mnóstwo uścisków.
Zdrowia na każdą pracowitą niedzielę,
byśmy się mogli widywać w Kościele.

 

Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku
Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku Msza św. na zakończenie roku


21.06.2023 - Pożeganie Gr. Zajączków - "Już ostatni dzień w przedszkolu"

 


18.06.2023 - Niedzielna Eucharystia z udziałem dzieci i ich rodzin
Gromadzimy się na Eucharystii jako jedna rodzina dzieci Bożych, aby uwielbiać naszego Ojca, który jest w niebie. Jesteśmy Jego ludem, Jego owcami – jak usłyszymy w dzisiejszym psalmie. Tej troski Boga o nas doświadczamy każdego dnia. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej, chcemy modlić się za wszystkie rodziny, aby zawsze był w nich żywy przekaz wiary. Chcemy także modlić się by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowanie Sakramentów. Ksiądz Tomasz zaprosił swoje zaprzyjaźnione Miśki aby opowiedziały o zbliżających się wakacjach, aby podczas wypoczynku, wyjazdów nie zapominać o Panu Bogu .
Z całego serca dziękujemy Rodzicom, dzieciom, muzycznym za piękny śpiew i oprawę liturgiczną niech dobry Bóg ma nas Wszystkich w Swojej opiece.

 Msza święta Msza święta Msza święta Msza święta Msza święta Msza święta Msza święta Msza święta


19.06.2023 - Imieniny Pani Eli A.
Dzisiaj znów mieliśmy okazję do świętowania, albowiem swoje imieniny obchodziła Pani Ela z grupy Niedźwiadki. Kochane przedszkolaki zaśpiewały STO LAT!, wręczyły piękną, pełnych ciepłych słów laurkę, kwiatuszka i czekoladki. Nasza kochana Siostra Dyrektor odczytała piękny, jak zawsze wzruszający wiersz z wyrazami wdzięczności . Życzymy Pani Eli Bożego błogosławieństwa i aby każdy dzień przynosił wiele radości. Szalenie miłe są takie chwile w przedszkolu i aż szkoda, że Dzień Imienin świętować możemy tylko raz w roku. ??

Drogi Pani Elu,
dla Ciebie dziś płyną życzenia,
a przedszkolaki życzą spełnienia.
Tworzysz niezwykłe, fajne zabawy
i każdy Niedźwiadek jest ich ciekawy.
Pomysłów masz wiele, każdy wyjątkowy,
a co dzień nowy wpada do głowy.
Żyj swoją pasją, inspiruj pomysłami,
i zawsze pamiętaj dziel się tym z nami.

Z okazji imienin życzymy Ci kochających ludzi na ścieżkach Twojego życia,
pięknych przygód, optymizmu na każdy dzień,
wciąż niezwykłej pasji do pracy z dziećmi i Bożego błogosławieństwa w codzienności...

Imieniny p. Eli Adamczyk Imieniny p. Eli Adamczyk Imieniny p. Eli Adamczyk Imieniny p. Eli Adamczyk     


15.06.2023 r. Imieniny Siostry Alinki
,,Sto lat, sto lat, sto lat, sto lat niechaj żyje nam…”
Wszyscy z głębi swoich serc wyśpiewaliśmy naszej kochanej Siostrze Alince najserdeczniejsze życzenia. Dzieci z grupy ,,Sarenki” wręczyły piękną laurkę i kwiaty. Imię Alina oznacza - dostojna, spokojna. Życzymy naszej drogiej Siostrze opieki Najświętszej Panienki, niegasnącego entuzjazmu, duchowego pokoju oraz samych pięknych i miłych chwil spędzonych razem z nami.

Kochana s. Alinko,
Z okazji Twojego święta stoimy dziś tu wszyscy,
Twojemu sercu chcemy być bardzo bliscy.
Przyjmij wielkie dzięki, oprócz życzeń wielu,
za życzliwość i otwartość, dążenie do celu.
Niech zawsze dobroć wypełnia Twą codzienność
a godna naśladowania jest Twoja sumienność.
Niech Ci każdy promień delikatnie świeci,
Niech radością będą wszystkie Twoje dzieci.

W dzień imienin przyjmij nasze życzenia z serca płynące.
Niech zawsze nad Tobą świeci słońce.
Niech pokój i radość zdobią Twoje oblicze.
Niech Maryja i św. Józef towarzyszą Ci
na wszystkich ścieżkach Twojego życia.
Bożego Błogosławieństwa we wszystkich zamierzeniach
i marzeń spełnienia…

Imieniny s. Alinki Imieniny s. Alinki Imieniny s. Alinki Imieniny s. Alinki Imieniny s. Alinki Imieniny s. Alinki Imieniny s. Alinki  


15.06.2023 - Imieniny Pani Kingi
Dzisiaj swoje imieniny we wspólnocie przedszkolnej świętowała Pani Kinga. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają naszej kochanej solenizantki. Dzieci z grupy ,,Sarenki” przygotowały dla swojej Pani piękną laurkę, a wszyscy dołączyliśmy się do życzeń wierszem pisanych przez Siostrę Magdalenę. Serdecznym śpiewem ,,Życzymy, życzymy…” pragnęliśmy wyrazić wdzięczność i swoją wielką sympatię dla Pani Kingi.

Kochana Pani Kingo!
Już wiele lat Darem swojej obecności,
zdobisz nasze przedszkole.
Dlatego dzisiaj z dobrym słowem i kwiatuszkiem w ręce,
pragniemy Ci życzyć tego co najlepsze.
Za pomocne dłonie, dyspozycyjność, troskliwość, otwarte serce,
przyjmij dzisiaj naszą wdzięczność.
Całusy ślą sarenki a wszyscy słowa z życzeniami,
byś nadal zachwycała nas swymi pomysłami.

Z okazji imienin, życzymy Ci chwil pełnych miłości i pogody ducha.
Niech nadzieja przemienia wszystkie troski w radości.
Opieki Maryi i Bożej łaski na każdy dzień,
pokoju serca i spełnienia marzeń…

Imieniny p. Kingi Imieniny p. Kingi Imieniny p. Kingi Imieniny p. Kingi Imieniny p. Kingi Imieniny p. Kingi Imieniny p. Kingi  


15.06.2023 - Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno – technicznego ,,Eko pojazd”.
Nadszedł dzień rozstrzygnięcia ostatniego w tym roku przedszkolnym konkursu plastyczno- technicznego ,,Eko pojazd”. Konkurs tak ważny w dzisiejszym świecie, gdzie z każdej strony zalewają nas odpady – śmieci, a dzieci wraz z rodzicami podjęli wspaniałą próbę wykorzystania ich w jakże ciekawy sposób – tym samym dając śmieciom drugie życie. Do konkursu zaprosiliśmy Niepubliczne Przedszkole ,,Szczęśliwy Maluszek”, Niepubliczne Przedszkole ,,Skrzaty”, oraz Oddział ,,0” ze Szkoły Podstawowej nr. 1 z Mszany Dolnej.
Celem naszego konkursu było kształtowanie u dzieci przedszkolnych postaw proekologicznych; zwrócenie uwagi na możliwość umiejętnego wykorzystania surowców wtórnych będących odpadami – śmieciami; uwrażliwienie dzieci na konieczność poszanowania przyrody; rozwijanie zdolności plastyczno – technicznych oraz wzajemna integracja. Twórczość przedszkolaków przerosła najśmielsze oczekiwania! Stworzone zostały piękne, zaskakujące i bardzo kreatywne prace. Każda z nich była inna, każda ciekawa.
Na konkurs wpłynęło 14 prac przestrzennych, Jury w składzie: Pani Józefa Potaczek, Pani Urszula Dudzik, Pani Monika Majda oceniły prace według 4 kryteriów:
? Kreatywność
? Różnorodność wykorzystanych surowców wtórnych
? Estetyczność
? Ciekawa, pomysłowa nazwa.


Jury miało bardzo trudne zadanie lecz po oddaniu punktów wyłoniono zwycięzców.
I miejsce Szymon Świętalski naszego przedszkola za ,,Eko pociąg do fabryki recyklingu”
II miejsce Miłosz Antosz z niepublicznego Przedszkola Szczęśliwy Maluszek za ,,Kartonowy super czołg”
III miejsce Aleksander Trzepaczka z Przedszkolnego oddziału ,,0” Szkoły Podstawowej nr.1 za ,,Ciężarówka alkomleczarnia”
III miejsce Antonii Węglarz z Niepublicznego Przedszkola Skrzaty za ,,Rakieto-ciężarówko-lot”

Wyróżnienie:
Alicja Wcisło za ,,Ufoludki w eko- rakiecie”
Maksymilian Kozicki za ,,Eko rakieta”
Za udział:
Zofia Porębska
Milena Mazurkiewicz
Antonina Bieniek
Mateusz Kaim
Antoni Zapała
Julian Kowalczyk
Jan Pachołek
Aron Krzysztofiak
Wszystkim z całego serca gratulujemy !!!

Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd
Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd Konkurs Eko pojazd


14.06.2023 -  Teatrzyk Kanon - „Maniery Biedronki Lucynki”
Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Krakowskiej Grupy Teatralnej KANON z Krakowa prezentując teatrzyk pod tytułem: „Maniery Biedronki Lucynki”. Bohaterowie utrwalili przedszkolakom wiadomości na temat dobrego wychowania; przypomnieli również zasady kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. Zwroty grzecznościowe, zachowanie przy stole, a także przykłady wzajemnych relacji koleżeńskich – to podstawa fabuły tego spektaklu. Postaci: Skrzata, Biedronki, i Pszczółki- bawiąc – uczą i weryfikują nabytą wiedzę. Ocena zachowania bohatera z bajki staje się podstawą do oceny własnego postępowania. Przedstawienie, pokazuje wzory dobrych i skutki złych uczynków.

Teatrzyk Maniery Biedronki Lucynki Teatrzyk Maniery Biedronki Lucynki Teatrzyk Maniery Biedronki Lucynki Teatrzyk Maniery Biedronki Lucynki Teatrzyk Maniery Biedronki Lucynki Teatrzyk Maniery Biedronki Lucynki Teatrzyk Maniery Biedronki Lucynki Teatrzyk Maniery Biedronki Lucynki


14.06.2023 - Imieniny Pani Marysi
Tego dnia także obchodziliśmy imieniny Pani Marysi. Wiewiórki przygotowały piękną laurkę, a wszyscy z całych serduszek wyśpiewaliśmy Pani Marysi najserdeczniejsze życzenia. Pani Marysia przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek za co dziękujemy i jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.

Kochana Pani Marysiu!
Za Twoje serce, słowa pełne optymizmu,
za tak wiele sił, ręce pełne zaangażowania,
przyjmij słowa wdzięczności i słowa uznania.
Ciepło rozdajesz jak promyki słońca
i dobroć Twoja chyba nie zna końca.
Co spotkasz na drodze, na miejsce prowadzisz
i zawsze każdemu dobrze poradzisz.
Twój uśmiech ozdabia nasze poranki
i mnóstwo empatii wlewasz w kuchenne garnki.

Z okazji imienin przyjmij nasze najserdeczniejsze życzenia:
Życzymy ci pokoju serca, niekończącej się miłości.
Wielu łask od Dobrego Boga i wszelkiej pomyślności.
Na wszystkich drogach życzliwych ludzi.
co nadzieję, w sercu obudzi.

Imieniny Pani Marysi Imieniny Pani Marysi Imieniny Pani Marysi Imieniny Pani Marysi     


12.06.2023 – Wycieczka do Teatru Rabcio  (Gr. Wiewiórki)
Tego dnia dzieci z grupy „Wiewiórek”” wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce, na spektakl pt. „Miś Tymoteusz Rym Cim Ci”. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu, a także umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo, uwrażliwienie na piękno, wdrażanie do kulturalnego zachowania się, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Była to nasza pierwsza wycieczka. Dzieci były bardzo dzielne i z chęcią wyruszyły na wycieczkę pod opieką Siostry Dyrektor, Siostry Marzeny, Pani Moniki oraz Pani Teresy. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką cierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich scena oraz aktorzy. Dzieci nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na scenie. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem było coraz większe. Dzieci poznały historię Misa Tymoteusza, jednego z najsympatyczniejszych bohaterów polskiego teatru lalkowego. Misiu mieszkał ze swoim tatą. Nie miał się z kim bawić i chciał mieć przyjaciela. Wysłany po zakupy, w drodze do sklepu spotkał psa. Tak zaczęła się przyjaźń między Misiem, a psem. Jednak tata nie akceptował obecności psa w domu. Po dalszych perypetiach tato przyjmuje psa do domu i traktuje go jak członka rodziny.
Spektakl mówił o samotności, przyjaźni i potrzebie wzajemnego zrozumienia.

Wycieczka do Rabcia Gr. Wiewiórki Wycieczka do Rabcia Gr. Wiewiórki Wycieczka do Rabcia Gr. Wiewiórki Wycieczka do Rabcia Gr. Wiewiórki Wycieczka do Rabcia Gr. Wiewiórki Wycieczka do Rabcia Gr. Wiewiórki Wycieczka do Rabcia Gr. Wiewiórki Wycieczka do Rabcia Gr. Wiewiórki


07.06.2023 – Odwiedziny podopiecznych i opiekunów Mszańskiego Domu Pomocy Społecznej
Dzisiaj odwiedziła nas delegacja podopiecznych Mszańskiego Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunem Panią Marią. Goście chcieli bardzo podziękować dzieciom, rodzicom i przedszkolu za zorganizowanie charytatywnej zbiórki przyborów higienicznych na ich rzecz ,,Seniorom na święta”. Obdarowali dzieci prezentami i wielką paczką słodkości. Swoją obecnością wyrażają wdzięczność za okazane serce.

Wizyta podopiecznych z DPS Mszana Dolna Wizyta podopiecznych z DPS Mszana Dolna Wizyta podopiecznych z DPS Mszana Dolna Wizyta podopiecznych z DPS Mszana Dolna     


07.06.2023 – Imieniny Pani Ani
Dzisiaj świętowaliśmy imieniny naszej Pani Ani, która dołożyła starań, aby nikomu z obecnych nie zabrakło dziś słodyczy. Z tej okazji składaliśmy jej życzenia pełne wdzięczności i serdeczności, był oczywiście wierszyk oraz Zaśpiewaliśmy uroczyste Sto Lat! a także ,,Życzymy, życzymy”. Kochanej Pani Ani życzymy wstawiennictwa świętej Patronki, dużo zdrowia i potrzebnych sił.


Kochana Pani Aniu,
w tym pięknym dniu dziękujemy Ci, że jesteś!
Z sercem dbasz o całe nasze przedszkole
a pracowitość to Twoja ogromna zaleta.
Twoim słowem „poprawimy się” -
wzbudzasz radość i motywujesz do dalszej pracy.
A na „stówkę” są zawsze otwarte Twoje zapracowane ręce.
Do Miłosierdzia Bożego zmierzasz gorliwie
i wszystkie troski zamieniasz w modlitwę.

Z okazji imienin z naszych serc płyną ciepłe życzenia.
Dużo wiary, nadziei i miłości.
Pięknych chwil i mało trosk w codzienności.
Niech Dobry Bóg darzy Cię swym błogosławieństwem
a Maryja otula swym matczynym płaszczem.

Imieniny Pani Ani Imieniny Pani Ani Imieniny Pani Ani Imieniny Pani Ani     


05.06.2023 – Sprintem do maratonu - IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Sprontem do Maratonu certyfikat
Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji IX Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków - „Sprintem do maratonu” organizowanej przez wydawnictwo "Bliżej przedszkola" - pod kierownictwem Pani Katarzyny Mielnikiewicz, Pana Zygmunta Łyżnickiego i Pana Piotra Kita. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Każdy z uczestników otrzymał numer startowy, a następnie wszyscy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę ,,Sprintem do maratonu”. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących kolegów z przedszkola. Nasza przedszkolna raprezentacja w strojach biało-czerwonych liczyła 110 osób. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem łącznie pokonali 55 000 metrów! Wynik wpisaliśmy do licznika wszystkich biegających przedszkolaków w Polsce. Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali medale i dyplomy. Bieg był wielkim, z niecierpliwością wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem i wspaniałym przeżyciem. Po wspólnym biegu nasi goście opowiedzieli nam o swojej pasji, sukcesach w biegach, obejrzeliśmy album ze zdjęciami z różnych maratonów i biegów, a także pokazali nam tylko kilkanaście medali ze swojej kolekcji. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom za promowanie wśród przedszkolaków sportowych wydarzeń. S. Dyrektor, w słowach wdzięczności za wspólne przeżyty przedszkolny maraton podkreślila, że ważną rzeczą oczywiście po modlitwie jest sport... bo sport to zdrowie. 

Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu
Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu Sprintem do Maratonu


02.06.2023 – Imieniny Pani Asi
Dzisiaj składaliśmy życzenia imieninowe pani Joasi z okazji jej Imienin. Do życzeń Siostra Dyrektor dołączyła piękny wiersz - życzenia, w którym piękne słowa wyrażające wdzięczność zawsze wzruszają. Pani Asia, jak zawsze obdarzyła wszystkich swoim miłym uśmiechem i radością. Życzymy Pani Joasi Bożego błogosławieństwa, samych pogodnych dni i spełnienia wszystkich marzeń w zdrowiu i pomyślności.

Kochana Pani Asiu,
gdy słoneczko wchodzi, a ty mkniesz do przedszkola,
każdy Niedźwiadek ma uśmiech od ucha do Opola.
Swoją życzliwością, dobrym słowem
ozdabiasz naszą codzienność
i z sercem pełnym zaangażowania
zostawiasz po sobie dobre kropelki świeżości.
Życzymy ci samych pięknych dni wypełnionych słońcem,
serca przepełnionego Miłością.
Niech dobroć wciąż zdobi Twoje dłonie 
a łaska Boża w codzienności obdarza Cię pokojem.
Spełnienia marzeń, pogody ducha
i samych życzliwości na drodze Twojego życia.

Imieniny Pani Asi Imieniny Pani Asi Imieniny Pani Asi Imieniny Pani Asi     


01.06.2023 – Imieniny Siostry Dyrektor

W tym pięknym dniu, kiedy każde dziecko obchodzi swoje święto, s. Dyrektor obchodziła swoje imieniny. Dzieci i cała wspólnota przedszkolna zebrali się, aby swoją obecnością i śpiewem uczcić Imieniny naszej kochanej siostry Magdaleny. Siostra Agnieszka w imieniu całej wspólnoty przedszkolnej złożyła solenizantce pełne wdzięczności życzenia, a dzieci z grupy ,,Niedźwiadki” zadeklamowały kochanej Siostrze wiersz - było wesoło i wzruszająco. Do życzeń przyłączyła się także Matka Prowincjalna Małgorzata wraz z Siostrą Dorotą. Był to szczególny dzień, który obfitował w wiele pozytywnych wrażeń. Jak przystało na imieniny Siostra Magdalena nie zapomniała o słodkim akcencie, jakim były cukierki??. Dziękujemy Bogu za ten dzień i modlitwy, które towarzyszą Solenizantce i składającym życzenia. 

Kochana Siostro Magdaleno, 

przyjmij te słowa ciepłe i szczere w dniu Twoich imienin:
Niechaj szczęście Tobie sprzyja, a smutek omija.
Dobry Pan miłością Cię otacza, Anioł swe skrzydła nad Tobą roztacza.
Niech Bóg da Ci łask potrzebnych wiele, niech osłania, kiedy trzeba
i prostą, pewną drogą prowadzi Cię do nieba.
A my się dziś do Ciebie serdecznie uśmiechamy
i wszystkie swe życzenia w modlitwę przemieniamy.

Imieniny s. Dyrektor Magdaleny Imieniny s. Dyrektor Magdaleny Imieniny s. Dyrektor Magdaleny Imieniny s. Dyrektor Magdaleny Imieniny s. Dyrektor Magdaleny Imieniny s. Dyrektor Magdaleny Imieniny s. Dyrektor Magdaleny Imieniny s. Dyrektor Magdaleny


01.06.2023 – Teatr Rodzice – Dzieciom ,,Calineczka”
,,Wszystkie Dzieci nasze są…"

Już tradycją jest w naszym przedszkolu, że z okazji Dnia Dziecka rodzice przedszkolaków przygotowują przedstawienie teatralne z myślą o swoich dzieciach i dla swoich dzieci. W tym roku zagrali bajkę o małej dziewczynce zwanej Calineczka. Pełna humoru opowieść, osnuta na baśni H. CH. Andersena, wprowadziła nas w niezwykłą przygodę w baśniowym świecie. Opowiadana przez Bajkopisarkę historia Calineczki, choć dobrze znana dzieciom, uczy i bawi w nowy, zaskakujący sposób. Aktorzy wspaniale oddali charakter postaci w które się wcielali. Piękna sceneria, barwne i śmieszne stroje, ciekawe teksty aktorów przeplatane były wesołymi, rytmicznymi piosenkami i tańcem. Bajka dostarczyła wszystkich młodym widzom nie tylko rozrywki, ale miała także duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona zło. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa po zakończonym spektaklu oraz pozytywne wrażenia jakimi dzielili się nasi ,,widzowie”. 
I również dzisiaj swoją obecnością uradowała nas Matka Prowincjalna Małgorzata ze słodkościami dla dzieci i całego personelu. Bardzo dziękujemy za odwiedziny, czekoladki i serdeczne spotkanie.

 

Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka
Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka Teatr Rodziców Calineczka


29.05.2023 - Msza Św. - Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła
Ewangelia z dzisiejszego święta wskazuje nam na wrażliwość Maryi na potrzeby bliźnich. Jako pierwsza, dzięki swojej matczynej wrażliwości i uwadze, dostrzega trudną sytuację, w jakiej znaleźli się gospodarze przyjęcia weselnego. Przepełniona szczerą troską zwraca się do Jezusa z prośbą o pomoc, aby zaradzić tej potrzebie. Jest to postawa matki, która jako pierwsza widzi i wyczuwa niejednokrotnie to, czego inni nie są w stanie od razu dostrzec. Wyczuwa ona to dzięki sercu, które kocha, dzięki matczynej wrażliwości, jaką darzy swoje dzieci, swoją rodzinę. Taka jest matka. Taka była również Maryja. Także dzieci z przedszkola w tym dniu pragnęły być blisko Maryi, przyszły do kościoła parafialnego aby przed obliczem Matki klęknąć i modlić się. Podczas Mszy Św. wypraszaliśmy niebo dla ŚP. Stanisława - Taty Siostry Marzeny.

Msza Św. Matki Kościoła Msza Św. Matki Kościoła Msza Św. Matki Kościoła Msza Św. Matki Kościoła Msza Św. Matki Kościoła Msza Św. Matki Kościoła Msza Św. Matki Kościoła Msza Św. Matki Kościoła


28.05.2023 – Prymicje Księdza Jakuba Łabuza
Radość wielka! Mamy nowego księdza z naszej Parafii! W sobotę 27 maja w Katedrze na Wawelu Ks. Jakub Łabuz z rąk ks. abp Marka Jędraszewskiego przyjął święcenia prezbiteratu. Dziękujemy Bogu za dar jego powołania i polecamy Ks. Jakuba Bożej Opiece. Niedzielną Mszę św. prymicyjną Ksiądz Jakub odprawił w swoim parafialnym kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Była to uroczysta chwila dla całej lokalnej społeczności i wielka radość gdyż dziewczynki z naszego przedszkola, ubrane w stroje góralskie, niosły wieniec w którym Ksiądz Jakub wraz z Rodzicami przemierzał drogę od swojego rodzinnego domu do kościoła. Dziękujemy Bogu, że spośród naszej wspólnoty wybrał sobie kapłana..

Prymicje Ks. Jakuba Prymicje Ks. Jakuba Prymicje Ks. Jakuba Prymicje Ks. Jakuba Prymicje Ks. Jakuba Prymicje Ks. Jakuba Prymicje Ks. Jakuba Prymicje Ks. Jakuba


23.05.2023 – Dzień Rodziny
Dzień 23 maja był dla nas dniem, w którym mogliśmy w sposób szczególny wyrazić naszą wdzięczność naszym Kochanym i Najdroższym Rodzicom. Na początku Siostra Dyrektor skierowała do wszystkich słowa powitania:

Drodzy Rodzice,
Spotkaliśmy się dzisiaj by pobyć razem, by uczcić święto Mamy i Taty, aby podkreślić jak bardzo jesteście ważni. Dziękujemy Bogu za dar Waszej obecności i za piękno, które wnosicie nie tylko w życie Waszych dzieci i całej Waszej rodziny, ale również w życie naszego przedszkola.

Dziękujemy za

 • aktywne zaangażowanie podczas miesięcznych Mszy Św. z udziałem naszego przedszkola,
 • za czytanie bajek,
 • za udział w projekcie „Rodzic z pasją”,
 • za pomoc dzieciom w wykonywaniu wyzwań do rocznego planu pracy,
 • za pogodę ducha, poranny uśmiech, serdeczne rozmowy,
 • za zaangażowanie w Teatr „Rodzice – Dzieciom”
 • za pogodne rozwiązywanie trudności - za wyrozumiałość, gdy nie da się przesunąć wszystkich gór i stanąć na wysokości waszych próśb i wymagań.
 • dziękujemy za każdą pomoc na rzecz przedszkola.
 • jak również za dzisiejszą pomoc przy organizacji Dnia Rodziny, za wszystkie słodkości.

Witam wszystkie Siostry, Panie z naszego przedszkola, które wraz z dziećmi stają się bohaterami dzisiejszego Dnia Rodziny. Bardzo dziękuje za poświęcenie i zaangażowanie w przygotowania tego naszego rodzinnego święta. Za serce jakie wkładają w edukację i wychowanie Waszych dzieci i ZA PRACĘ PEŁNĄ MIŁOŚCI W CAŁYM ROKU. Dziękuję Paniom z kuchni na czele z s. Agnieszką za troskę o pyszne obiadki w całym roku i pyszny bigos i kiełbaski dzisiaj. Składam wyrazy wdzięczności dla naszego Pana Konserwatora - Pana Marka. Dziękuję za troskę o nasze przedszkole, poświęcenie i wszystkie prace porządkowe już poczynione, aby nasze przedszkole wyglądało pięknie. Łączy się z nami duchowo Matka Prowincjalna Małgorzata i zapewnia o swojej modlitwie.

Witam przybyłych Gości:
Ks. Tomasza, Ks. Proboszcz Tadeusz łączy się z nami duchowo. Dziękujemy za życzliwość i miłą współpracę. Dziękujemy za możliwość czynnego udziału wraz z przedszkolem we Mszy świętej Niedzielnej raz w miesiącu, za użyczenie nam ławek na dzisiejsze świętowanie.
Łączy się z nami duchowo Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 – Pani Anna Górska a witamy wśród nas Panią Vice dyrektor - Panią Stanisławę Łabuz. I z serca dziękuję za serdeczność, miłą współpracę, otwarte serce i możliwość skorzystania z Hali Sportowej w razie deszczowej pogody.
Wyrażam wdzięczność Bankowi Spółdzielczemu w Mszanie Dolnej za wsparcie finansowe na nagrody rzeczowe dla dzieci za udział w naszym rocznym planie pracy. Dziękujemy za ten życzliwy gest.
Podczas Dnia Rodziny Gościmy ściankę balonową z firmy ‘Len-Art. Dekoracje Balonowe – gdzie można sobie robić zdjęcia rodzinne - wykonaną przez Panią Martynę K. i dziękujemy za obecność dzisiaj wśród nas. Jak również witamy Panie z Europejskiego Centrum Językowego „Summit” z Mszany Dolnej wraz z Misiem, który będzie się z nami bawił.

Po ciepłych słowach s. Magdaleny świętowanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą - śpiewem Litanii Loretańskiej. Atmosfera w ogrodzie przedszkolnym była bardzo ciepła, słoneczna i rodzinna. Wszystko za sprawą naszych dzieci z gr. ,,Wiewiórki”, Niedźwiadki”, „Sarenki” i „Zajączki”, które przygotowały program artystyczny dla Rodziców. Przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę ,,Walc dla Mamy i Taty”, recytowały wiersz ,,Mama i Tata”. Każda grupa zaprezentowała swój talent taneczny - Wiewiórki w tańcu do piosenki ,,Pada deszczyk”, Niedźwiadki w ,,Kujawiaku”, Sarenki w ,,Góralskim”, a Zajączki we własnym układzie do piosenki ,,Cudownych rodziców mam” oraz tańcu tatusiów z córkami w rockendrollowym wykonaniu.

Po występach, dzieci wręczyły swoim ukochanym Rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły rodziców do tańców Lednickich. Chwilę później mogliśmy podziwiać wspaniały koncert gitarowy w wykonaniu absolewntów przedszkola i dzieci z kółka muzycznego ,,Mały Grajek”,  które prowadzi Siostra Dyrektor. Tuż po koncercie nastąpiło podsumowanie ,,wyzwań” z Rocznego Planu Pracy. Dziękujemy za wykonanie aż 129 prac plastycznych: Wszystkie prace były wyjątkowe. Dziękujemy Pani Vice dyrektor Stanisławie Łabuz i Pani Pedagog Monice Zarębskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 za udział w Jury i wyróżnienie trzech prac.
Prace zostały wyróżnione w dwóch kategoriach
1. Najpiękniejsza praca
2. Największa liczba wyzwań

Jury wyłoniło 3 NAJPIĘKNIEJSZE PRACE z wszystkich złożonych prac i nagrody idą do:
1. Ani Malec z gr. Niedźwiadków (zapraszamy)
2. Alicji Toporkiewicz z gr. Niedźwiadków
3. Kingi Widzisz z gr. Zajączków

Zostały wyróżnione 3 osoby, które wzięły udział W JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE WYZWAŃ:
1. Wiktor Kąkolewski z gr. Niedźwiadki wziął udział we wszystkich 9 wyzwaniach
2. Julia Pachura z gr. Zajączki – wzięła udział we wszystkich 9 wyzwaniach
3. Alicja Łabuz z gr. Zajączki – wzięła udział w 8 wyzwaniach

A dla wszystkich, którzy wzięli udział w "wyzwaniach" – nagrody pocieszenia dla:

Gr. Wiewiórki
Iga Mucha
Ignacy Lipiński
Igor Kozak
Adam Łabuz
Franiszek Maryniak
Tymoteusz Karpierz
Laura Piekarska
Karolina Płoskonka
Dawid Szarek
Wiktor Uchacz

Gr. Niedźwiadki
Hanna Czyszczon
Julia Kozak
Sara Krzysztofiak
Zofia Grzesiak
Sebastian Michór
Joanna Skowronek
Świętalski Szymon

Gr. Sarenki
Maksymilian Kozicki
Franciszek Toporkiewicz
Marta Widzisz
Maria Kaczmarczyk
Oliwia Knapczyk
Oliwier Konopiński
Wojciech Kubik
Milena Skolarus
Świetalski Jakub
Zofia Lupa

Gr. Zajączki
Krystian Kozyra
Liliana Mucha
Kornelia Kłębczyk
Maksymiliam Rożek
Aron Krzysztofiak
Milena Flig
Nikola Furca
Mateusz Kaim
Mikołaj Curzydło
Łucja Dudzik
Marcel Figura
Stanisław Rusnak
Alicja Wcisło

Wspólna zabawę przy piosenkach i konkursach, poprowadził zespół „Wiolinka i Bemol”. W krótkiej przerwie zabawowej nastąpił pokaz mody ekologicznej. Dzieci zaprezentowały bardzo pomysłowe stroje wykonane wraz z rodzicami z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki doskonale sprawdziły się w rolach modelek, a także udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Gratulujemy „Jesteście WSPANIALI”! Nie mogło zabraknąć pysznego jedzonka ??. Dziękujemy Paniom kucharkom za pyszny bigos i kiełbaski, a naszym kochanym Rodzicom za przygotowanie słodkiego i niesłodkiego poczęstunku.
Za wszystko Bogu niech będą dzięki!

23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny
23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny
23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny
23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny 23.05.2023 Dzień Rodziny


22.05.2023 - Program "Laboratoria przyszłości" i zajęcia sportowe w SP Nr 1 w Mszanie Dolnej
W poniedziałek dzieci z grupy ,,Niedźwiadki” wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej, aby uczestniczyć w zajęciach z programu „Laboratoria Przyszłości” na które zaprosił nas Pan Mariusz Klimek. Zajęcia prowadzone przez Pana Mariusza były bardzo ciekawe, angażujące przedszkolaków oraz sprzyjające rozwijaniu zainteresowań. Dzieci w szkole korzystając z nowoczesnych technologii uczą się poprzez eksperymentowanie i zdobywają w ten sposób praktyczne umiejętności. Przedszkolaki zobaczyły drukarkę 3D i mogły obserwować proces drukowania serduszek. Obserwowały także sterowanie dronem oraz robotem. Po ciekawych zajęciach z nowoczesnej technologii przeszliśmy na halę gimnastyczną gdzie Pani Kasia Mielnikiewicz przygotowała dla dzieci zajęcia sportowe. Najpierw rozpoczęliśmy rozgrzewką, a później już dobrze przygotowani mogliśmy rozpocząć sztafetę, bieg miedzy pachołkami, rzut piłeczką palantową. Bardzo ważne jest, aby zapewnić dzieciom dużo ruchu po to, aby mogły doskonalić swoją motorykę ruchową i wzmacniać swoją koordynację. Na zajęciach sportowych dzieci mogły aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić.

Labolatoria Przyszłości Labolatoria Przyszłości Labolatoria Przyszłości Labolatoria Przyszłości Labolatoria Przyszłości Labolatoria Przyszłości Labolatoria Przyszłości Labolatoria Przyszłości

22.05.2023 - Zajęcia Sportowe

Zajęcia sportowe Zajęcia sportowe Zajęcia sportowe Zajęcia sportowe Zajęcia sportowe Zajęcia sportowe Zajęcia sportowe  


21.05.2023 - Niedzielna Eucharystia z udziałem dzieci i ich rodzin
W maju przeżyliśmy już kolejną Eucharystię z udziałem naszego przedszkola. Z wędrówki leśnej wróciły do nas Miśki. Przeżywając Niedzielę Wniebowstąpienia Ksiądz Tomasz, w towarzystwie zaprzyjaźnionych miśków mówił o Niebie i o tym jaką drogą dostać się do Nieba. Dzieci z Księdzem wyszły przed kościół, aby popatrzeć w piękne błękitne niebo. Drogą do Nieba jest zaufanie Panu Jezusowi jako Zbawicielowi i dobre serce pełne miłości. Ksiądz przypomniał dzieciom i wszystkim wiernym, aby w czasie wakacyjnych wyjazdów, urlopu nie zapominać o codziennej modlitwie oraz niedzielnym spotkaniu z Panem Bogiem. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za wspólną modlitwę i śpiew w piękną niedzielę majową.

21.05.2023 Msza Św. przedszkolna 21.05.2023 Msza Św. przedszkolna 21.05.2023 Msza Św. przedszkolna 21.05.2023 Msza Św. przedszkolna 21.05.2023 Msza Św. przedszkolna 21.05.2023 Msza Św. przedszkolna 21.05.2023 Msza Św. przedszkolna 21.05.2023 Msza Św. przedszkolna


18.05.2023- FISHMOB - tańczymy dla świętego Jana Pawła II
W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy FISHMOB – w ramach corocznej akcji „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II” – zainicjowanej przez Siewców Lednicy 2000, aby uczcić pamięć o św. Janie Pawle II. Każdego roku tłumy ludzi, dzieci i młodzieży spotyka się na placach, ulicach i przy kościołach, aby wspólnie – tańcem i muzyką wychwalać Pana. Tańcem chcieliśmy uwielbić Boga za dar życia św. Jana Pawła II. W tym roku obchodziliśmy 103 rocznicę Jego urodzin.

18.05.2023 Fishmob dla Jana Pawła II 18.05.2023 Fishmob dla Jana Pawła II 18.05.2023 Fishmob dla Jana Pawła II 18.05.2023 Fishmob dla Jana Pawła II 18.05.2023 Fishmob dla Jana Pawła II 18.05.2023 Fishmob dla Jana Pawła II 18.05.2023 Fishmob dla Jana Pawła II 18.05.2023 Fishmob dla Jana Pawła II


15.05.2023 - Dzień Niezapominajki
Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”. M. Konopnicka

Niezapominajka to przede wszystkim symbol pamięci.
Bowiem ma oznaczać nie tylko ocalenie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, ale również lokalnych tradycji. Powinna więc zachęcać do pamiętania o bliskich, do miłości, życzliwości na co dzień i otwarcia się na drugiego człowieka…Celem święta jest również zainteresowanie najmłodszych ekologią. Starszym święto ma natomiast przypomnieć, że dobre nawyki w stosunku do przyrody, warto wpajać dzieciom już od najmłodszych lat.

W poniedziałek obchodzony był w przedszkolu Dzień Polskiej Niezapominajki. W każdej grupie dzieci ubrane „na niebiesko” przystąpiły do wspólnego świętowania. Przedszkolaki poznały historię powstania Święta Niezapominajki, bawiły się przy muzyce, słuchały poezji oraz rozwiązywały zagadki o kwiatach utrwalając ich barwy i poznając jednocześnie ich symbolikę. W przedszkolnym kąciku przyrody dzieci podziwiały piękne niezapominajki – te bardzo subtelne i wdzięczne kwiaty. Tego dnia wszystkie dzieci wspaniale się bawiły, miały możliwość rozwijania swojej wrażliwości estetycznej, muzycznej, plastycznej i ruchowej, a przede wszystkim kształtowały w sobie postawy proekologiczne.

Dzień Niezapominajki Dzień Niezapominajki Dzień Niezapominajki Dzień Niezapominajki Dzień Niezapominajki Dzień Niezapominajki Dzień Niezapominajki Dzień Niezapominajki


10.05.2023 - Imieniny Pani Moniki S., Pani Moniki M., Pani Moniki A.
W czwartek świętowaliśmy w przedszkolu imieniny naszych Pań Monik. Nasze kochane solenizantki ze wzruszeniem słuchały pięknych piosenek wyśpiewanych przez dzieci, oraz wyjątkowych życzeń specjalnie dla Nich ułożonych przez siostrę Dyrektor. Dzieci pełne wdzięczności i radości wręczyły Paniom kwiaty, słodkie upominki i piękne laurki. Życzymy naszym Paniom wielu łask Bożych i Opieki świętej Patronki.

Kochana Pani Moniko S.,
radością dla nas jest Twoja obecność
w naszym przedszkolu.
Pięknie pracujesz, ładnie się uśmiechasz,
dobrocią darzysz każdego człowieka.
Ciepło płynące z Twojego serduszka,
otula radośnie każdego Zajączka.
W dzień imienin przyjmij nasze życzenia z serca płynące.
Niech zawsze nad Tobą świeci słońce.
Niech pokój i radość zdobi Twoje oblicze.
Niech Maryja i św. Józef towarzyszą Ci
na wszystkich ścieżkach Twojego życia.
Bożego Błogosławieństwa we wszystkich zamierzeniach
i marzeń spełnienia…

Kochana Pani Moniko M.,
w tym pięknym dniu dziękujemy Ci, że jesteś!
Swym spokojem i dobrocią obdarzasz nas na co dzień.
W swym serduszku nosisz życzliwość,
i masz do wszystkich anielską cierpliwość.
Swą troską otaczasz Wiewióreczki,
które pod Twym okiem rosną cudownie jak kwiateczki.
Z okazji imienin z naszych serc płyną ciepłe życzenia.
Dużo wiary, nadziei i miłości.
Pięknych chwil i mało trosk w codzienności.
Niech Dobry Bóg darzy Cię swym błogosławieństwem
a Maryja otula Swym matczynym płaszczem.

Kochana Pani Moniko A.,
za Twoje serce pełne słońca,
za ciepłą dłoń, otwartą w potrzebie,
za każdą siłę, w porządkach bez końca.
Bardzo dziękujemy Tobie!
Dyspozycyjność to Twoje drugie imię,
a troska o Zajączki w Twoim sercu kwitnie.
Z okazji imienin, życzymy Ci chwil pełnych miłości
i pogody ducha.
Niech nadzieja przemienia wszystkie troski w radości.
Opieki Maryi i Bożej łaski na każdy dzień,
pokoju serca i spełnienia marzeń…

Imienini Pani Moniki Imienini Pani Moniki Imienini Pani Moniki Imienini Pani Moniki Imienini Pani Moniki Imienini Pani Moniki Imienini Pani Moniki  


09.05.2023 - Teatr Eden ,,Opowieść o dobrym człowieku”
Dzisiaj do naszego przedszkola zawitał Teatr Eden z przedstawieniem „Opowieść o dobrym człowieku” opartą na fragmencie z Ewangelii o Dobrym Samarytaninie. Przedstawienie ukazało historię kupca, który znalazł się w potrzebie a przechodzący obok ludzie okazali mu obojętność. Na szczęście znalazł się dobry człowiek, który wraz z dziećmi przyszedł mu z pomocą. Aktorzy świetnie zabawili naszą małą widownie, angażowali dzieci do udziału w spektaklu, przekazali bardzo cenne przesłanie jakim jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, dowiedzieli się na czym polega bezinteresowność.

Teatrzyk Eden Teatrzyk Eden Teatrzyk Eden Teatrzyk Eden Teatrzyk Eden Teatrzyk Eden Teatrzyk Eden  


05.2023 - Przedszkolna Majówka - ,,Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone…”
"Maj - dla wielu z nas to najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami". Nasza wspólnota przedszkolna gromadzi się codziennie przy figurce Matki Bożej w przedszkolu i śpiewa Litanię Loretańską ku czci Matki Bożej. To jeden ze wspaniałych hymnów na cześć Maryi, w którym wysławiane są Jej wielkie cnoty i przywileje, jakimi obdarzył Ją Bóg. Dzieci zbierają kwiaty i przynoszą je do stóp Matki Bożej.

przedszkolna majówka przedszkolna majówka przedszkolna majówka przedszkolna majówka przedszkolna majówka    


27.04.2023 - Imieniny Pana Marka – Pana Konserwatora
W czwartek wspólnota przedszkolna świętowała z Panem Markiem jego imieniny. Dzieci, Siostry i Panie śpiewem i życzeniami w sposób szczególny chciały podziękować i wyrazić swoją wdzięczność Panu Markowi za okazaną pomoc w przedszkolu. Od stycznia nasz solenizant jest naszym konserwatorem i z wielką troską dba o otoczenie przedszkola jak i potrzebne prace w przedszkolu. Niech Pan Bóg obdarza solenizanta potrzebnymi siłami i łaskami.

Drogi Panie Marku!
Dla Pana Marka, dziś płyną życzenia,
a przedszkolaki życzą spełnienia.
By sił starczyło na wszelkie przedszkolne prace,
które wykonujesz z ogromnym sercem.
Niech się narzędzia żadne nie psują
i życzliwie z Tobą współpracują.
Dzielnie - gdy trzeba - dla nas pracujesz
i wszystkie rzeczy super reperujesz!

Z okazji imienin życzymy Ci:
- kochających ludzi na ścieżkach Twojego życia
- pięknych przygód
- optymizmu na każdy dzień
- życzliwych klientów
i Bożego błogosławieństwa w codzienności...

Imieniny Pana Marka Imieniny Pana Marka Imieniny Pana Marka Imieniny Pana Marka Imieniny Pana Marka Imieniny Pana Marka Imieniny Pana Marka Imieniny Pana Marka


26.04.2023 - Imieniny Siostry Marzeny
Dla każdego z nas dzień jego Urodzin lub Imienin to zawsze wyjątkowe wydarzenie…
Dzisiaj świętowaliśmy Imieniny siostry Marzeny! Dlatego z tej okazji nie mogło zabraknąć życzeń - wierszem pisanych przez s. Dyrektor, kwiatów, śpiewu, laurki i słodkiego upominku. Drogiej solenizantce życzymy wielu łask Bożych i dużo radości!!!

Kochana Siostro Marzeno,
przyjmij dziś nasze życzenia niech się spełniają Twoje marzenia!
Chcemy dziękować dziś za Twe serce,
za Twoją uczynność i zatroskanie o nasze przedszkole,
za wszystkie pięknie przygotowane katechezy, tańce i śpiewy -
w naszych sercach wdzięczność pozostaje.

Życzymy ci samych pięknych dni wypełnionych słońcem,
serca przepełnionego Miłością.
Niech dobroć wciąż zdobi Twoje dłonie
a łaska Boża w codzienności obdarza Cię pokojem.
Pogody ducha i samych życzliwości na drodze Twojego życia.

Imieniny s. Marzeny Imieniny s. Marzeny Imieniny s. Marzeny Imieniny s. Marzeny Imieniny s. Marzeny Imieniny s. Marzeny Imieniny s. Marzeny Imieniny s. Marzeny


25.04.2023 - Widowisko na lodzie „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Modlitwa w Sanktuarium św. Jana Pawła II.
Dnia 25 kwietnia dzieci z grupy ,,Zajączki”, „Sarenki” i „Niedźwiadki” wraz z opiekunami wybrali się do hali widowiskowo – sportowej „CRACOVII” na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach. Byliśmy zachwyceni spektaklem. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Po skończonej rewii pojechaliśmy autokarem do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, gdzie odpoczęliśmy, zjedliśmy pyszne bułeczki i modliliśmy się przy grobie naszego Świętego rodaka Jana Pawła II i wypraszaliśmy potrzebne łaski dla nas i naszych rodzin.

Wycieczka Sindbad Wycieczka Sindbad Wycieczka Sindbad Wycieczka Sindbad Wycieczka Sindbad Wycieczka Sindbad Wycieczka Sindbad Wycieczka Sindbad


24.04.2023 - Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Piękna nasza Polska cała”
24 kwietnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Piękna nasza Polska cała”. Do konkursu zostały zaproszone Przedszkola
z Mszany Dolnej:
? Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi,
? Przedszkola Samorządowego nr 1,
? Przedszkola Samorządowego nr 2,
? Przedszkola Happy Kids.
? Przedszkola Artystyczny Zakątek.
W konkursie wzięło udział 15 dzieci w wieku 3-6 lat.
Głównym celem konkursu było upowszechnienie wśród najmłodszych piękna mowy ojczystej, dorobku kultury narodowej i kultury żywego słowa, oraz popularyzowanie
i pogłębianie wśród najmłodszych znajomości polskiej poezji patriotycznej.

Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. O wynikach zdecydowało trzyosobowe jury, w skład, którego weszły panie: przewodnicząca Krystyna Wiewiórka - nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej; pani Edyta Mrózek - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Koninie; oraz pani Elżbieta Adamczyk - nauczyciel w Przedszkolu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi

Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki, jednak mali artyści spisali się znakomicie i wszyscy okazali się być zwycięzcami, otrzymując w nagrodę pamiątkowe dyplomy i upominki. Jednak były i wyróżnienia.
Swoją obecnością zaszczyciła zebranych Dyrektor naszego przedszkola s. Magdalena Białorudzka, która wraz z organizatorkami wręczyła piękne dyplomy i nagrody.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Weronika Jałocha, Przedszkole Happy Kids
II miejsce – Milena Trzop, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek
III miejsce – Pola Piecyk, Przedszkole Artystyczny Zakątek.

Wyróżnieni zostali następujący wykonawcy:
Wiktoria Skwarczek
Maciej Łopata
Liliana Mucha

Nikt nie odszedł bez nagrody. Organizatorzy wręczyli również nagrody za udział, które otrzymali: Jan Bąkowski, Zofia Grzesiak, Oliwia Knapczyk, Igor Kozak, Hanna Wołoszyn, Wiktor Uchacz, Dominik Witkowski, Karol Skawiańczyk, Tomasz Stożek.

Konkurs dostarczył uczestnikom wiele pozytywnych emocji, rozbudził zainteresowanie pięknem ojczystego języka i był poetycką wędrówką do najładniejszych miejsc w naszym kraju.
Wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!

Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała
Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała Konkurs recytatorski Piękna nasza Polska cała   


23.04.2023 – III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna
W III niedzielę Wielkanocną rozpoczęliśmy w Kościele Tydzień Biblijny, który zachęca nas do częstszej lektury Pisma Świętego i poznawania Bożego Słowa. Na dzisiejszej Eucharystii ksiądz Proboszcz Tadeusz Mrowiec zachęcał właśnie do lektury Biblii, bo ,,osobiste czytanie Pisma Świętego pomnaża wiarę i daje wewnętrzne światło do owocnego przeżywania Mszy świętej”. Jak również podczas kazania ks. Proboszcz mówił o budowie organów piszczałkowych w naszej parafii, a póki ich nie ma – sam zagrał nam na gitarze. Dziękujemy serdecznie Dzieciom i ich Rodzicom za uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej w Parafii Miłosierdzia Bożego, za piękny śpiew, oprawę muzyczną i wspólną modlitwę.

Msza Św. z udziałem przedszkola Msza Św. z udziałem przedszkola Msza Św. z udziałem przedszkola Msza Św. z udziałem przedszkola Msza Św. z udziałem przedszkola Msza Św. z udziałem przedszkola Msza Św. z udziałem przedszkola Msza Św. z udziałem przedszkola


21.04.2023 - Światowy Dzień Ziemi - świętowanie dni nietypowych
Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wyszły do ogrodu i zasadziły drzewko. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

DZIEŃ ZIEMI DZIEŃ ZIEMI DZIEŃ ZIEMI DZIEŃ ZIEMI DZIEŃ ZIEMI DZIEŃ ZIEMI DZIEŃ ZIEMI DZIEŃ ZIEMI


19.04.2023 - Pokaz zwierząt egzotycznych
Dzisiaj w przedszkolu pojawili się ciekawi goście – AKSOLOT, TRASZKA, MODLISZKA, STRASZYK NOWOGWINEJSKI, SKORPION, GEKON ZŁOCISTY, PTASZNIK KĘDZIERZAWY, STRASZYK FILIPIŃSKI, SCYNK OGNISTY, WĄŻ ZBOŻOWY, KARACZANY MADAGASKARSKIE, NHANDU CHROMATUS – PAJĄK Z CZERWONYM ODWŁOKIEM. Każde dziecko mogło z bliska zobaczyć jak wygląda każde z prezentowanych zwierząt. Pod czujnym okiem prowadzących miały możliwość dotknięcia kilku okazów. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały niecodzienne okazy i z przejęciem słuchały ciekawostek o ich życiu, upodobaniach, zwyczajach oraz o właściwej ich pielęgnacji i o warunkach, w jakich powinny być trzymane zwierzęta egzotyczne.

19.04.2023 Zwierzątka egzotyczne 19.04.2023 Zwierzątka egzotyczne 19.04.2023 Zwierzątka egzotyczne 19.04.2023 Zwierzątka egzotyczne 19.04.2023 Zwierzątka egzotyczne 19.04.2023 Zwierzątka egzotyczne 19.04.2023 Zwierzątka egzotyczne  


12.04.2023- Teatr Canon i spektakl pt. ,,Wiosenna pobudka”

12 kwietnia do naszego przedszkola zawitali artyści z teatru KANON z Krakowa. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. ”Wiosenna pobudka”. Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom zmiany zachodzące w przyrodzie podczas Wiosny i wiosenne zwyczaje panujące wśród zwierząt. Dzięki sympatycznemu bocianowi, rudej wiewióreczce, rozgadanej sójce i zaspanemu ale miłemu misiowi, wszystkie przedszkolaki zrozumiały i z pewnością zapamiętały, jak ważne jest wiosenne porządkowanie własnego pokoju, mieszkania, sali w przedszkolu jak również dbanie o środowisko, które nas otacza.

Teatrzyk Canon wiosenne porządki Teatrzyk Canon wiosenne porządki Teatrzyk Canon wiosenne porządki Teatrzyk Canon wiosenne porządki Teatrzyk Canon wiosenne porządki Teatrzyk Canon wiosenne porządki Teatrzyk Canon wiosenne porządki Teatrzyk Canon wiosenne porządki


05.04.2023 - Życzenia Wielkanocne naszej Wspólnoty Przedszkolnej
Tego samego dnia, godzinie 11:00 wszyscy ponownie zgromadziliśmy się, aby wspólnie uczcić zbliżające się Święta w naszej społeczności Przedszkolnej. Personel przedszkola oraz dzieci złożył naszej kochanej Siostrze Dyrektor serdeczne życzenia Wielkanocne. Siostra Magdalena także powiedziała do Nas piękne, jakże wartościowe słowa życzeń – pełne wdzięczności za miłą i życzliwą współpracę. Wspólnie spędzony czas, obiad wielkanocny, niezwykłe świąteczne upominki wszystkich nas umacniają w tym przekonaniu, że NASZE PRZEDSZKOLE TO JEDNA WIELKA RODZINA.

życzenia naszej wspólnoty przedszkolnej życzenia naszej wspólnoty przedszkolnej życzenia naszej wspólnoty przedszkolnej życzenia naszej wspólnoty przedszkolnej życzenia naszej wspólnoty przedszkolnej życzenia naszej wspólnoty przedszkolnej życzenia naszej wspólnoty przedszkolnej życzenia naszej wspólnoty przedszkolnej


05.04.2023 - Życzenia Wielkanocne dla Matki Prowincjalnej
Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w Polsce, a dla najmłodszych jest to czas pełen radości. Jednym z najważniejszych zwyczajów wielkanocnych jest dzielenie się życzeniami z rodziną i najbliższymi osobami. W przededniu Triduum Paschalnego przedszkole odwiedziła nasza kochana Matka Prowincjalna Małgorzata Kapłon wraz z Siostrą Dorotą. Cała wspólnota powitała Matkę śpiewem na ustach. Dzieci z najstarszej grupy wspólnie powiedziały Wielkanocny wiersz. Pani Ela w imieniu całej wspólnoty przedszkolnej złożyła Czcigodnej Matce Małgorzacie życzenia Wielkanocne. Życzenia wielkanocne od przedszkolaków są nie tylko miłym upominkiem, ale także doskonałą okazją do nauki życzliwości i empatii. Matka Prowincjalna wyraziła swoją wielką wdzięczność za miłe powitanie, piękne życzenia, śpiew i również złożyła życzenia dla Dzieci, Sióstr, Personelu i naszych Rodzin. Z całego serca dziękujemy Matce za otaczanie nas swoją modlitwą, miłością i troską.

życzenia dla Matki Prowincjalnej życzenia dla Matki Prowincjalnej życzenia dla Matki Prowincjalnej życzenia dla Matki Prowincjalnej życzenia dla Matki Prowincjalnej życzenia dla Matki Prowincjalnej życzenia dla Matki Prowincjalnej życzenia dla Matki Prowincjalnej


04.04.2023 - Rodzic z pasją
We wtorek w swojej grupie ,,Niedźwiadki” dzieci gościły Panią Małgorzatę Kowalczyk mamę Laury, która przybyła do przedszkola w ramach projektu Rodzic z pasją. Z Panią Małgosią odbyły się świąteczne eko warsztaty, na których dzieci ozdabiały drewnianą owieczkę kolorowymi mięciutkimi pomponikami. Kreatywność dzieci nie miała granic. W czasie warsztatów przedszkolaki rozbudzały i rozwijały wrażliwość estetyczną oraz swoje indywidualne zdolności twórcze, poprzez odkrywanie przyjemności tworzenia i cieszyły się uzyskanym efektem. Było nam niezmiernie miło gościć mamę Laury w naszej grupie. Pragniemy serdecznie podziękować Pani Małgosi za wspaniały czas spędzony razem z dziećmi i rozbudzanie u dzieci ciekawości drewnianymi ekologicznymi dekoracjami.

WIELKANOCNE WARSZTATY z P. Małgosią Kowalczyk WIELKANOCNE WARSZTATY z P. Małgosią Kowalczyk WIELKANOCNE WARSZTATY z P. Małgosią Kowalczyk WIELKANOCNE WARSZTATY z P. Małgosią Kowalczyk WIELKANOCNE WARSZTATY z P. Małgosią Kowalczyk WIELKANOCNE WARSZTATY z P. Małgosią Kowalczyk WIELKANOCNE WARSZTATY z P. Małgosią Kowalczyk WIELKANOCNE WARSZTATY z P. Małgosią Kowalczyk


31.03.2023 - Dzień szalonych fryzur
W tym dniu na głowach dzieci można było zobaczyć fantazyjne i niespotykane na co dzień uczesania - irokezy, warkocze, koki, kucyki, peruki, kolorowe włosy i inne różne dodatki we włosach można było zobaczyć. Rodzice i dzieci kolejny raz wykazali się wspaniałą kreatywnością, uczesania dzieci były imponujące i wyjątkowe. Dzień ten był pełen radości i wspólnej zabawy.

Dzień szalonych fryzur Dzień szalonych fryzur Dzień szalonych fryzur Dzień szalonych fryzur Dzień szalonych fryzur Dzień szalonych fryzur Dzień szalonych fryzur Dzień szalonych fryzur


27-29.03.2023 - Rekolekcje Wielkopostne z udziałem przedszkolaków
W poniedziałek, wtorek i środę dzieci grupa 5, 6 latków (Sarenki i Zajączki) uczestniczyły w parafialnych rekolekcjach które prowadził Ksiądz dr Paweł Gawron, proboszcz Parafii Św. Stanisława BM w Krakowie na Dąbiu. W poniedziałek na nauce rekolekcyjnej usłyszały, że wszyscy zdążamy do nieba. Możemy to osiągnąć będąc dobrym, uczciwym, przyjaznym. Usłyszały, także opowiadanie o Panu Jezusie, który odwiedził chłopca w postaci starca, lecz dziecko Go nie rozpoznało i przyjęło pod swój dach. We wtorek zaś wysłuchały rozważania na temat 7 grzechów głównych. W ostatni dzień rekolekcji dzieci dowiedziały się, że podczas naszych narodzin, kiedy przychodzimy na świat ,,wsiadamy do pociągu naszego życia” i w nim możemy spotkać różne osoby np.: mamę, tatę, wujka, brata, babcię, dziadka i wiele innych osób, które pomagają nam w dążeniu do świętości. W każdy dzień rekolekcji dzieci oprócz wysłuchanej nauki uczestniczyły w Eucharystii, gdzie pogłębiały swoją wiarę w obecność Chrystusa pośród nas. Aktywnie również włączyły się w śpiew upiększając tym przeżywanie liturgii wielkopostnej. Serdecznie dziękujemy Księdzu Pawłowi za głoszone słowo Boże w czasie rekolekcji. Otaczamy go modlitwą i prosimy o potrzebne łaski w tej posłudze Bożego słowa.

Rekolekcje Wielkopostne z udziałem przedszkolaków Rekolekcje Wielkopostne z udziałem przedszkolaków Rekolekcje Wielkopostne z udziałem przedszkolaków      


21.03.2023 - ,,Światowy Dzień Zespołu Downa”- Dzień Kolorowej Skarpetki
Pierwszy dzień wiosny to również Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Na całym świecie 21 marca jest obchodzony Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa, bo osoby z ZD posiadają dodatkowy dwudziesty pierwszy chromosom. Dzieci z grup oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień, dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami. Przedszkolaki ozdabiały, według własnego pomysłu skarpety. Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji.

DzieN kolorowej skarpetki DzieN kolorowej skarpetki DzieN kolorowej skarpetki DzieN kolorowej skarpetki DzieN kolorowej skarpetki DzieN kolorowej skarpetki DzieN kolorowej skarpetki DzieN kolorowej skarpetki


21.03.2023 - Teatrzyk Eden ,, Wieża do nieba”
We wtorek dzieci miały także przyjemność oglądać przedstawienie „Wieża do nieba” w wykonaniu Teatru Eden z Wieliczki. Ta grupa aktorów gościła u nas już nie jeden raz. Jest to teatr niezwykły, który edukuje i wychowuje, przekazując w atrakcyjny sposób uniwersalne, chrześcijańskie wartości; uczy jak być dobrym człowiekiem. Tym razem mogliśmy być świadkami życia króla, który uważał siebie za najważniejszego, najlepszego, przez co chciał górować nad innymi. Dzieci przekonały się, że bycie „pępkiem świata” nie prowadzi do niczego dobrego i że nikt nie może stawiać siebie nad innymi, gdyż każdy jest jednakowo ważny, nie ma lepszych czy gorszych. Natomiast najważniejszym, który powinien być na pierwszym miejscu dla każdego z nas, jest oczywiście Pan Bóg.

Teatrzyk Winda do nieba Teatrzyk Winda do nieba Teatrzyk Winda do nieba Teatrzyk Winda do nieba Teatrzyk Winda do nieba Teatrzyk Winda do nieba Teatrzyk Winda do nieba Teatrzyk Winda do nieba


19.03.2022 - Niedzielna Msza Święta z udziałem dzieci z przedszkola
Niedzielnej Eucharystii zwanej Laetare przewodniczył Ks. Tomasz. Laetare jest wezwaniem do poszukiwania radości jako owocu wielkopostnego nawrócenia. Świętemu Józefowi i jego Oblubienicy Maryi w modlitwie powierzaliśmy Kościół i wszystkie nasze rodziny. Święty Józef przemawiał czynami, a jego prawe i sprawiedliwe postępowanie stawiane jest za wzór. Dzisiaj zaprzyjaźnione Miśki uświadomiły nam jak bardzo ważny jest wzrok. To oczami patrzymy na to co piękne lub brzydkie. One też wyrażają nasz stosunek do drugiego człowieka, podkreślają stan naszego ducha i biorą udział w podejmowaniu decyzji, a co najważniejsze, można z nich odczytać jak głęboko jesteśmy zanurzeni w Chrystusie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie we wspólną modlitwę, czytania, śpiew.

19.03.2023 Msza Sw 19.03.2023 Msza Sw 19.03.2023 Msza Sw 19.03.2023 Msza Sw 19.03.2023 Msza Sw 19.03.2023 Msza Sw 19.03.2023 Msza Sw 19.03.2023 Msza Sw


17.03.2023 - Warsztaty ,,Świat świec”
W piątek odbyły się kolejne warsztaty z Panem Rafałem, gdzie przedszkolaki zrobiły własne świece. Na początku Pan Rafał powiedział dzieciom, że OGIEŃ był znakiem Bożej obecności, Jego opieki. Przekazał też najmłodszym uczestnikom wiedzę nt. bezpieczeństwa w użytkowaniu świec, aby jednak pamiętali, że za ciepłym światłem kryje się płomień, który zlekceważony, potrafi być niebezpieczny. Świeca jest źródłem światła. Stanowi także najczęściej spotykaną ozdobę w każdym domu. Przeźroczyste świece żelowe z zatopionymi dekoracyjnymi elementami są niezwykle oryginalne. Te warsztaty to niecodzienna okazja do stworzenia przez dzieci niepowtarzalnej dekoracyjnej świecy, wg własnego projektu! Przedszkolaki same udekorowały, ozdobiły słoiczek wg własnego pomysłu, pobudziły wyobraźnię, rozwinęły swoją kreatywność, poczucie estetyki i wrażliwości na piękno, rozwinęły zdolności manualne, ćwiczyły koncentrację i skupienie uwagi.

swiat swiec warsztaty swiat swiec warsztaty swiat swiec warsztaty swiat swiec warsztaty swiat swiec warsztaty swiat swiec warsztaty swiat swiec warsztaty swiat swiec warsztaty


16.03.2023 - Warsztaty ,,Las w słoiku”
W naszym przedszkolu odbyły się niesamowite warsztaty z serii „Mali odkrywcy”. Były to zajęcia ekologiczne podczas, których Przedszkolaki same wykonały LAS W SŁOIKU. To zajęcia, podczas których najmłodsi uczą się, jak stworzyć swój własny mały ekosystem, który wymaga minimalnej pielęgnacji. Dzieci wykonały system otwarty, używając do tego żwirku, ziemi, kamyków, mchu, kory oraz ozdobnych kamyczków. Wszystko według instrukcji Pana Rafała ułożone zostało w słoiku w odpowiedniej kolejności. W trakcie warsztatów dzieci poznały poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem i dowiedziały się wielu przydatnych informacji o ekologii a także, że patronem ekologii jest Św. Franciszek. To właśnie on odznaczał się wrażliwością, bardzo kochał zwierzęta, przyrodę. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerza wiedzę na temat leśnej flory – jest także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych. Las sam sobie ma wytwarzać wszystko, czego potrzebuje. To nie zwalnia dzieci z odpowiedniego dbania o roślinki, należy je podlewać raz w tygodniu i postawić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. 

 Las w sloiku 3 Las w sloiku 3 Las w sloiku 3 Las w sloiku 3 Las w sloiku 3 Las w sloiku 3 Las w sloiku 3 Las w sloiku 3


15.03.2023 - Imieniny Siostry Beaty
Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu imieniny Siostry Beaty. Świętowanie rozpoczęliśmy wspólnym śpiewem. Następnie Siostra Dyrektor złożyła życzenia imieninowe w imieniu dzieci i całego personelu przedszkola.

Kochana s. Beatko!
Przyjmij dziś nasze życzenia -
niech się spełniają Twoje marzenia!
Dziękujemy za Twoją obecność,
pełną radości i poświęcenia.
Jesteś pracowita jak pszczółka,
dyspozycyjna, zawsze uśmiechnięta,
i dziś o Tobie każdy z nas pamięta.

Życzymy ci samych pięknych dni,
serca przepełnionego Miłością.
Spełnienia marzeń, pogody ducha,
Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej
na drodze Twojego życia.

Przy akompaniamencie gitary wyśpiewaliśmy naszej kochanej solenizantce najserdeczniejsze życzenia. Zwieńczeniem imienin był słodki poczęstunek. Naszą przedszkolną modlitwą otaczamy Siostrę Beatkę prosząc Ojca Miłosierdzia o błogosławieństwo i potrzebne jej łaski.

Imieniny s. Beatki 3 Imieniny s. Beatki 3 Imieniny s. Beatki 3 Imieniny s. Beatki 3 Imieniny s. Beatki 3 Imieniny s. Beatki 3 Imieniny s. Beatki 3 Imieniny s. Beatki 3


Marzec - modlitwa w kaplicy

modlitwa w kaplicy modlitwa w kaplicy modlitwa w kaplicy modlitwa w kaplicy modlitwa w kaplicy modlitwa w kaplicy   


 I semestr - Przygoda z Literaturą w Grupie Niedźwiadków
Głośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości (…). Czytając dziecku zaspokajamy wszystkiego jego potrzeby emocjonalne – psychiczne, umysłowe i moralne – dając mu wiarę w siebie oraz narzędzie sukcesu na całe życie. (Na podstawie książki Rossa Lampbella „Sztuka zrozumienia, czyli jak naprawdę kochać swoje dziecko”)

Więź z rodzicami, wzmocniona czytaniem, daje dziecku siłę do pokonywania wielu pokus i zagrożeń. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować w dzieciństwie, czytając dzieciom. Pragnąc rozbudzić ten nawyk w naszych dzieciach realizujemy w naszym przedszkolu akcję w ramach Programu Autorskiego s. Agaty Szczygielskiej pt., „ Spotkanie z literaturą”.
Bo dobre nawyki warto kształtować już od najmłodszych lat. A w przypadku książek można znakomicie łączyć przyjemne z pożytecznym. Wspólne czytanie książeczek wzbogaca słownictwo dziecka. Oglądając i nazywając ilustracje, uczy się ono nowych słów i pojęć. Jest to również okazja, by nawiązać w rozmowie do treści bajki, sprowokować dziecko do własnych wypowiedzi, a nieraz dowiedzieć się także czegoś o nim samym – co lubi, czego się boi, co sprawia mu radość. Rodzinne czytanie i rozmowy na temat przeczytanych treści są dobrym sposobem spędzania czasu, poznawania siebie nawzajem i z pewnością wpływają na budowanie relacji. Książka jest ważnym czynnikiem kształtującym osobowość człowieka. Dostarcza głębokich przeżyć emocjonalnych i może pełnić funkcje terapeutyczne. Kształtuje wrażliwość na piękno otaczającego nas świata i jest źródłem wiedzy o nim.

Bardzo dziękujemy naszym kochanym Rodzicom za zaangażowanie i spotkania czytelnicze w naszej grupie „ Niedźwiadki”, a zwłaszcza Pani Joli K, Pani Marcie S. i Pani Mari K., które nas odwiedziły i pięknie dzieciom czytały.- radość dzieci NIEOCENIONA. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w „ Spotkaniu z literaturą”. Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.

 

czytanie p. Maria Kozak 1 czytanie p. Maria Kozak 1 czytanie p. Maria Kozak 1 czytanie p. Maria Kozak 1 czytanie p. Maria Kozak 1 czytanie p. Maria Kozak 1   


14.03.2023 - Rodzic z Pasją - Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków w zakresie bankowości i finansów.
Dzisiaj grupa ,,Niedźwiadki” gościła Panią Barbarę Malec - Mamę Ani. Pani Basia przyjęła zaproszenie udziału w projekcie Przedszkola „Rodzic z pasją” gdzie przybliżyła dzieciom pracę bankiera. Dzieci wysłuchały ciekawostek dotyczących pieniędzy i funkcjonowania banku. 4 - latki dowiedziały się dlaczego, gdzie i w jaki sposób przechowuje się pieniądze. Dzieci poznały nominały banknotów i dowiedziały się jakie mają kolory. Przedszkolaki obejrzały przygotowane przez gościa filmiki edukacyjne ,,Finansiaki przedstawiają Bankowość i oszczędzanie”- jest to łatwy i prosty sposób na edukację finansową przedszkolaków. 
Składamy serdeczne podziękowania Dla Pani Basi - pracownika Banku Spółdzielczego w Mszanie Dolnej za pomoc w organizacji tematycznych zajęć dydaktycznych dla przedszkolaków w zakresie bankowości i finansów.

zajęcia eduk p. Basia Bank zajęcia eduk p. Basia Bank zajęcia eduk p. Basia Bank zajęcia eduk p. Basia Bank zajęcia eduk p. Basia Bank zajęcia eduk p. Basia Bank zajęcia eduk p. Basia Bank zajęcia eduk p. Basia Bank


09.03.2023- Spotkanie z autorką literatury dziecięcej Panią Jolantą Kobieli - Gurgul.
W czwartek 9 marca nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się osobiście z pisarką panią Jolantą Kobielą - Gurgul. Podczas spotkania z przedszkolakami pisarka wyjaśniła dzieciom, skąd czerpała pomysły do pisania utworów. Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstawały jej nowe książki, odpowiadała na pytania dzieci. Omówiła proces powstawania książki - od pomysłu do jej wydania. Następnie po mistrzowskim przedstawieniu książeczek z serii „Bajeczki do poduszeczki”: „O jeżyku, który nie chciał być jeżem", ,,Leśni hałaśnicy. O zajączku, który bał się hałasów”, „O czym żaby wieczorem przy strumieniu kumkały…”. Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania przedszkolacy mogli nabyć książkę i uzyskać autograf z dedykacją. Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście. W podziękowaniu dzieci wręczyły pisarce Dyplom - Podziękowanie oraz słodką bombonierkę.

Sporkanie z autorką literatury Sporkanie z autorką literatury Sporkanie z autorką literatury Sporkanie z autorką literatury Sporkanie z autorką literatury Sporkanie z autorką literatury Sporkanie z autorką literatury Sporkanie z autorką literatury


Zajęcia otwarte dla rodziców dn.08.03.2023 - Grupa I ”Wiewiórki”, które przygotowały s. mgr Marzena Kot. i p. mgr. Monika Majda. Zajęcia rozpoczęliśmy wspólną modlitwą.
Dzieci pracowały na materiale dydaktycznym wg metody M. Montessori – wykorzystano materiał rozwojowy, dział I – ćwiczenia praktyczne oraz dział II– materiał rozwijający zmysły. Na zajęcia przybyło czternastu rodziców. Rodzic z dzieckiem brały udział w następujących zadaniach i zabawach ruchowych:
• segregowanie jabłuszek do wytłaczanki
• zabawa ruchowa dźwięki-niskie -wysokie /Słonie i żyrafy/
• sortowanie kolorowych walców do kubeczków ( pięć kolorów)
• układanie kulek i sześcianów wg podanej instrukcji (kolory i kształty)
• zabawa ruchowa przy piosence „Wiosenny marsz”
• zestaw z wodą (przelewanie przez lejek do butelki)
• zestaw materiałów z piaskiem- przesypywanie przez lejek, przesiewanie
• zabawa ruchowa „Króliczki”
• taniec z rodzicami „W naszym ogródeczku”.
Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach, a także w zabawach.
Celem zajęć było:
? zapoznanie rodziców z metodą M. Montessori
? zachęcanie do wspólnej zabawy rodzic – dziecko
? ćwiczenie zmysłów, koncentracji, spostrzegawczości, z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych opracowanych wg metody M. Montessori
Kochani Rodzice, bardzo dziękujemy za Waszą obecność, cieszymy się że mogliśmy podzielić się z Wami tak wspaniałą metodą wychowania dzieci jaką jest metoda wg M. Montessori –„ Pomóż mi zrobić to samemu”.

zajęcia otwarte dla Rodziców zajęcia otwarte dla Rodziców zajęcia otwarte dla Rodziców zajęcia otwarte dla Rodziców zajęcia otwarte dla Rodziców zajęcia otwarte dla Rodziców zajęcia otwarte dla Rodziców  


 28.02.2023 - Droga Krzyżowa
W okresie Wielkiego Postu w piątek dzieci i cała wspólnota przedszkolna zgromadziła się w kaplicy przedszkolnej, aby wspólnie przeżyć Tajemnice Drogi Krzyżowej. Śladami Jezusa Chrystusa poprowadziła nas s. Marzena i s. Magdalena. Bogate treści poszczególnych stacji wyśpiewywane wielkopostne piosenki przez dzieci stanowiły piękną modlitwę pasyjną płynącą z głębi ich serc. Chwilą zadumy i modlitwy uczciliśmy czas przeznaczony na przygotowania do Zmartwychwstania Pana Jezusa.

DROGA KRZYŻOWA W KAPLICY DROGA KRZYŻOWA W KAPLICY DROGA KRZYŻOWA W KAPLICY DROGA KRZYŻOWA W KAPLICY     


23.02.2023 - Imieniny Pani Marty i Pani Małgosi
Dzisiaj w przedszkolu swoje imieniny obchodziły Pani Marta z gr. ,,Niedźwiadki” i Pani Małgosia ucząca w przedszkolu języka angielskiego.
Siostra Dyrektor w imieniu całej społeczności przedszkola złożyła życzenia imieninowe pani Marcie i pani Małgosi.

Kochana Pani Marto!
Przyjmij dziś nasze życzenia -
niech się spełniają Twoje marzenia!
Chcemy dziękować dziś za Twą troskę,
i dbanie o porządek w naszym przedszkolu.
Za trud codzienny, uśmiechów tysiące,
niech zawsze uśmiecha się do Ciebie słońce.

Życzymy ci samych pięknych dni,
serca przepełnionego Miłością.
Spełnienia marzeń, pogody ducha,
Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej
na drodze Twojego życia.

Kochana Pani Małgosiu
Jesteś radością w naszym przedszkolu,
i język angielski z pasją przekazujesz.
Uczysz piosenek i anielskich słówek,
nikt Tobie w tym nie dorównuje.
Pięknie pracujesz, ładnie się uśmiechasz,
dobrocią darzysz każdego człowieka.

Z okazji imienin przyjmij nasze najserdeczniejsze życzenia
Niech radość i miłość w Twym sercu gości
w codzienności samych życzliwości.
Bożych darów i łask z Nieba na każdy dzień Twojego życia.

Dzieci wręczyły kochanym solenizantkom piękne laurki i kwiaty. Panie jak zawsze obdarzyły wszystkich miłym uśmiechem i radością. Życzymy Pani Marcie i Pani Małgosi Bożego błogosławieństwa i samych pogodnych dni, a także spełnienia wszystkich marzeń. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy dla Pań ,, Życzymy, życzymy”. 

IMIENINY MARTY I MAŁGOSI IMIENINY MARTY I MAŁGOSI IMIENINY MARTY I MAŁGOSI IMIENINY MARTY I MAŁGOSI IMIENINY MARTY I MAŁGOSI IMIENINY MARTY I MAŁGOSI IMIENINY MARTY I MAŁGOSI IMIENINY MARTY I MAŁGOSI


22.02.2023- Środa Popielcowa
W Środę Popielcową dzieci i nauczyciele z gr. ,,Zajączki i Sarenki” wraz z wiernymi podczas liturgii pochyliły głowę w pokorze, a kapłan symbolicznie posypał ją popiołem. Tradycyjny obrzęd ma za zadanie przypomnieć, że życie ziemskie mija, a silna wiara, dobrowolne wyrzeczenia i bezinteresowne dawanie pomagają osiągnąć życie wieczne. W tym to dniu w Kościele katolickim rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu przygotowujący nas do Świąt Wielkiej Nocy.

Środa Popielcowa Środa Popielcowa Środa Popielcowa Środa Popielcowa Środa Popielcowa Środa Popielcowa   


20.02.2023 - Bal karnawałowy 2023
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, co dostarczyło im radości z wcielenia się w role różnych postaci bajkowych. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, kowbojów, policjantów, Spider-Mana Super-Mana, piłkarzy nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę, ale jeszcze w grupach czekały na nich tańce i konkursy, więc zabawy był dalszy ciąg. Główny bal odbył się na sali gimnastycznej a animatorami wspólnych zabaw była Pani Kasia M. i s. Marzena K.

Grupa Niedźwiadki

BAL U NIEDŹWIADKÓW BAL U NIEDŹWIADKÓW BAL U NIEDŹWIADKÓW BAL U NIEDŹWIADKÓW BAL U NIEDŹWIADKÓW BAL U NIEDŹWIADKÓW BAL U NIEDŹWIADKÓW BAL U NIEDŹWIADKÓW

Grupa Sarenki

BAL W SARENKACH BAL W SARENKACH BAL W SARENKACH BAL W SARENKACH BAL W SARENKACH BAL W SARENKACH BAL W SARENKACH BAL W SARENKACH

Grupa Zajączki

Grupa Zajączki Grupa Zajączki Grupa Zajączki Grupa Zajączki Grupa Zajączki Grupa Zajączki Grupa Zajączki Grupa Zajączki

Grupa Wiewiórki

BAL W WIEWIÓRKACH BAL W WIEWIÓRKACH BAL W WIEWIÓRKACH BAL W WIEWIÓRKACH BAL W WIEWIÓRKACH BAL W WIEWIÓRKACH BAL W WIEWIÓRKACH BAL W WIEWIÓRKACH


19.02.2023 - Niedzielna Msza Święta ze wspólnotą przedszkola
Dzisiaj jak co miesiąc w trzecią niedzielę miesiąca wraz z wiernymi w kościele zgromadziła się cała wspólnota przedszkolna aby wspólnie przeżywać niedzielną Eucharystię. Ksiądz Tomasz wraz z zaprzyjaźnionymi Miśkami opowiedział dzieciom o ogromnym sercu, które Miś Radek trzymał w łapkach. Serce to symbol miłości i sam Pan Jezus przemawia do nas takimi słowami:
,,Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie”.
Miłość Chrystusa jest wzorcem miłości. Człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boże nie może bowiem w pełni zrealizować samego siebie inaczej jak tylko poprzez miłość, czyli poprzez bezinteresowny, szczery dar z samego siebie. Miłość jest decyzją troski o dobro człowieka. Dzieci z miłości do Pana Boga wielbiły Go pięknymi pieśniami, które rozbrzmiewały w naszej świątyni.
Rodzice poprzez włączenie się w czytania i śpiew Psalmu w sposób szczególny ukazują innym, iż wspólnota przedszkolna to jedna wielka rodzina. Bóg zapłać wszystkim za wspólne przeżywanie Eucharystii.

 Msza Św. Przedszkolna Msza Św. Przedszkolna Msza Św. Przedszkolna Msza Św. Przedszkolna Msza Św. Przedszkolna Msza Św. Przedszkolna Msza Św. Przedszkolna Msza Św. Przedszkolna


17.02.2023 - Teatrzyk Canon z bajką pt.: ,,Powrót Franka Bałwanka”
Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Kanon, z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci "Powrót Franka Bałwanka". Podczas spektaklu dzieci mogły się dowiedzieć, że wygląd zewnętrzny to nie wszystko, większą uwagę należy zwrócić na wnętrze człowieka, jego charakter i czyny. Przedstawienie obfitowało w wiele humorystycznych wątków, które bardzo podobały się małym widzom. Jednak największą radość sprawiła dzieciom możliwość interakcji z bohaterami spektaklu. Przedszkolaki dowiedziały się, że do wszystkich należy odnosić się z szacunkiem. Zapamiętały jak ważne są słowa : proszę, przepraszam, dziękuję.

 Powrót Franka Powrót Franka Powrót Franka Powrót Franka Powrót Franka Powrót Franka Powrót Franka Powrót Franka


14.02.2023 – Świętowanie dni nietypowych Walentynki
Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Ten szczególny dzień dla przedszkolaków stał się świetną okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem. Nie zabrakło zabaw, konkursów i tańców. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, poznały słowo ,,Kocham Cię” w różnych językach, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek i innych pięknych prac, także spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.
Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.

Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki


13.02.2023 - Imieniny Pani Dorotki
13 lutego kartka z kalendarza ukazała nam imieniny naszej Pani Dorotki. W imieniu całej społeczności przedszkola siostra dyrektor złożyła życzenia imieninowe solenizantce z dedykacją pięknego wiersza dla niej.

Kochana Pani Dorotko!
Każdemu dajesz w prezencie swe serce,
pocieszysz słowem w każdej rozterce.
Pomocą służysz, rękę podajesz
i uśmiechem zdobisz kto z Tobą przystaje.
Miło nam z Tobą w naszym przedszkolu,
dobrocią darzysz, co w sercu zostaje.

Z okazji imienin przyjmij nasze najserdeczniejsze życzenia:
Niech się spełnią Twoje najskrytsze marzenia.
Niech radość i miłość w Twym sercu gości
w codzienności samych życzliwości.
Bożych darów i łask z Nieba
na każdy dzień Twojego życia.

Do życzeń dołączyły się wszystkie dzieci, wręczyły Pani Dorotce laurkę oraz kwiaty. Pani Dorotka jak zawsze obdarzyła wszystkich swoim miłym uśmiechem i radością. Życzymy pani Dorotce samych pogodnych dni i spełnienia wszystkich marzeń.

Imieniny Pani Dorotki Imieniny Pani Dorotki Imieniny Pani Dorotki Imieniny Pani Dorotki Imieniny Pani Dorotki Imieniny Pani Dorotki Imieniny Pani Dorotki Imieniny Pani Dorotki


02.02.2023 - Światowy Dzień Życia konsekrowanego
2 lutego w Kościele katolickim obchodzone jest święto Ofiarowania Pańskiego zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kościół tego dnia obchodzi też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dzieci z najstarszych grup uczestniczyły we Mszy Świętej w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego o godz. 09.00 i modliły się za osoby Panu Bogu poświęcone, a zwłaszcza za nasze Siostry posługujące w naszym przedszkolu. Istotny element życia każdej osoby konsekrowanej stanowią trzy elementy wspólnoty wiary: słowo, wierność i otwartość na Ducha Świętego. Osoby konsekrowane towarzyszą Kościołowi poprzez swoją miłosierną obecność, pełną zatroskania, ale także przez obecność milczącą, przepełnioną modlitwą w intencjach Kościoła i świata. Podejmują posługę pośród ludzi ubogich, chorych i cierpiących jak również wśród dzieci i młodzieży. 


01.02.2023- Paczka dla Seniora
Już po raz drugi przedszkolaki wraz z rodzicami włączyli się w akcję ,,Paczka dla Seniora” dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Dzień wcześniej wraz z przedszkolakami segregowaliśmy zebrane dary i pakowaliśmy w pudełka. Do naszych kochanych seniorów trafiły 4 paczki z kosmetykami i środkami czystości. Pracownicy wraz z podopiecznymi z wielką wdzięcznością i wzruszeniem przyjęli nasz skromny dar serca. Podziękowali za życzenia noworoczne i przekazali dla dzieci słodkości. Pomagajmy – dobro zawsze wraca!

PACZKA DLA SENIORA PACZKA DLA SENIORA PACZKA DLA SENIORA PACZKA DLA SENIORA PACZKA DLA SENIORA    

 


24 - 26.01.2023 Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
„Kochamy Was, kochamy całym sercem i radości chcemy dać Wam jak najwięcej”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. 
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w przygotowanych dla nich Jasełkach, wierszach i piosenkach.
Na początek s. Dyrektor przywitała wszystkich wierszykami i ciepłymi słowami:

Babcia
Osoba, która zatrzymuje tajemnice dla siebie,
ale ze wszystkimi dzieli się słodyczami.
Babcia jak dobra wróżka - posiedzi obok łóżka,
opowie bajeczkę przed snem i zawsze sprawia, że dużo jem.
A przy tym wszystkim jest czuła, jak matka,
tylko z mniejszą liczbą zasad...

Dziadek
Sprawdzony ekspert w udzielaniu porad i naprawianiu zepsutych rzeczy.
Pozornie nieprzystępny na zewnątrz, ale w środku źródło miłości i bezpieczeństwa dla rodziny.

Osoba ze srebrem we włosach i złotem w sercu...

Ja tak pamiętam moich dziadków – zawsze w gotowości by pomóc, zawsze pełni miłości…
A jak Babcia przyjeżdżała, aby się nami opiekować - gdy mama szła do pracy - to najpierw witaliśmy się z torebką, gdzie były słodycze a potem z Babcią.
A dziadek jak jechał na zakupy rowerem to zawsze przywoził groszki śmietankowe…
Mnóstwo wspomnień, których puentą jest najpiękniejsza myśl: że Babcia i Dziadek to prawdziwe skarby …


I ja z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, życzę wszystkim Wam, którzy jesteście jak anioły wspierające nas na drodze życia, nieskończonego zdrowia, morza miłości i rodzinnego szczęścia a także radości życia oraz spełnienia najskrytszych marzeń...
Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknych wrażeń podczas dzisiejszych jasełek.


Po przywitaniu, dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały Jasełka, wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami.
Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek i wspólne kolędowanie.

Gr. Niedźwiadki

Jasełka dla Babci i Dziadka Gr. Niedżwiadki Jasełka dla Babci i Dziadka Gr. Niedżwiadki Jasełka dla Babci i Dziadka Gr. Niedżwiadki Jasełka dla Babci i Dziadka Gr. Niedżwiadki Jasełka dla Babci i Dziadka Gr. Niedżwiadki Jasełka dla Babci i Dziadka Gr. Niedżwiadki Jasełka dla Babci i Dziadka Gr. Niedżwiadki Jasełka dla Babci i Dziadka Gr. Niedżwiadki

 Gr. Sarenki

Sarenki Sarenki Sarenki Sarenki Sarenki    
 

Gr. Zajączki

Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka


23.01.2023 - ,,Zaśpiewajmy Dzieciątku”- Rodzinny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Dzisiaj także w przedszkolu odbył się Rodzinny Przegląd wokalny pt.: ,,Zaśpiewajmy Dzieciątku”.
Celem Przeglądu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Przegląd przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. We wspólnym koledowaniu wzięły udział Rodziny:
Rodzina Ani Polak z gr. ,,Zajączki” 
Rodzina Ignasia Lipińskiego z gr. ,,Wiewiórki”

Możliwość występu miała każda grupa przedszkolna. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do występu. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie i otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Wspólnemu kolędowaniu z gitarą towarzyszyła s. Magdalena wraz z absolwentką naszego przedszkola, Alicja Krzysztofiak.

 

Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd
Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd Rodzinny przegląd kolęd


23.01.2023 - Spotkanie z Babcią Sofie i Dziadkiem Johnem
Do przedszkolnych progów zawitała Babcia Sofia i Dziadek John, którzy przyjechali do nas aż z Ameryki. Babcia i Dziadek z humorem opowiedzieli dzieciom o wspólnie spędzonych latach, szacunku i miłości do siebie. Babcia Sofia przeczytała dzieciom bajkę ,,O wielkiej miłości”, później wszyscy wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Serdecznie dziękujemy Siostrze Dyrektor i Pani Ani za umilenie dzieciom czasu i wywołanie cudownych uśmiechów nie tylko na twarzach dzieci.

Łańcuch i grzebień
W pewnym zakątku świata żyło kiedyś dwoje małżonków, których miłość nie przestawała rosnąć od pierwszego dnia ich ślubu. Byli bardzo ubodzy i wiedzieli, że każdy z nich nosił w swoim sercu niezaspokojone pragnienie: on miał w swojej kieszeni złoty zegarek, który otrzymał od swojego ojca. Z całego serca marzył o złotym łańcuszku. Ona posiadała długie, piękne i jasne włosy, a marzyła o perłowym grzebieniu, którym, niby diademem, mogłaby je ozdabiać.
Z biegiem lat mężczyzna coraz bardziej marzył o grzebieniu, kobieta natomiast robiła wszystko, aby móc zdobyć dla męża złoty łańcuszek.

Od długiego czasu wcale o nich nie rozmawiali, ale ich serca nie przestawały myśleć o tym ukrytym marzeniu.
Rano w dziesiątą rocznice ich ślubu, małżonek spostrzegł zbliżającą się w jego stronę uśmiechniętą żonę. Jej głowa była pięknie ostrzyżona i nie posiadała już swoich lśniących i długich włosów.
- Co z nimi zrobiłaś?, kochana?, zapytał pełen zdziwienia.
Żona otworzyła swoje ręce, w których migotał złoty łańcuszek.
- Sprzedałam je, aby móc kupić złoty łańcuszek do twojego zegarka.
- Ach, kochanie, co ty zrobiłaś?, powiedział mężczyzna, otwierając dłonie, w których trzymał cudowny perłowy grzebień. - Ja właśnie sprzedałem zegarek, aby ci móc kupić grzebień.
I tak, wpadli sobie w objęcia, szczęśliwi z tego, że mają siebie nawzajem.

 

PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK
PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK PRZEDSTAWIENIE TEATRAKNE BABCIA I DZIADEK


20.01.2023 - AKCJA ODŚNIEŻANIE - W zdrowym ciele – zdrowy duch
Dzisiaj akcja społeczna – odśnieżanie placu przedszkolnego. Ile było w tym radości i zabawy. Bardzo dziękujemy małym i dużym za chwilkę poświęconą dla wspólnego dobra. Kto się nie znalazł na zdjęciu, będzie miał jeszcze okazję przy następnych opadach śniegowych :). Zapraszamy do dobrej zabawy.

Odśnieżanie Odśnieżanie Odśnieżanie Odśnieżanie Odśnieżanie Odśnieżanie Odśnieżanie Odśnieżanie
Odśnieżanie Odśnieżanie Odśnieżanie Odśnieżanie     


20.01.2023 - Spotkanie edukacyjne z Nadleśnictwem Limanowa - lasy Polskie
„Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno,
cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły.”
H. Zdzitowiecka
W piątek gościliśmy w przedszkolu Edukatora Nadleśnictwa Limanowa Lasy Polskie, Starszą specjalistkę służby leśnej do spraw zagospodarowana lasu - Panią Magdalenę Tomasiewicz. Pani Magdalena opowiedziała o podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówiła o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę.
Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych z zakresu edukacji przyrodniczo - leśnej Pani Magdalenie serdecznie dziękujemy!

SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA


20.01.2023 - Imieniny s. Agnieszki i Pani Tatiany

Dzisiaj świętowaliśmy imieniny s. Agnieszki i p. Tatiany, które pięknie posługują w naszym przedszkolu. Z tej okazji siostra dyrektor złożyła w imieniu całego personelu solenizantkom piękne, płynące prosto z serca życzenia:

 Kochana s. Agnieszko!
Każde życie jest Darem Pana
i Ty jesteś nasza ukochana!
Dbasz o dobre zapasy,
w ukryciu liczysz drobiazgi -
czy na dobroci dla nas ci wystarczy…
Z radością podejmujesz każde wyzwanie -
co wzbudza nasze uradowanie :)

Z okazji imienin życzymy s. Aagnieszce:
- Kochających ludzi na ścieżkach Twojego życia
- nieustannej radości w serduszku
- pięknych przygód podczas zakupów
- optymizmu na każdy dzień
i Bożego błogosławieństwa w codzienności...

Kochana Pani Tatiano!
Gotowanie jest pasją twoją, kuchnia jest główną ostoją.
Każdego dnia rozpieszczasz nasze brzuszki
i dajesz w prezencie swe ciepłe serduszko.
Chcemy Tobie dzisiaj dziękować, że lubisz dla nas codziennie gotować.

Z okazji imienin życzymy Ci:
- wciąż udanych i pysznych obiadów
- optymizmu na każdy dzień
- życzliwości w codzienności
- dużo zdrowia i siły
i Bożego błogosławieństwa na całe życie...

Przedszkolaki głośno wyśpiewały moc serdecznych życzeń i wręczyły
laurkę oraz kwiatka. Bardzo dziękujemy za obecność s. Agnieszki i Pani Tatiany, że są razem z nami i swoją obecnością oraz pomocą wspierają nas!

 

Imieniny s. Agnieszki i Pani Tatiany Imieniny s. Agnieszki i Pani Tatiany Imieniny s. Agnieszki i Pani Tatiany Imieniny s. Agnieszki i Pani Tatiany Imieniny s. Agnieszki i Pani Tatiany    


19.01.2023 Jasełka – Gr. Zajączki
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały 19 stycznia dzieci z grupy IV - ZAJĄCZKI, które zaprezentowały swoim kochanym rodzicom przygotowywane od kilku tygodni „Jasełka bożonarodzeniowe”. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz wspaniałe stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania od Siostry Dyrektor Magdaleny Białorudzkiej. Znakomitym aktorom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.
Ciepłe słowa podziękowania popłynęły również do wychowawczyń grupy Pani Moniki Stawowy i Siostry Beaty Piechoty, które wspierane przez Panią Monikę Aksamit przygotowały całe przedsięwzięcie. Jego zwieńczeniem były życzenia noworoczne skierowane przez Siostrę Dyrektor do dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Wszystko to sprawiło, że w przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.
Miła atmosfera, świąteczny nastrój i wręcz uczucie zachwytu dla swoich pociech, towarzyszyły rodzicom, którzy mieli przyjemność obejrzenia świątecznego przedstawienia. Po części artystycznej, rodzice wzięli udziału we wspólnym kolędowaniu przy kawie i ciastku. Wspólne „rodzinne” kolędowanie było momentem podsumowującym ten wyjątkowy, pełen wielu wrażeń i nowych doświadczeń dzień. Dzień, który pozwolił wszystkim poczuć atmosferę świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

jaselka jaselka jaselka jaselka jaselka jaselka jaselka jaselka
jaselka jaselka jaselka jaselka jaselka jaselka jaselka  


18 stycznia grupa „Sarenek”, przedstawiła Jasełka dla swoich Rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie przybyłych Rodziców i Czcigodnej Matki Prowincjalnej Małgorzaty Kapłon w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek. Na koniec dzieci złożyły wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe oraz życzenia imieninowe dla Matki Prowincjalnej. Siostra Dyrektor Magdalena Białorudzka, podziękowała Dzieciom i Nauczycielom za piękny występ i Rodzicom za dotychczasową współpracę.

JASEŁKA SARENKI 18.01.2023r JASEŁKA SARENKI 18.01.2023r JASEŁKA SARENKI 18.01.2023r JASEŁKA SARENKI 18.01.2023r JASEŁKA SARENKI 18.01.2023r JASEŁKA SARENKI 18.01.2023r JASEŁKA SARENKI 18.01.2023r JASEŁKA SARENKI 18.01.2023r


18.01.2023-Dzień Bałwana - Świętowanie dni nietypowych
,,Na głowie ma garnek, a nosek z marchewki,
jego oczy i usta to czarne węgielki.
Na mrozie dumnie stoi,
bo ciepła się boi”.
Dzień Bałwana jest bardzo sympatycznym świętem. Niektórym z wielką radością, udało się ulepić bałwana, ale również to święto można uczcić, gdy zabraknie śniegu.
Podczas zajęć edukacyjnych dzieci oglądały bajkę multimedialną pt. ,,Bałwanek”. Przedszkolaki miały też okazję rozwiązywać zagadki, składać obrazek z części, mogły doskonalić umiejętności matematyczne oraz brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych. Bawiły się przy różnych piosenkach min. przy piosence „Bałwankowa rodzina”. Sale w tym dniu były również tematycznie udekorowane. Nie zabrakło także pracy plastycznej. Przedszkolaki otrzymały kolorowankę bałwanka, którą pomalowały kredkami.

dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki
dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki dzień bałwana niedzwiadki    


18.01.2023 - Dla Babci i Dziadka - Piosenki i wierszyki - Gr. Wiewiórki
Droga Babciu, drogi Dziadku, coś Wam dam, 
Jedno serce, które mam, Jedno serce jak kwiat róży,
Żyj nam Babciu  i Dziadku jak najdłużej!

Tego dnia  „Wiewióreczki” zaprezentowały program artystyczny skierowany do naszych wspaniałych Babć i Dziadków. Wdzięczne za ogromne serca i poświęcenie, recytowały wiersz, zaśpiewały piosenkę i kolędy, a także zaprezentowały „Taniec Aniołów”. Maluszki wspaniale wystąpiły, wyrażając tym sposobem swoim bliskim szacunek, dziękując za miłość, cierpliwość i poświęcenie.

Dzień Babci Wiewiórki Dzień Babci Wiewiórki Dzień Babci Wiewiórki Dzień Babci Wiewiórki Dzień Babci Wiewiórki    


18.01.2023 - Życzenia imieninowe dla Matki Prowincjalnej Małgorzaty
W środę w godzinach popołudniowych przybyła do nas Matka Prowincjalna Małgorzata Kapłon. Przedszkolaki powitały Matkę kolędą i złożyły naszej kochanej Matce życzenia imieninowe pięknie recytując wierszyki i obdarowując laurką. Dziękujemy za życie i powołanie naszej Matki Prowincjalnej Małgorzaty za to, że podąża wiernie za Jezusem, że dla każdego z nas staje się odbiciem Jego MIŁOŚCI. Otaczamy Kochaną Matkę Prowincjalną naszą modlitwą i życzymy, żeby każdego dnia stawała się słońcem, ogrzewającym innych ciepłem Chrystusa, by nasza wspólnota przedszkolna i zakonna stawała się przepięknym ogrodem Pana.

 Imieniny Matki Prowincjalnej Imieniny Matki Prowincjalnej Imieniny Matki Prowincjalnej Imieniny Matki Prowincjalnej Imieniny Matki Prowincjalnej    


17.01.2023 -,,Maleńka Miłość” – występ Jasełkowy dzieci z gr. ,,Niedźwiadki”
Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli przedstawienie o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszej grupie trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek.
Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy, królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w piękną, wzruszającą atmosferę. Dzieci wręczyły również swoim rodzicom przygotowane upominki - aniołki, które ozdobiły w przedszkolu. Na koniec występów dzieci s. dyrektor Magdalena Białorudzka wyraziła słowa wdzięczności Paniom, Rodzicom a zwłaszcza małym aktorom i złożyła wszystkim życzenia. Zwieńczeniem Jasełek była wspólna agapa przy ciastku i herbatce. Oczywiście nie zabrakło wspólnego kolęowania.
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i wielką życzliwość.

JASEŁKA NIEDŹWIADKI JASEŁKA NIEDŹWIADKI JASEŁKA NIEDŹWIADKI JASEŁKA NIEDŹWIADKI JASEŁKA NIEDŹWIADKI JASEŁKA NIEDŹWIADKI JASEŁKA NIEDŹWIADKI JASEŁKA NIEDŹWIADKI
JASEŁKA NIEDŹWIADKI JASEŁKA NIEDŹWIADKI       


15.01.2023 - Msza Święta z udziałem przedszkola - w III niedzielę miesiąca
15 stycznia to trzecia niedziela miesiąca. Wtedy to cała wspólnota przedszkolna wraz z dziećmi i ich rodzinami zgromadziła się o godzinie 10:30 w kościele Miłosierdzia Bożego aby po raz kolejny wspólnie przeżyć niedzielną Eucharystię. Dzieci swoim śpiewem upiększyły spotkanie z Panem Jezusem. W czasie kazania wiernych odwiedziła rodzina Miśków, z pomocą których uświadomiliśmy sobie, że tak jak św. Jan Chrzciciel każdy z nas powinien pokazywać Boga i o Nim przypominać. Serdecznie dziękujemy Alicji K., Pani Joannie P., s. Magdalenie za oprawę muzyczną, gdzie przy akompaniamencie gitar dzieci wielbiły Pana Boga. Wszystkim zgromadzonym i zaangażowanym w Liturgię Słowa składamy wielkie Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

MSZA ŚW.15.01 MSZA ŚW.15.01 MSZA ŚW.15.01 MSZA ŚW.15.01 MSZA ŚW.15.01 MSZA ŚW.15.01 MSZA ŚW.15.01 MSZA ŚW.15.01


12.01.2023 - Rodzic z pasją
Dzisiaj dzieci z grupy ,,Niedźwiadki” gościły Panią Ewelinę Grzesiak – mamę Zosi, której zamiłowaniem i pasją są ozdoby z papieru. Pani Ewelina prowadzi także na fb swoją stronę by ewelina na której prezentuje swoje prace na różne okazje. Pani Ewelina pokazała dzieciom jak robi różne ozdoby z papieru: kwiaty, listki, serduszka, motylki itp. Dzieci podczas warsztatów ozdobiły pięknymi motywami ramki dla babci i dziadka z okazji ich święta, które wręczą dziadkom w przedszkolu. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Zosi za udział w naszym projekcie ,,Rodzic z pasją” i za podzielenie się z dziećmi swoim zamiłowaniem.

Rodzic z pasją Rodzic z pasją Rodzic z pasją      


12.01.2023 - Teatr Latający kapelusz i spektakl ,, Kosmiczny byczek”
12 stycznia także w przedszkolu gościliśmy wspaniałych aktorów Teatru Latający kapelusz z przedstawieniem o treści ekologicznej ,,Kosmiczny Byczek”. Tytułowy bohater przybywając na Ziemię ze swoją koleżanką bardzo byli zaskoczeni ponieważ zastali na Ziemi tylko jedną osobę Panią doktor, która badała ziemię, wodę gdyż wszystko było zasypane śmieciami i zatrute. Pani doktor ukazała zagrożenia jakie niesie działalność człowieka dla świata przyrody. Byczek, pani doktor i dzieci uczyli Olę segregacji śmieci na czym ona polega. Nasza planeta to nasz wspólny dom, o który musimy dbać, inaczej przestanie na niej istnieć życie. Każdy człowiek jest odpowiedzialny za aktualny i przyszły stan środowiska. Więc dbajmy o środowisko i przyzwyczajajmy dzieci do ładu i porządku w swoim najbliższym środowisku, rozwijajmy wrażliwość na piękno przyrody.

teatrzyk Latający Kapelusz KOSMICZNY BYCZEK teatrzyk Latający Kapelusz KOSMICZNY BYCZEK teatrzyk Latający Kapelusz KOSMICZNY BYCZEK teatrzyk Latający Kapelusz KOSMICZNY BYCZEK teatrzyk Latający Kapelusz KOSMICZNY BYCZEK teatrzyk Latający Kapelusz KOSMICZNY BYCZEK teatrzyk Latający Kapelusz KOSMICZNY BYCZEK  


10.01.2023 – Wizyta duszpasterska
W godzinach popołudniowych z odwiedzinami i wizytą duszpasterską przybył do naszego przedszkola ksiądz wikariusz Tomasz z Parafii Miłosierdzia Bożego. Wszyscy zebraliśmy się, aby wspólnie pomodlić się i zakolędować. Ks. Tomasz pobłogosławił dzieci, złożył życzenia i ofiarował obrazki Bożej Rodziny wraz z pysznymi cukierkami. Składamy serdeczne Bóg zapłać za kolędę.

KOLĘDA KS TOMASZ KOLĘDA KS TOMASZ       


10.01.2023 - Adoracja Żłóbka
O godz.17:30 pracownicy przedszkola i dzieci wraz z rodzicami, zebrali się w Kościele Parafialnym wokół żłóbka, aby adorować Dzieciątko Jezus. Piękną recytacją i śpiewem kolęd i pastorałek wielbili Pana Jezusa dziękując za cud Bożego Narodzenia. Prezentowane słowa i dźwięki rozbrzmiewały nie tylko w murach świątyni, ale także w sercach zgromadzonych parafian i gości, którzy przybyli na to spotkanie.
„Panie Jezu, narodziłeś się w stajni, bo nie było miejsca dla Ciebie w gospodzie. My przyszliśmy, aby podziękować Ci za Twe narodzenie. Przyszliśmy z Pasterzami, aby powiedzieć Ci, jak bardzo Cię kochamy. Przyszliśmy z Aniołami, aby ucieszyć Cię naszym kolędowaniem. Niech nasze gorące serca Cię ogrzewają. Niech nasze śpiewy Cię radują. Prosimy Cię, Boże Dziecię, zostań z nami w kościele, w domu, w przedszkolu i błogosław nam.” Po Adoracji, cała wspólnota przedszkolna uczestniczyła we Mszy Św, która była sprawowana w intencji o BoŻe Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Dzieci, Rodziców i Pracowników Przedszkola.
Serdecznie dziękujemy Siostrze dyrektor oraz Alicji Krzysztofiak - absolwentce naszego przedszkola za akompaniament gitarowy.

10.01.2023 Adoracja Żłóbka 10.01.2023 Adoracja Żłóbka 10.01.2023 Adoracja Żłóbka 10.01.2023 Adoracja Żłóbka 10.01.2023 Adoracja Żłóbka 10.01.2023 Adoracja Żłóbka 10.01.2023 Adoracja Żłóbka 10.01.2023 Adoracja Żłóbka


09.01.2023 - Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu przedszkolnego ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”
Nadszedł radosny rozstrzygnięcia rodzinnego konkursu przedszkolnego pt. ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”, którego organizatorami były Siostra Alina Karoń i Pani Kinga Popławska - nauczycielki w gr. ,,Sarenki”. Jury w składzie: Pani Katarzyna Kaczmarczyk, Pani Joanna Sochacka i Siostra Maria Rokosz miały naprawdę bardzo trudne zadanie, aby spośród tak pięknych, wspaniałych prac wyłonić te wyjątkowe.

Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa
Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa
Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa Ozdoba Bożonarodzeniowa    

Wyróżnieni zostali:
Z grupy ,,Wiewiórki”
Leon Chorągwicki z Rodziną
Igor Drab z Rodziną
Tymon Karpierz z Rodziną
Laura Piekarska z Rodziną
Dawid Szarek z Rodziną

Z grupy ,,Niedźwiadki”
Jakub Duda z Rodziną
Anna Malec z Rodziną
Sebastian Michór z Rodziną

Z grupy ,,Sarenki”
Wiktor Bartosz z Rodziną
Natalia Dawiec z Rodziną
Marcel Drab z Rodziną
Helena Homa z Rodziną
Jan Klimek z Rodziną
Jan Nawara z Rodziną
Franciszek Toporkiewicz z Rodziną

Z grupy ,,Zajączki”
Kornelia Kłębczyk z Rodziną
Kinga Widzisz z Rodziną

Na podium stanęli:
I miejsce - Krystian Kozyra z Rodziną gr. ,,Zajączki”
II miejsce - Alicja Łabuz z Rodziną gr. ,,Zajączki”
II miejsce - Antoni i Hanna Wołoszyn z Rodziną gr. ,,Sarenki”
III miejsce - Sebastian Cabała z Rodziną gr. ,,Sarenki”

Prace konkursowe charakteryzowały się ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami plastycznymi, a często także wysokim poziomem wykonania. Młodzi artyści wraz ze swoimi rodzinami przy tworzeniu swoich ozdób bożonarodzeniowych posłużyli się różnorodnymi technikami. Serdecznie gratulujemy twórczości, pomysłowości i zaangażowaniem w życie przedszkola.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZNNEGO       


02.01.2023 - Wizyta duszpasterska w przedszkolu
Wizyta duszpasterska to zaproszenie dla Jezusa Chrystusa do naszego domu.
Nasze przedszkole odwiedził Proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej Ksiądz Jerzy Raźny. Dzieci wraz z Duszpasterzem zgromadziły się na wspólnej modlitwie i kolędowaniu przy szopce i Małej Dziecinie - Zbawicielu Świata. Ksiądz Jerzy każde dziecko pobłogosławił i złożył życzenia świąteczne oraz noworoczne. Serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi za wizytę duszpasterską oraz obrazki Świętej Rodziny i cukierki.

2.01.2023 Koleda 2.01.2023 Koleda 2.01.2023 Koleda 2.01.2023 Koleda 2.01.2023 Koleda 2.01.2023 Koleda 2.01.2023 Koleda 2.01.2023 Koleda


Styczeń 2023 -  Wspólny śpiew - przedzkolna schola dziecięca "Boże promyczki"
Wszystkie grupy przedszkolne spotykają się w każdą środę na wspólnym śpiewie. Przy akompaniamencie gitary s. Magdaleny utrwalamy znane kolędy, pastorałki albo uczymy się nowych piosenek aby jeszcze z większą gorliwością wychwalać Dobrego Boga Ojca. W okresie Bożego Narodzenia to właśnie kolędy wypełniają brzmieniem nasze przedszkole. Przywołują one miłe wspomnienia oraz dają poczucie przynależności do wspólnoty. Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Cotygodniowe próby śpiewu przygotowują nas do różnych przedszkolnych uroczystości jak również do Niedzielnej Eucharystii w Parafii Miłosierdzia Bożego - w każdą III niedziele miesiąca, którą prowadzi nasze przedszkole.

styczeń próba śpiewu styczeń próba śpiewu styczeń próba śpiewu styczeń próba śpiewu styczeń próba śpiewu styczeń próba śpiewu styczeń próba śpiewu styczeń próba śpiewu


Modlitwa w Kaplicy - środowe spotkania modlitewne
Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Św. Jan Paweł II
Raz w tygodniu w każdą środę, jak przez całe minione półrocze gromadzimy się w kaplicy sióstr na modlitwie. Nowy Rok pragnęliśmy rozpocząć wspólną modlitwą w której uczestniczyła cała Wspólnota Przedszkola. W intencjach polecamy intencje przedszkola, pracowników oraz wszystkich rodzin przynależących do naszego przedszkola.

MODLITWA W KAPLICY MODLITWA W KAPLICY MODLITWA W KAPLICY MODLITWA W KAPLICY MODLITWA W KAPLICY MODLITWA W KAPLICY   

 


W tym samym dniu mieliśmy także spotkanie z Ojcem Henrykiem z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych - posługującym u Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na ul. Leśnej w Mszanie Dolnej. Ojciec Henryk, nie tylko obejrzał nasze przedszkole, ale także wspólnie pomodlił się z nami pokolędował i udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Serdeczne Bóg zapłać obecność i wspólną modlitwę.

BRAT HENRYK BŁOGOSŁAWŃSTWO DZIECI BRAT HENRYK BŁOGOSŁAWŃSTWO DZIECI BRAT HENRYK BŁOGOSŁAWŃSTWO DZIECI BRAT HENRYK BŁOGOSŁAWŃSTWO DZIECI BRAT HENRYK BŁOGOSŁAWŃSTWO DZIECI    


 

23.12.2022 - Wigilia Przedszkolna

23 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. Dzieci, Siostry i Panie dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie wszyscy zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło na naszym stole barszczu oraz pierogów. Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

WSPÓLNA WIGILIA WSPÓLNA WIGILIA WSPÓLNA WIGILIA WSPÓLNA WIGILIA WSPÓLNA WIGILIA WSPÓLNA WIGILIA WSPÓLNA WIGILIA  


21.12.2022 - Spotkanie Świąteczne z Matką Prowincjalną
W środowe popołudnie z serdecznymi życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia do przedszkola przyjechała Matka Prowincjalna Małgorzata Kapłon. Grono przedszkolne przywitało Matkę kolędą ,,Przybieżeli do Betlejem”, a najstarsze przedszkolaki zaprezentowały Matce taniec do pięknej pastorałki ,,Mario czy już wiesz”. Pragniemy serdecznie podziękować Matce Prowincjalnej za serdeczność, życzliwość i modlitwę.

życzenia życzenia życzenia życzenia życzenia życzenia życzenia życzenia


18.12.2022 - IV niedziela Adwentu
W ostatnią niedzielę adwentowego oczekiwania dzieci wraz z rodzicami i personel przedszkola zgromadziliśmy się wraz z wiernymi na niedzielnej Eucharystii w Kościele Parafialnym Miłosierdzia Bożego. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Podkreśla się wyjątkowa rola Maryi, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Ona najpierw zgodziła się na przyjęcie „Słowa Bożego”, a następnie daje Go światu. Maryja jest pierwszą „czuwającą”.
Liturgia Słowa czwartej niedzieli dotyczyła już bezpośrednio wydarzeń, które poprzedziły Narodzenie Jezusa. W czwartą niedzielę Adwentu paliły się już wszystkie cztery świece w wieńcu adwentowym. Ostatnia, czwarta, symbolizuje nauczanie proroków, którzy zapowiadają przyjście Mesjasza i Jego Królestwa pokoju. Całość wieńca adwentowego (światło, zieleń i forma – krąg) symbolizują wspólnotę Kościoła, oczekującą w nadziei i radości na przyjście Pana. Z całego serca dziękujemy Rodzicom i dzieciom za wspólny śpiew i modlitwę.

18.12.2022 Msza Św 18.12.2022 Msza Św 18.12.2022 Msza Św 18.12.2022 Msza Św 18.12.2022 Msza Św 18.12.2022 Msza Św 18.12.2022 Msza Św 18.12.2022 Msza Św


 Grudzień 2022 - Taniec "Idą Święta"
Tańce przygotowane na II OGÓLNOPOLSKI Przedszkolny Konkurs Taneczny ONLINE - INSPINUTKA zorganizowany przez "Taniec i balet dla dzieci i młodzieży Lublin i okolice"

 

 

 


Grudzień 2022
Grupa „Sarenek” pod kierunkiem wychowawcy Kingi Popławskiej, brała udział w II OGÓLNOPOLSKIM PRZEDSZKOLNYM KONKURSIE TANECZNYM ONLINE „INSPINUTKA”, którego tematem przewodnim było hasło „Idą Święta”. Warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie prezentacji tanecznej – układu tanecznego i wysłanie go za pośrednictwem kanału YouTube wraz z dokładnie wypisanym formularzem zgłoszeniowym online. Konkurs skierowany był do dzieci 4,5,6-letnich z całej Polski. Dzieci zaprezentowały taniec z lampionami - „Noel”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Naszej grupie udało się zająć I miejsce w kategorii Przedszkola i Placówki Oświatowe, grupy powyżej 8 osób, 5 latki. Bardzo się z tego cieszymy. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz upominki.

 Idą Święta Idą Święta Idą Święta Idą Święta     


13.12.2022 - Msza Święta Roratnia - ,,A ja czekam na Ciebie mój Jezu…”
Dzieci wraz z rodzicami z naszego przedszkola uczestniczyły we Mszy Świętej Roratniej w Kościele Parafialnym Miłosierdzia Bożego. Eucharystię odprawił ksiądz proboszcz Tadeusz Mrowiec. Dzieci pięknie śpiewały pieśni na cześć Matki Bożej. W Liturgię zaangażowani byli rodzice naszych przedszkolaków - czytając czytanie, modlitwę wiernych i śpiewając psalm. Wszystkie dzieci bardzo ładnie śpiewały pieśni adwentowe i pięknie się modliły. Wszystkim rodzicom, dzieciom i personelowi przedszkola składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę Adwentową.

MSZA ŚW. RORATNIA NASZEGO PRZEDSZKOLA MSZA ŚW. RORATNIA NASZEGO PRZEDSZKOLA MSZA ŚW. RORATNIA NASZEGO PRZEDSZKOLA MSZA ŚW. RORATNIA NASZEGO PRZEDSZKOLA MSZA ŚW. RORATNIA NASZEGO PRZEDSZKOLA MSZA ŚW. RORATNIA NASZEGO PRZEDSZKOLA MSZA ŚW. RORATNIA NASZEGO PRZEDSZKOLA  


12.12.2022 - „Podziel się historią” – OGÓLNOPOLSKI KONKURS EDUKACYJNY
W roku 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Centrum Rozwoju Lokalnego zorganizowało Ogólnopolski konkurs edukacyjny „Podziel się historią”. W ramach konkursu uczestnicy mieli za zadanie przygotować film edukacyjny nawiązujący do patriotyzmu i Narodowego Święta Niepodległości. którego celem jest upowszechnianie wiedzy o polskiej drodze do niepodległości, a także promocja postaw patriotycznych wśród najmłodszego pokolenia Polek i Polaków. Konkurs jest realizowany w ramach zadnia publicznego „Niepodległość na 104” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

histora polski histora polski histora polski histora polski histora polski histora polski histora polski histora polski

Komentarz do zajęć:
11 listopada to ważna rocznica dla nas Polaków. Od 104 lat upamiętniamy szczególnie ten dzień… śpiewamy nasz Hymn Narodowy biorąc udział w akcji „Szkoła do Hymnu”, wieszamy flagi na domach, przede wszystkim myślimy o Polsce. Ten szacunek, miłość do Polski pragniemy zasiewać również w tych małych sercach, aby to nowe pokolenie z odwagą walczyło o dobro Ojczyzny, kochało ją i szanowało. Mówiąc o Polsce ukazujemy najmłodszemu pokoleniu jakie skarby są najważniejsze, jakimi wartościami kierować się w życiu, aby zdobywać prawdziwe medale i stawać się Zwycięzcami prawdy, dobra i piękna. Patrząc na niezwykłe świadectwa naszych polskich bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę, którzy życiem ubogacili jej historię - upamiętniamy ich poświęcenie niezwykłą lekcją o śladach polskich świętych.

Zajęcia edukacyjne o Polskich Świętych, którzy ubogacili historie Polski swoim życiem, przeprowadziła s. Magdalena (wcielając się w rolę Wędrowniczka) w grupie Sarenek i Zajączków. Nawiązując do tegorocznego hasła rocznego planu pracy przedszkola „Prawda, dobro, piękno, w ogrodzie dobrych wartości”. przedszkolaki odbyły podróż historyczną i patriotyczną od Bałtyku przez Zakopane, Kraków do Stolicy Polski. Wędrowniczek opowiedział dzieciom o wielkich świętych naszej Ojczyzny, którzy swoją postawą i oddaniem pozostawili piękne ślady świętości i miłości tworząc naszą historie Polski: Świętego Jana Pawła II, Świętą Jadwigę Królową oraz Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszko. To właśnie Święci tworzą historie naszego kraju i oni nas uczą prawdziwych wartości jak stawać się prawdziwymi Polakami o wielkim - pięknym i dobrym sercu.

 


08-09.12.2022 - “Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!”- ogólnopolska kampania społeczna.

Fundacja Dbam o Mój Zasięg zaprosiła przedszkolaków do współtworzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie. Z wielką radością wzięliśmy udział w tej akcji. Dzieci z gr. Niedźwiadki, Sarenki i Zajączki wraz z nauczycielami udały się na Pocztę, aby wrzucić do skrzynki wszystkie napisane kartki świąteczne. Pamiętamy o naszych bliskich, którzy czekają na naszą obecność. Zrobiliśmy im super niespodziankę na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Kartki napisane przez rodziców i dzieci sprawią ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy. To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy. To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne. Dzieci poprzez własnoręczne napisanie kilku słów, narysowanie obrazka podkreśliły wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartki świąteczne.

Wyście na pocztę wysłanie kartek Wyście na pocztę wysłanie kartek Wyście na pocztę wysłanie kartek Wyście na pocztę wysłanie kartek Wyście na pocztę wysłanie kartek Wyście na pocztę wysłanie kartek Wyście na pocztę wysłanie kartek  


08.12.2022 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wspólnota przedszkolna zgromadziła się w kaplicy, aby wspólnie rozważać tajemnicę, która ukazuje, że Maryja była jedynym człowiekiem wolnym od grzechu pierworodnego. To niezwykły dzień. Maryja Niepokalana jest tym wszystkim, czym i my się mamy stać: człowiekiem, który spotyka Boga bez żadnych barier, człowiekiem wytęsknionym przez Boga. W najtrudniejszych doświadczeniach, w największym bólu i cierpieniu Ona rozumiała plan Boga. I my próbujmy naśladować Matkę naszego Zbawiciela. Szczególna jest zwłaszcza Godzina Łaski, objawiona przez Maryję w Montichiari-Fontanelle. Podczas modlitwy w tym czasie, można wiele wyprosić…


05.12.2022 - Refleksja Adwentowa
W naszym przedszkolu odbyła się refleksja adwentowa dla Rodziców i Personelu przedszkola poprowadzona przez Ks. Józefa Habinę, Duszpasterza chorych Archidiecezji Krakowskiej, koordynatora pracy kapelanów szpitala. W konferencji Ks. Józef przybliżył nam wartość sakramentu pojednania, w którym człowiek odnajduje drogę powrotu do Ojca, od którego się oddalił przez grzech. Grzechem ranimy miłość Boga i siebie samego. W rozumieniu tych wartości pomaga nam obecność Ducha Świętego, dlatego też sakrament pokuty jest sakramentem uzdrowienia duchowego.


05-19.12.2022 - Adwentowe modlitwy w czasie oczekiwania na Dzieciątko Jezus
Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, który jest blisko. Aby jednak był jeszcze bardziej owocny, co poniedziałek nasza wspólnota przedszkolna gromadzi się w kaplicy, aby pogłębiać miłość i wdzięczność względem Pana Boga i Matki Najświętszej. 5 grudnia zapaliliśmy pierwszą z czterech świec adwentowych, przypominają cztery niedziele adwentowe. Świece zapalane są podczas wspólnej modlitwy, jest to radosne, ale i refleksyjne oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa. 

19.11.2022 adwentowe modlitwy 19.11.2022 adwentowe modlitwy       


06.12.2022 - Dzień Anioła
Realizując nasz roczny plan pracy, w miesiącu grudniu świętowaliśmy Dzień Anioła. Modlitwa do Anioła Stróża towarzyszy każdego dnia naszym przedszkolakom. W szczególny sposób chcemy uczcić naszych boskich opiekunów w dniu 6 grudnia. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy z nas ma swojego Anioła, który chroni go od zła i niebezpieczeństw. Poznały imiona anielskich wodzów. Wszyscy tego dnia ubrani byliśmy w białe, jasne stroje aby choć trochę upodobnić się do Anioła. Dzieci robiły prace plastyczne o tematyce anielskiej, obejrzały film pt. ,,Aniołek wesołek” i cały dzień zachowywały się wzorowo jak na grzeczne aniołki przystało. Dzień ten był pełen radosnych zabaw, tańców i śpiewu.

6.12.2022 Dzień Anioła 6.12.2022 Dzień Anioła 6.12.2022 Dzień Anioła 6.12.2022 Dzień Anioła 6.12.2022 Dzień Anioła 6.12.2022 Dzień Anioła 6.12.2022 Dzień Anioła 6.12.2022 Dzień Anioła


05.12.2022- Święty Mikołaj w przedszkolu!
Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Już pod koniec listopada przedszkolaki uczyły się piosenek i wierszyków dla Św. Mikołaja. W poniedziałek 5 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Wyjątkowego Gościa. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków, jak również całego Personelu Przedszkola. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Dzieci złożyły obietnice, iż kolejny rok będą grzeczne i posłuszne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.
Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok!

_ _ _ _ _ _ _ _
_ _       


30.11.2022 - Akcja Bliżejprzedszkolna strefa kibica
Taka jest dzieciaków wola, Polacy, strzelcie gola!…
Zaproszeni do udziału w akcji „Bliżejprzedszkolna strefa kibica” okazywaliśmy dzisiaj wspólnie wsparcie dla naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Przedszkolaki pięknie ubrani w biało-czerwone barwy z wielkim entuzjazmem obejrzały fragment meczu Polska- Arabia Saudyjska. W ramach akcji każda grupa przedszkolna nagrała teledysk do piosenki „Mistrzostwa Świata w Katarze”. Dzisiaj wspólnie wspieraliśmy Polskich piłkarzy mocno im kibicując. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu ubrań biało-czerwonych i rekwizytów.

Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica
Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica Strefa kibica


04-25.11.2022- Listopadowe modlitwy za zmarłych
W każdy piątek miesiąca listopada cała wspólnota przedszkolna gromadziła się w kaplicy zakonnej Sióstr, aby modlić się za zmarłych. Modlitwa za żywych i zmarłych jest jednym z uczynków miłosierdzia względem duszy. W modlitwie i śpiewie prosiliśmy o łaskę Królestwa Bożego dla naszych bliskich zmarłych.

listopadowe modlitwy listopadowe modlitwy       


29.11.2022 - Teatr Eden - bajka „Najpiękniejszy prezent”
Już po raz kolejny w naszym przedszkolu z wizytą u przedszkolaków pojawili się aktorzy Teatru Eden. Tym razem opowiedzieli nam historię małego chłopca, który nie marzył o pięknych i drogich zabawkach pod choinkę, lecz o tym, aby jego zapracowany tata poświęcił mu odrobinę czasu i spędził Święta Bożego Narodzenia w domu. Marzenie Piotrusia próbowali spełnić pomocnicy Świętego Mikołaja, czy udało im się przekonać tatę chłopca, by nie wyjeżdżał do pracy w Święta?
Historia pokazuje, że tego, co tak naprawdę liczy się w życiu nie kupimy za żadne pieniądze. Najpiękniejsze, co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi to wspólnie spędzony czas.

TEATRZYK NAJPIEKNIEJSZY PREZENT TEATRZYK NAJPIEKNIEJSZY PREZENT TEATRZYK NAJPIEKNIEJSZY PREZENT TEATRZYK NAJPIEKNIEJSZY PREZENT TEATRZYK NAJPIEKNIEJSZY PREZENT TEATRZYK NAJPIEKNIEJSZY PREZENT TEATRZYK NAJPIEKNIEJSZY PREZENT  


25.11.2022- Światowy Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoim przyjacielem – misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy przez dwa pluszowe misie, które odwiedziły dzieci. Wspólnie bawiliśmy się do piosenki pt.: ,,Pluszowy Miś”. Poznały historię Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie". Dzieci uczestniczyły w misiowej gimnastyce, zabawach ruchowych, zgadywankach, misiowych tańcach. Miały okazję także zrobienia sobie zdjęcia w fotobudce pod hasłem: Zgadnij kto jest misiem i w misiowej fotoramce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DZIEN PLUSZOWEGO MISIA


25.11.2022 – Warsztaty „Pozytywna dyscyplina” – dla Rodziców i Nauczycieli
W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla Rodziców i Nauczycieli „POZYTYWNA DYCSYPLINA - sposób na trudne zachowania dzieci – jak sobie z nimi radzić” prowadzone przez Panią Jolantę Wasilewską- wieloletnią nauczycielkę wychowania przedszkolnego, certyfikowaną edukatorkę Pozytywnej Dyscypliny.
Podczas tego szkolenia poszerzałyśmy wiedzę w obszarze Pozytywnej Dyscypliny, która oparta jest na szacunku do dziecka, siebie i sytuacji. Dowiedziałyśmy się jakie są jej założenia w stosunku do „złego” zachowania dziecka, jak być uprzejmym i stanowczym, oraz poznaliśmy sposoby reagowania, gdy dzieci źle się zachowują,
Poznaliśmy 4 BŁĘDNE CELE:
1. WŁADZA
2. UWAGA
3. BRAK WIARY
4. ZEMSTA
Poznaliśmy wspaniałe narzędzia Pozytywnej Dyscypliny - RELACJE PRZED RACJĄ np.:
? Specjalny czas
? Ograniczony wybór
? Pozytywna przerwa
? Plan dnia
? Pytanie pełne ciekawości
? Wsparcie - buduj relacje
Było to dla nas nauczycieli, jak i obecnych rodziców bardzo cenne, ciekawe i pełne praktycznych przykładów spotkanie. 

 

SPOTKANIE Z P. JOLANTA WASILEWSKĄ SPOTKANIE Z P. JOLANTA WASILEWSKĄ SPOTKANIE Z P. JOLANTA WASILEWSKĄ SPOTKANIE Z P. JOLANTA WASILEWSKĄ SPOTKANIE Z P. JOLANTA WASILEWSKĄ SPOTKANIE Z P. JOLANTA WASILEWSKĄ   


24.11.2022 - Wycieczka Gr. Niedźwiadki do Edukacyjnej Sali Zabaw ,,ALEKLOCKI” w Myślenicach
W dniu dzisiejszym dzieci z gr. ,,Niedźwiadki” wraz z panią Elą, Asią i Martą wybrały się na wycieczkę do edukacyjnej sali zabaw „Ale klocki” w Myślenicach. Dla niektórych była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd był związany z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Edukacyjna sala zabaw przywitała nas tysiącami klocków. Były tam klocki Lego, magnetyczne, konstrukcyjne i wiele innych. Na początku spotkania dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych z klockami, a później wykorzystując swoją wyobraźnię i twórcze podejście, miały okazję budować z nich własne konstrukcje. W sali zabaw znajduje się ponad pół tony klocków LEGO wszystkich rodzajów i wielkości tj: LEGO systemowe, LEGO Duplo, LEGO Quatro, LEGO Primo, LEGO Technic czy LEGO Soft. Przedszkolaki w czasie zajęć, budując różne budowle rozwijali umiejętności konstrukcyjne i manualne, dzieci uczyły się pracy w grupie, asertywności, prezentacji, logicznego myślenia a także rozwijały wyobraźnię. Dzieci utrwalały nazwy podstawowych kolorów w zabawach manipulacyjnych i konstrukcyjnych na matach różnego rodzaj. Pani Beatka i Pan Maksymilian zorganizowali zabawy i wyścigi sprawnościowe rozwijające u dzieci koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową. Do przedszkola dzieci wróciły bardzo zadowolone, uśmiechnięte i z nowymi pomysłami.

Sala zabaw AleKlocki to unikalne połączenie bezpieczeństwa i intelektualnego rozwoju przez zabawę oraz miejsce, w którym „nuda” to pojęcie obce. Dzieci miały możliwość radosnego i ciekawego spędzania czasu. Dziękujemy serdecznie kochanym rodzicom za umożliwienie dzieciom wyjazdu na wspaniałą zabawę!
ROZWÓJ I DOBRA ZABAWA to właśnie w ALEKLOCKI!

WYCIECZKA DO ALE KLOCKI WYCIECZKA DO ALE KLOCKI WYCIECZKA DO ALE KLOCKI WYCIECZKA DO ALE KLOCKI WYCIECZKA DO ALE KLOCKI WYCIECZKA DO ALE KLOCKI WYCIECZKA DO ALE KLOCKI WYCIECZKA DO ALE KLOCKI


24.11.2022 - Zabawy z Misiem Teddy Eddy w przedszkolu
Dzisiaj rano dzieci w naszym przedszkolu odwiedził Miś Teddy Eddie ze szkoły Językowej Summit z Mszany Dolnej wraz z lektorem Panią Asią i jej współpracownikami. Przedszkolaki miały możliwość utrwalenia znanych już słów w języku angielskim, ale również odkrywały te związane ze zdrowym odżywianiem. Wspólnym zabawom towarzyszył psotny Misiu Teddy, który wraz z lektorem zapraszał dzieci do wspaniałych zabaw muzyczno–ruchowych w języku angielskim. Dzieci powtarzały i budowały własne zdania po angielsku. Miś promował w swoich zabawach nawyki zdrowego odżywiania. Dzieci ugotowały z misiem pyszną, zdrową zupę jarzynową. Na koniec każda grupa zrobiła sobie zdjęcie z Teddy Eddie. Misiu, bardzo dziękujemy za wizytę!

SPOTKANIE Z MISIEM TEDY SPOTKANIE Z MISIEM TEDY SPOTKANIE Z MISIEM TEDY SPOTKANIE Z MISIEM TEDY SPOTKANIE Z MISIEM TEDY SPOTKANIE Z MISIEM TEDY SPOTKANIE Z MISIEM TEDY SPOTKANIE Z MISIEM TEDY


23.11.2022 - Warsztaty krakowskich legend - Smok Wawelskich
Kraków pełen barwnych opowieści i legend jeszcze nigdy nie był tak blisko. Dzisiaj bowiem nasze przedszkolaki nie musiały nigdzie wyjeżdżać, żeby poznać i zobaczyć Gród Kraka. Dzisiaj w przedszkolu odbyły się warsztaty krakowskich legend. Wędrowiec w ciekawy sposób i z humorem przybliżył klimat Krakowa, a zabawy ruchowe oraz inscenizacje krótkich scenek legendy zaangażowały dzieci w fabułę spotkania. Barwne, dawne przebrania – stroje dworek, rycerzy, króla i królowej oraz rekwizyty: miecz, berło, sprawiły, że legendarna historia ,,Smoka Wawelskiego” nabrała kolorów i stała się żywa. Bez wątpienia legenda o smoku wawelskim to jedna z najbardziej znanych i lubianych legend o Krakowie.

Krakowskie legendy smok wawelski Krakowskie legendy smok wawelski Krakowskie legendy smok wawelski Krakowskie legendy smok wawelski Krakowskie legendy smok wawelski Krakowskie legendy smok wawelski Krakowskie legendy smok wawelski Krakowskie legendy smok wawelski


21.11.2022 - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Realizując nasz roczny plan pracy, w miesiącu listopadzie szczególnie przeżywaliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Już o poranku każdy otrztmał symbol życzliwości - wesołe buźki, które przypominały wszystkim o uśmiechu i uprzejmości przez cały dzień. Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia, wszyscy byli ubrani w stroje w radosnych kolorach. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom jak również starszym osobom na co dzień. Wszystkie propozycje zapisaliśmy na promykach ,,Słoneczka życzliwości”. Na zakończenie zabaw dzieci wykonały drzewko ,,Jestem życzliwy!’ Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji. Poprzez świętowanie takich właśnie dni kształtujemy u dzieci i u siebie samych umiejętności wyrażania życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych, kulturalne odnoszenie się dzieci do siebie i rozwijamy postawy społeczno-moralne. Dzisiejszy dzień dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji i utwierdził w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.

_ _ _ _ _ _   


20.11.2022 - Msza Św. przedszkolna - Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
„Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam”
Już po raz drugi, w trzecią niedzielę miesiąca, nasze przedszkole zgromadziło się w parafialnym kościele Miłosierdzia Bożego, aby wspólnie na Mszy Świętej o godz. 10:30 zawierzać w modlitwie Chrystusowi Królowi całą naszą wspólnotę przedszkolną. Sam Jezus Chrystus zostawił nam modlitwę, w której wołamy o przyjście Jego królestwa. Odpowiedzialnymi za oprawę Mszy Św. tym razem była gr. ,,Niedźwiadki”. Z całego serca dziękujemy Rodzicom z grupy Niedźwiadki za zaangażowanie w Liturgię, wszystkim Rodzicom wraz z dziećmi, całej wspólnocie przedszkolnej za obecność i wspólną modlitwę.

MSZA SW LISTOPAD MSZA SW LISTOPAD MSZA SW LISTOPAD MSZA SW LISTOPAD MSZA SW LISTOPAD MSZA SW LISTOPAD MSZA SW LISTOPAD MSZA SW LISTOPAD


18.11.2022 – Pasowanie na przedszkolaka
Dzisiejszy dzień był bardzo ważny dla naszych „Wiewióreczek”. Nasze Maluszki mocno się postarały. Wykazały się swoimi umiejętnościami i wielką odwagą: zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk. Punktem kulminacyjnym uroczystości Pasowania na Przedszkolaka było symboliczne położenie kredki przez Siostrę Dyrektor na ramieniu każdego dziecka. Dziękujemy Siostrze Marzenie, Pani Monice i Pani Teresie za przygotowanie dzieci i całe poświęcenie jakie wkładają w opiękę nad dziećmi. Dziękujemy także naszym cudownym Przedszkolakom, są wspaniali. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe bo są już prawdziwymi Przedszkolakami.

... ... ... ... ... ... ... ...


17.11.2022 - „Dzień Piżamy” - akcja charytatywna
Przedszkole na znak solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem „Dzień Piżamy - obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą działania jest Fundacja „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci, które chorują/chorowały na nowotwór. Tego dnia nasze przedszkolaki zjednoczyły się z chorymi dziećmi i założyły do przedszkola piżamki jako standardowe ubranie chorych dzieci. Celem akcji było przede wszystkim promowanie aktywności prozdrowotnej, postawy empatycznej, integracja społeczności przedszkolnej oraz wsparcie dzieci i młodzieży na oddziałach onkologii. Dzień Piżamy to dzień pełen wrażeń i niesamowite przeżycie dla dzieci i nauczycieli. Ta akcja uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych. Otworzyła również jeszcze bardziej nasze serca na pomaganie. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, dzieci i rodziców udało nam się wesprzeć Fundację finansowo. Na wsparcie dzieci, które przebywają na oddziałach onkologii, profilaktykę i stworzenie ośrodka kompleksowej rehabilitacji dla dzieci z chorobą nowotworową zebraliśmy razem 1100 zł, całość została przekazana na konto Fundacji: "Gdy liczy się czas". Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ofiarowaną „cegiełkę” na rzecz chorych. Pamiętajmy - Pomaganie Uskrzydla.

Dzień w Pizamach Dzień w Pizamach Dzień w Pizamach Dzień w Pizamach Dzień w Pizamach Dzień w Pizamach Dzień w Pizamach Dzień w Pizamach


17.11.2022 - Teatr Lalek z Nowego Sącza - bajka "Maciuś Strażak"
W tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Lalek Art. Cinema z Nowego Sącza ze swoim profilaktycznym przedstawieniem pt.: „Maciuś Strażak”. W odwiedziny przybył do nas dzielny Maciuś, który z pomocą zwierząt: kota, koguta, psa, kaczki uczył dzieci jak należy zachować się w razie zagrożenia, jak obchodzić się z ogniem i wodą. Ponadto dzieci dowiedziały się że nie wolno pod żadnym pozorem bawić się zapałkami, wchodzić do wody bez opieki dorosłego. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły głównego bohatera, który jak większość chłopców w przyszłości chciał zostać strażakiem. Przypomniały i utrwaliły sobie numery alarmowe. Na zakończenie podziękowały aktorom gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy za występ.

... ... ... ... ... ...   


11 17 Imieniny Eli17.11.2022 - Imieniny Pani Elżbieta Faron
Dzisiaj także świętowaliśmy imieniny pani Elżbiety Faron, która na co dzień pomaga w kuchni i opiekuje się placem zabaw. Z tej okazji siostra dyrektor złożyła w imieniu całego personelu solenizantce piękne, płynące prosto z serca życzenia:

Kochana Pani Elżbieto!
Twoje serce, otwarte, życzliwe
dla wszystkich wokoło jest zawsze miłe.
Twa ciepła dłoń, pomocna w kuchni
w każdym zakątku porządek czyni.
Przyjmij naszą wdzięczność i moc dobrych słów
na długie lata bądź zdrowa jak zuch.
Wielu łask od Dobrego Boga i wszelkiej pomyślności.
Na wszystkich drogach życzliwych ludzi.
co nadzieję, w sercu obudzi.

Przedszkolaki głośno wyśpiewały moc serdecznych życzeń i wręczyły Pani Eli laurkę oraz kwiatka. Pani Elu dziękujemy, że jesteś razem z nami i swoja obecnością oraz pomocą wspierasz nas!


Listopad 2022 - Małe Grajki
W naszym przedszkolu, od października, dzieci zaczęły uczyć się grać na gitarze. Zazwyczaj dzieci zaczynają naukę gry na gitarze, mając 7 – 9 lat. Nasze ambitne już próbują swoich sił już jako 5- 6 latki. Choć tak naprawdę w tym wieku jest to bardziej zabawa z instrumentem ale dzielnie Małe Grajki uczą się prostych akordów. Tworzą zgraną grupę i mają dużo zapału. Życzymy im powodzenia. 

... ... ... ... ... ... ... ...


10.11.2022 - Szkoła do hymnu

Wdyplomszkolapamieta2022 tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". 10 listopada 2022 r. o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały Hymn Polski. Inicjatorem akcji jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania we czwartek o symbolicznej godzinie 4 zwrotkowego hymnu narodowego. Jej celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Później każda grupa zaśpiewała piosenkę patriotyczną. Wiewiórki zaśpiewały ,,Przybyli Ułani pod okienko”, Niedźwiadki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, Sarenki ,,Jest takie miejsce- Polska”, a Zajączki ,,Kocham swój kraj”. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką, strojami regionalnymi, legendami itd. Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.

 

 Do Hymnu Do Hymnu Do Hymnu Do Hymnu Do Hymnu Do Hymnu Do Hymnu Do Hymnu

 


09.11.2022 - Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni - grupa "Zajączki" i "Sarenki"
Przedszkolaki z grupy "Zajączki" i "Sarenki" wraz z siostrą Dyrektor i wychowawcami odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni. Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemną od szybu Campi. Potem zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadała nam pani przewodnik. Podziwialiśmy też stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Odwiedziliśmy także Stajnię Mysiur, w której do lat50 XX w. przebywały wykorzystywane do pracy w kopalni konie a ostatnim był koń o imieniu Kuba, który pracował w bocheńskiej kopalni do 1961 r. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Następnie spotkaliśmy dobrego ducha kopalni, który opiekuje się górnikami ale też turystami czyli Skarbnika. Skarbnik opowiedział nam wiele ciekawych historii, a na koniec wręczył nam woreczki z solą. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi z umieszczoną tam piękną szopką bożonarodzeniową , gdzie dzieci poznały legendę o pierścieniu św. Kingi i odkryciu soli na bocheńskiej ziemi. Kaplica św. Kingi, to jedyny obiekt sakralny przez który przejeżdża pociąg. Kolejną atrakcją była podziemna przeprawa łodzią w towarzystwie flisaków po zalanym solanką jeziorze, podczas którego dzieci same mogły skosztować jaki smak ma woda. Łodzie którymi odbywa się przeprawa są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Statków, tak samo jak statki i okręty dalekomorskie. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór - komorze Ważyn, która znajduje się 250 m pod ziemią. Miejsce to pozwoliło dzieciom na zrelaksowanie się, zjedzenie posiłku i wspólną zabawę oraz grę w piłkę. Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” było niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości o najstarszej Bocheńskiej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem. Dzięki tej wycieczce doceniliśmy ciężką i bardzo niebezpieczną pracę górników. Dziękujemy rodzicom za umożliwienie wyjazdu na tak wspaniałą wycieczkę!!!

Wycieczka do Bochni Wycieczka do Bochni Wycieczka do Bochni Wycieczka do Bochni Wycieczka do Bochni Wycieczka do Bochni Wycieczka do Bochni Wycieczka do Bochni


8.11.2022 - Konkurs ekologiczny
Tego właśnie dnia został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny pt. ,,Segregacja odpadów prosta sprawa, segregowanie śmieci to zabawa” do którego zaprosiła wszystkie grupy przedszkolne siostra dyrektor. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z sposobem segregacji śmieci oraz zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zabawy i nauki. Zróbmy to razem - zadbajmy o środowisko w naszej sali przedszkolnej – to zdanie stało się motywacją do działania. 
Zadaniem każdej grupy było wykonanie pojemnika na segregacje odpadów, tak aby dobrze współgrały z wystrojem sali i były funkcjonalne. Wszystkie grupy stanęły na wysokości zadania i wykonały oryginalne kosze do segregacji odpadów: szare, żółte i niebieskie. Twórczość i kreatywność dzieci i nauczycieli była imponująca. Każda grupa otrzymała wyróżnienie, upominki i słodycze. Dziękujemy Siostro Dyrektor!

konkurs ekologiczny konkurs ekologiczny konkurs ekologiczny konkurs ekologiczny konkurs ekologiczny    


8.11.2022 - „Dbamy o Polskę w Powiecie Limanowskim” – zajęcia edukacyjne
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach projektu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Dbamy o Polskę w Powiecie Limanowskim”. Gościliśmy Inspektor Panią Annę D. wraz Panem Radnym Powiatowym Grzegorzem W. Dzieci utrwaliły wiadomości o symbolach narodowych oraz legendy o „Trzech braciach: Lech, Czech i Rus”. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego. Była również zabawa w kółeczku do piosenki: „Jesteśmy jagódki”. W kolejnym etapie zajęć dzieci miały za zadanie powycinać elementy orła i posklejać tworząc godło Polski. Na koniec odbyło się wspólne zdjęcie z gośćmi. Przedszkole w ramach tej akcji otrzymało chorągiewki, balony flagi w kolorach biało – czerwony oraz książeczki historyczne i gry edukacyjne. Bardzo dziękujemy Pani Agacie Zięba – Prezesowi Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego.

. . . . . . . .


7.11.2022 - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. Do przedszkola przybył pięknie ubrany Kopciuszek, który zaprosił dzieci do wysłuchania o nim bajki. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości. Bajkowe spotkanie z Kopciuszkiem dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK        


02.11.2022 - Szkoła pamięta – akcja zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Na kilka dni przed świętem Wszystkich Świętych ludzie porządkują groby swoich bliskich, zdobią je kwiatami. Zgodnie z polską tradycją, to właśnie 1 listopada – Święto Wszystkich Świętych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli i zdobyli piekną nagrodę jaką jest Niebo jak również w Dzień Zaduszny pamięć o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Dzień Zaduszny to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach i miejscach pamięci o bohaterach. W tych szczególnych dniach dzieci z naszego przedszkola włączyły się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest, aby młodzi ludzie pielęgnowali pamięć o bohaterach naszej wolności jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Nauczyciele wspólnie z przedszkolakami podjęli szereg działań. Obejmowały one:
- ,,Jak należy zachować się na cmentarzu?”- przypomnienie dzieciom zasad zachowania się w miejscach publicznych.
- Odwiedzenie lokalnego miejsca pamięci - Grobu Żołnierza Franciszka Skupienia. Wspólna modlitwa przy mogile i zapalenie zniczy pamięci za wszystkich poległych bohaterów II Wojny Światowej. Była to kolejna okazja, aby uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności i modlitwy za nich.
- Przygotowanie gazetki poświęconej ważnej postaci dla historii, wybitnemu Polskiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi.
- Wykonanie przez dzieci prac plastycznych: ,,Znicz pamięci” i ,,Chryzantemy”
- Oglądanie filmów edukacyjych pt.: ,,Wszystkich Świętych”- EduKredka oraz ,,Dzień Wszystkich Świętych”- Kamlotki i ,,Karolek i 1 dzień listopada”
- Zapoznanie dzieci ze zwyczajami związanymi z obchodami Dnia Wszystkich Świętych oraz podtrzymywanie pamięci o bliskich, którzy odeszli.
- Oglądanie prezentacji multimedialnej ,,Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny”.
- Zorganizowanie Balu Wszystkich Świętych.

dyplomszkolapamieta2022

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta". Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. 

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-11-placowek-wzielo-udzial-w-akcji-mein-szkolapamieta-dziekujemy.

Z wyrazami szacunku

Biuro Ministra 
Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

Szkoła Pamięta Szkoła Pamięta Szkoła Pamięta Szkoła Pamięta Szkoła Pamięta    


3 - 4.11.2022 - Ćwiczenia próbnej ewakuacji w przedszkolu
W trosce o bezpieczeństwo dzieci, w naszym przedszkolu, w dniach 3 i 4 listopada, zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. O ćwiczeniach została zawiadomiona Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Limanowej.
W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie obecne przedszkolaki i personel. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Na umówiony sygnał ,,Czerwony Kapturek”, zgodnie z procedurą ewakuacji, wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 3 minut. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.
Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Siostra Dyrektor. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki jak również zapoznanie z praktycznym przeprowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

gallery120 gallery120 gallery120 gallery120     


27.10.2022 - Bal Wszystkich Świętych
Tego dnia było jak w niebie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców w przygotowanie przepięknych strojów oraz dekoracjom nauczycieli panowała wprost „nieziemska atmosfera”. Świat chyba nie widział w jednym miejscu tylu świętych m.in.: św. Antonii, św. Jan Paweł II, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Franciszek, św. Mikołaj, św. Kinga, św. Józef, św. Jadwiga Królowa i wielu innych świętych oraz wielkie zastępy aniołów. Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Były zagadki, tańce, śpiewy, radosne pląsy. Ważnym punktem był pokaz niebiańskich strojów. Bal ten był radosnym świętem, które stworzyło okazję do przybliżenia dzieciom postaci świętych, z którymi warto się utożsamiać i ich w życiu naśladować. Podczas dnia nie zabrakło pamiątkowych zdjęć w foto budce wszystkich świętych.

bal wszytskich sw bal wszytskich sw bal wszytskich sw bal wszytskich sw bal wszytskich sw bal wszytskich sw bal wszytskich sw bal wszytskich sw


27.10.2022- Życzenia dla Księdza Proboszcza Tadeusza z okazji imienin.
Dzieci przebrane za Świętych przywitały w naszym przedszkolu księdza proboszcza Tadeusza, który z radością przyjął zaproszenie, aby wspólnie z przedszkolakami świętować swoje imieniny. Naszemu drogiemu Solenizantowi z okazji imienin przedszkolaki zadeklamowały wiersz i zaśpiewały piękne piosenki religijne, wyśpiewując w nich piękne słowa wychwalające Jezusa. Wszyscy ogarniamy modlitwą ks. Proboszcza.

Księże Proboszczu w dniu Twoich imienin
życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej,
podążania drogą Bożą ku świętości,
obfitości łask Bożych od naszego Pana,
i błogosławieństwa na każdy dzień życia.

-------------------------------

Czcigodny Księże Proboszczu Tadeuszu
Cieszymy się obecnością Księdza Proboszcza wśród nas.

W imieniu całego Personelu naszego przedszkola, Dzieci i Rodziców,
składamy na ręce Księdza Proboszcza nie tylko bukiet kwiatów

ale również moc ciepłych życzeń.
Już od wielu lat ksiądz Proboszcz czerpie moc łask ze źródła Miłosierdzia.

Życzmy, aby te promienie Miłości Bożej, które Ksiądz Proboszcz zbiera w sercu,
dotykały zawsze napotkanych na drodze ludzi.
Niech Św. Patron, Juda Tadeusz będzie nadal orędownikiem

i duchowym przewodnikiem na drodze do Boga,
zwłaszcza gdy pojawiają się troski codzienności.
Niech Maryja, najczulsza z Matek zawsze przytula

i serce wypełnia miłością Swojego Syna.
Niech Święty Józef, czuwa i przemienia smutki w radości

a Św. Zygmunt Szczęsny Feliński, Patron Naszego Przedszkola
- zsyła z Nieba dużo duchowej mocy do dalszej posługi w naszej Parafii.
z darem modlitwy...

Te piękne życzenia płynące prosto z małych serduszek dzieci i od Personelu przedszkola na pewno z Bożą pomocą spełnią się…

 IMIENINY KS. PROBOSZCZA IMIENINY KS. PROBOSZCZA IMIENINY KS. PROBOSZCZA IMIENINY KS. PROBOSZCZA IMIENINY KS. PROBOSZCZA IMIENINY KS. PROBOSZCZA IMIENINY KS. PROBOSZCZA  


24.10.2022 – Tydzień modlitwa za misję - Modlitwa różańcowa w intencji Misjonarzy
W tym tygodniu w naszym przedszkolu, szczególnie w modlitwie różańcowej, modliliśmy się za misje, Misjonarzy i wszystkich ludzi, którym posługują Misjonarze. W modlitwie zawierzaliśmy Misjonarzy, szczególnie tych, pracujących na misjach w różnych zakątkach świata. Jak również prosiliśmy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło odważnych ludzi do jakże ważnej, ale trudnej służby. 

Misjonarze uczą o Tobie Jezu, czyniąc dobro poświęcają się. Pomagają dostrzec Chrystusa, jego miłość tym, którzy go nie znają i za ich pośrednictwem, aby weszli do Chrystusowej owczarni. Ich służba prowadzi do prawdy i miłości.


 21.10.2022 - Rodzic z Pasją - florystka
Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy Panią Agnieszkę Nieckula, która przyszła do dzieci, aby opowiedzieć nam o swojej pasji- florystyce. Pani Agnieszka prowadzi także swoją kwiaciarnię, gdzie zamiłowanie i pasja łączą się z pracą. Mama Adrianka pokazała nam różne kwiaty, nazywaliśmy je i wykonała z nich piękne kompozycje. Zaprezentowała także dzieciom jak udekorować stół na przyjęcie urodzinowe dziecka i zrobić ozdoby z balonu - w jej wykonaniu był to balonowy piesek. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z pasją rodziców, a dzisiaj było to zamiłowanie do kwiatów - florystyka. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas – niech swoją pasja zaraża innych.

RODZIC Z PASJĄ PREZENTACJA FLORYSTYKI RODZIC Z PASJĄ PREZENTACJA FLORYSTYKI RODZIC Z PASJĄ PREZENTACJA FLORYSTYKI RODZIC Z PASJĄ PREZENTACJA FLORYSTYKI RODZIC Z PASJĄ PREZENTACJA FLORYSTYKI    


20.10.2022- Spektakl pt. ,,Tosia i jej najskrytsze marzenia”
Dzisiaj zawitał do nas teatr z Wieliczki „Latający kapelusz” z przedstawieniem ,,Tosia i jej najskrytsze marzenia”. Tytułowa bohaterka, to mała, sympatyczna Tosia a zarazem wielka marzycielka. Jak większość dzieci, często kuszona kolorową reklamą - chce zajadać się wyłącznie słodyczami i fasfoodami. Niestety troskliwy dziadek Marek nie spełnia jej zachcianek, zważając głównie na zdrowie wnuczki. Ale pewnego razu Tosia spotyka czarodzieja, który niespodziewanie realizuje jej ,,najskrytsze marzenie” oferując jej kupony na niezdrowe jedzenie. Niestety bardzo szybko okazuje się, że nie była to dobra oferta (…) gdyż po chwili małą Tosię zaczął boleć brzuszek i ząbki. Baśniowe przygody wesołej niedźwiedzicy uczą właściwych wyborów i okazują, czym są niezdrowe zachcianki. Aktorzy podejmowali swobodny dialog z przedszkolakami, dzięki czemu dzieci mogły znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i samodzielnie wyciągać wnioski. Spektakl umiejętnie i z humorem opowiadał o istotnych zagadnieniach profilaktyki prozdrowotnej i aktywności fizycznej. Ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz aktywny tryb życia, w tym właściwy rozwój fizyczny i intelektualny młodych ludzi. Dlatego aktorzy starannie zadbali o walory profilaktyczne i edukacyjne podczas bajki dla dzieci.

Tosia i jej najskrytsze marzenia Tosia i jej najskrytsze marzenia Tosia i jej najskrytsze marzenia Tosia i jej najskrytsze marzenia Tosia i jej najskrytsze marzenia Tosia i jej najskrytsze marzenia   


18.10.2022 - Milion dzieci modli się na Różańcu
Właśnie dzisiaj, dzieci z całego świata ponownie spotkały się w różnych miejscach swojej codzienności, aby się pomodlić na Różańcu. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie skierowało już po raz kolejny swój apel do najmłodszych, aby wziąć udział w tegorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. 
Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” nawiązuje do słów św. Ojca Pio. Zakonnik stwierdził, że „kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypomina też, że w Fatimie Matka Boża prosiła dzieci, aby każdego dnia sięgały po różaniec, przez co mogą przynieść światu pokój. Nasze przedszkolaki wraz z Siostrami i Paniami, już o godz. 9.00 zgromadziły się w kaplicy Sióstr, aby uklęknąć i wznieść serce ku Niebu, modląc się na różańcu.
,,Proszę weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając na nowo w świetle Pisma Świętego jego przeogromną moc” Jan Paweł II. Różaniec to modlitwa do Maryi, podczas której rozważane są tajemnice Ewangelii.

MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU   


18.10.2022 - Nabożeństwo Różańcowe z całą społecznością przedszkola

Popołudniu, dzieci, rodziców i personel przedszkola zgromadziła Maryja w parafii Miłosierdzia Bożego, abyśmy w modlitwie różańcowej wypraszali potrzebne łaski dla nas wszystkich. Najskuteczniejszym antidotum przeciwko złu jest modlitwa, a szczególnie modlitwa wspólna, bo jak powiedział nasz Pan: „Gdzie dwóch się zebrało w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich”. A jakaż forma wspólnej modlitwy mogłaby być prostsza, a jednocześnie skuteczniejsza - niż Różaniec Rodzinny?” Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim obecnym na wspólnej modlitwie.

MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM MODLITWA RÓŻAŃCOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM   


16.10.2022 - Niedzielna Eucharystia wspólnoty przedszkolnej
W trzecią niedzielę miesiąca października, w Dzień Papieża Jana Pawła II, po raz pierwszy dzieci z przedszkola wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i całą wspólnotą przedszkola, uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii w kościele Parafialnym Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty tak w swoim liście mówił do dzieci: „Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie. Musimy się razem wiele modlić, ażeby ludzkość, stawała się coraz bardziej rodziną Bożą, ażeby mogła żyć w pokoju”. Gromadząc się wspólnie wraz z wiernymi, naszą obecnością, śpiewem, zaangażowaniem w Liturgię Słowa, upiększyliśmy niedzielną Mszę Świętą. Dziękujemy wszystkim Rodzicom wraz z dziećmi, Siostrom i Paniom z przedszkola za ten dar wspólnej modlitwy. Niech łaski płynące ze spotkania z Bogiem jeszcze bardziej umacniają całą naszą wspólnotę przedszkolną tak abyśmy stawali się świadectwem prawdy, dobra i piękna.

MSZA ŚW MSZA ŚW MSZA ŚW MSZA ŚW MSZA ŚW MSZA ŚW MSZA ŚW MSZA ŚW


14.10.2022 - ,,Maszyna czasu” Krakowski Teatr Bajki
Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził Krakowski Teatr bajki ze spektaklem ,,Maszyna Czasu”, który przedstawił nam historię o dwóch naukowcach, którzy wynaleźli Maszynę Czasu. Wraz z dziećmi, główni bohaterowie mieli możliwość poznać postacie z różnych epok. Rycerz Aciu Apsik poznał zalety picia syropu i przestał bać się wizyty u lekarza. Z kolei, pierwszy człowiek z gatunku homo sapiens, dzięki naukowcom, poznał kulturę i kodeks przedszkolaka. Oczywiście nie zabrakło też dinozaura, a także... dzieci poznały tajemniczego gościa z przyszłości – „superinteligentnego robota”. Spektakl nie tylko bawił przedszkolną publiczność, przekazał cenne mądrości, ale przede wszystkim dostarczył nam wielu wrażeń i uświadomił nam, że zawsze trzeba sobie pomagać.

. . . . . . . .


14.10.2022 - Dzień Edukacji Narodowej
14 października w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbywyły się uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. Jest to uznanie dla wszystkich Pracowników Oświaty – Nauczycieli, Wychowawców, Dyrektorów, Pedagogów, a także Pracowników Administracyjnych. I w naszym przedszkolu uroczyście świętowaliśmy ten dzień. Serdecznie dziękujemy siostrze dyrektor za piękne, wzruszające słowa podzięki skierowane do pracowników, które przypominają nam jak ważną misję mamy do spełnienia, a dzieciom za miłe słowa, życzenia, niezwykle upominki i piękne czerwone róże.

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Przedszkola Sióstr Rodziny Maryi


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
każdej z Was należy się złoty medal
- medal życzliwości, cierpliwości, pasji i niezwykłej kreatywności.
Każdej z Was dzieci wręczają piękną różę - kwiat wdzięczności.
W tym szczególnym dniu, jednym z najpiękniejszych w edukacji szkolnej,
życzę Wam odwagi wschodzącego słońca...
odwagi i nadziei na lepsze jutro.
Dzisiaj jest pięknie, ale pokolorujmy ten dzień tak, by jutro było pięknej...
Każdy wschód nadaje kolejny blask...
Bożego Błogosławieństwa na każdy nowy dzień razem.
z wdzięcznością i modlitwą
s. Magdalena

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ   


Październik 2022 - ,,Święta Maryjo Królowo ,naszych codziennych spraw…”

Miesiąc październik to szczególny czas modlitwy różańcem. W tym właśnie niezwykłym i jakże ważnym dla nas czasie, dzieci oraz personel naszego Przedszkola, gromadzi się w kaplicy przedszkolnej na wspólnej modlitwie różańcowej. Modlitwa różańcowa bardzo szczególnie wiąże nas z Matką Bożą, jest jakby liną ratunkową, którą Maryja rzuca nam z Nieba. Warto więc z niej skorzystać, szczególnie teraz, kiedy być może odczuwamy niepokój, strach, bezradność, zniecierpliwienie... Dzieci w akompaniamencie dźwięków gitary, stojąc przed ołtarzem odśpiewują jedną dziesiątkę różańca.

 rozaniec rozaniec rozaniec rozaniec rozaniec rozaniec rozaniec rozaniec


12.10.2022 - Pierwsza lekcja gitary - kółko muzyczne "Mały Grajek"
Małe Grajki rozpoczęły zajęcia muzyczne już z instrumentem w ręku. Co to były za emocje. Wszyscy pięknie podjęli się nowego wyzwania. I oczekujemy na kolejnych chętnych do nauki gry na gitarze.
Niech ta nowa przygoda rozbudzi w nas pasję do muzyki poprzez grę na gitarze.

gallery131 gallery131 gallery131 gallery131 gallery131    


10.10.2022 - ,,Dzień drzewa”
Realizując hasło tegorocznego planu pracy „Prawda, dobro, piękno – ogród dobrych wartości” – w miesiącu październiku obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. Poznały także etapy wzrastania drzewa. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek. Następnie wykonały pracę plastyczną, pt. „Jesienne drzewo”. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!”

Przyrzekamy!

 • Będę kochać i chronić zwierzęta i rośliny, aby cieszyły nas piękne swoich
 • Nie będę śmiecić w lesie i parku
 • W lesie zachowam spokój i ciszę
 • Nie będę niszczył drzew.

świętujemy Dzień Drzewa świętujemy Dzień Drzewa świętujemy Dzień Drzewa świętujemy Dzień Drzewa świętujemy Dzień Drzewa świętujemy Dzień Drzewa   


16.10.2022- Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Mój Anioł Stróż”
W dzisiejszym dniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Mój Anioł Stróż”, którego organizatorami były s. Marzena Kot i P. Monika Majda. Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom grupy ,,Wiewiórki” za zorganizowanie tego konkursu, a dzieciom i ich rodzinom za udział w konkursie i ukazanie prawdy o tym, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który jest naszym opiekunem. Gratulujemy kreatywności i wspaniałych pomysłów.

Jury w składzie:
s. Danuta Krzanik, P. Mariusz Klimek i P. Aneta Piekarska, mieli nie łatwe zadanie, lecz werdykt został ogłoszony:

I MIEJSCE
- Julia P.
- Maria P.

II MIEJSCE:
- Nina i Julian K.
- Jakub M.

III MIEJSCE:
- Julia R.
- Maksymilian P.

WYRÓŻNIENIA:
1. Wiktor K.
2. Wiktoria Ł.
3. Karolina P.
4. Adam Ł.
5. Ignacy L.
6. Filip A.
7. Maksymilian M.
8. Igor K.
9. Amelia P.
10. Maksymilian K.
11. Zofia G.
12.Julia K.
13.Eliza, Maksymilian R.
14. Jakub D.
17. Franciszek M.


5.10.2022- Mobilne oceanarium
Do naszego przedszkola przybyło mobilne Oceanarium, które zabrało wszystkich przedszkolaków w niezwykłą podwodną podróż. W specjalnej, nadmuchiwanej kopule dzieci w atrakcyjny sposób poznały jakie zwierzęta żyją oceanie. Przedszkolaki mogły w niej odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. A to wszystko za sprawą pływających wokół ryb. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak: płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. Była to dla dzieci fascynująca lekcja!

PLANETARIUM PLANETARIUM PLANETARIUM PLANETARIUM PLANETARIUM PLANETARIUM PLANETARIUM PLANETARIUM


3.10.2022 - Imieniny Pani Teresy
Tego dnia świętowaliśmy imieniny Pani Teresy z grupy Wiewiórek. Na tą specjalną okazję został przygotowany piękny wiersz dla naszej solenizantki. Po życzeniach zabrzmiało radosne „Życzymy, życzymy”. Dziękujemy Panu Bogu za Dar Pani Teresy i życzymy Jej wiele Bożych łask i opieki Najświętszej Panienki.


Kochana Pani Tereso!
Jesteś tutaj od wielu lat,
kocha Cię cały przedszkolny świat.
Na każdy problem masz rozwiązanie,
pięknie wykonujesz każde zadanie.
Przedszkole Twym domem drugim zostało,
a my się cieszymy, że tak właśnie się stało!
Z okazji imienin przyjmij nasze najserdeczniejsze życzenia:
Niech się spełnią Twoje najskrytsze marzenia.

Imieniny Pani Teresy Imieniny Pani Teresy Imieniny Pani Teresy Imieniny Pani Teresy     


 3.10.2022 - "Dzień muzyki" – Muzyka jest wszędzie
Realizując hasło tegorocznego planu pracy „Prawda, dobro, piękno – ogród dobrych wartości” – w miesiącu październiku świętowaliśmy Dzień Muzyki. Dzieci w grupach obchodziły dzień muzyki. Muzyka towarzyszy nam każdego dnia. Dzieci chętnie tańczyły z kolorowymi chustkami do muzyki A. Vivaldiego Cztery Pory Roku ,,Jesień”. Miały okazję porozmawiać o instrumentach, rozpoznawały je na ilustracjach i nazywały, a także grały do znanej dzieciom melodii, a nauczyciele chętnie wcielili się w role dyrygentów. Dzień muzyki jest wspaniały!

improwizacje muzyczne na instrumentach improwizacje muzyczne na instrumentach improwizacje muzyczne na instrumentach improwizacje muzyczne na instrumentach     


23.09.2022- "Dzień spadającego liścia"
Dzień Spadającego Liścia jest polskim świętem obchodzonym od 2008 roku, równocześnie 23 września przypada kalendarzowy pierwszy dzień jesieni. Jesienna pora roku na ogół kojarzy się z ponurą atmosferą, jednak w świecie przyrody jest to okres dużej aktywności. W lesie zachodzi dużo zmian m.in. ptaki rozpoczynają jesienne migracje, zwierzęta przygotowują się do zimy zbierając zapasy, inne szukają miejsca na zimowy sen. I w naszym przedszkolu, aby uczcić ten piękny, kolorowy dzień, bawiliśmy się pięknymi kolorowymi listkami, tańcząc z nimi w rytm jesiennej piosenki pt. ,,Pani jesień”, podrzucając je i zbierając.

ćwiczenia oddechowe z listkami ćwiczenia oddechowe z listkami ćwiczenia oddechowe z listkami ćwiczenia oddechowe z listkami ćwiczenia oddechowe z listkami ćwiczenia oddechowe z listkami   


21.09.2022 - Teatr Kukiełkowy Art Cinema - Królewna śnieżka
W środę 21 września do naszego przedszkola zawitał objazdowy Teatr Kukiełkowy Art Cinema z Nowego Sącza ze spektaklem „O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Była to barwna, pełna akcji i napięcia bajka. Piękna scenografia, kukiełki i skoczne melodie sprawiły, że dzieci przeniosły się do świata bajki i w ogromnym skupieniu oraz z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów. Po obejrzeniu pięknego spektaklu, nastąpiła pogadanka, podczas której aktorzy zwrócili uwagę na takie wartości jak przyjaźń i dobro, równocześnie uwrażliwiając dzieci na zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa, w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Królewna Śnieżka Królewna Śnieżka Królewna Śnieżka Królewna Śnieżka Królewna Śnieżka Królewna Śnieżka Królewna Śnieżka Królewna Śnieżka


20.09.2022 – Święto Patrona Przedszkola – Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
Tego dnia zgromadziliśmy się wspólnie, aby świętować Dzień Patrona Przedszkola Św. Zygmunta Szczęsnego Założyciela - Naszego Przedszkola. Odświętnie ubrani zaśpiewaliśmy Hymn Przedszkola: „Św. Zygmuncie za nami wstawiaj się”. Dzieci z grupy „Zajączków” przygotowały uroczystą Akademię. W tym samym dniu, o godzinie 16:00 w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego, pod przewodnictwem księdza Tomasza, odbyła się Msza Święta z udziałem dzieci i ich rodzin, Sióstr Franciszkanek i całej wspólnoty przedszkolnej, z okazji święta patronalnego, w tym podkreślając wyjątkową rocznicę - 200 urodzin Św. Zygmunta. Prosiliśmy wspólnie o Jego wstawiennictwo i Boże błogosławieństwo na cały nowy rok szkolny.

Msza Święta z okazji święta patronalnego

 Msza Św. Patron Przedszkola Msza Św. Patron Przedszkola Msza Św. Patron Przedszkola Msza Św. Patron Przedszkola Msza Św. Patron Przedszkola Msza Św. Patron Przedszkola Msza Św. Patron Przedszkola  


Akademia 

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO


15.09.2022 - Dzień kropki - ,,Małe jest piękne”.
Realizując hasło tegorocznego planu pracy „Prawda, dobro, piękno – ogród dobrych wartości” – w miesiącu wrześniu świętowaliśmy Dzień Kropki. Był to wyjątkowy dzień. W każdej grupie dzieci pięknie ubrane w kropeczki uczestniczyły w kropkowych zajęciach. Wszyscy obejrzeli film ,,Kropka”, który ukazał nam piękno rzeczy małych. Dzieci wraz z nauczycielami rozmawiali o swoich talentach jak również szukali gdzie mogła ukryć się kropka.

DZIEN KROPKI DZIEN KROPKI DZIEN KROPKI DZIEN KROPKI DZIEN KROPKI DZIEN KROPKI DZIEN KROPKI  


14.09.2022r. – zajęcia edukacyjne – Straż Miejska
Dzisiaj w naszym Przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej Komendanta - Pana Jakuba S. oraz Jego zastępcę - Pana Janusza S. Wygłosili prelekcję jak należy zachowywać bezpieczeństwo i zaprezentowali swoje akcesoria niezbędne w pracy. Przypomnieli nam jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na ulicy, w przedszkolu i w domu. Panowie pokazali nam wiele ciekawych atrybutów pracy: mundur, lizak, kajdanki, czapkę, kamizelkę. Dziękujemy!

 Zajęcia edukacyjne Straż Miejska Zajęcia edukacyjne Straż Miejska Zajęcia edukacyjne Straż Miejska Zajęcia edukacyjne Straż Miejska Zajęcia edukacyjne Straż Miejska Zajęcia edukacyjne Straż Miejska Zajęcia edukacyjne Straż Miejska Zajęcia edukacyjne Straż Miejska


12.09.2022r. - Teatr ,,Eden” – „Prawdziwy Skarb”
Tego dnia, nasze Przedszkole odwiedził Teatr ,,Eden” z Wieliczki. Aktorzy przygotowali dla naszych Przedszkolaków przedstawienie pt. „Prawdziwy Skarb”. Dzieci chętnie obejrzały teatrzyk. Nasz bohater wyruszył w poszukiwaniu skarbu, szukał daleko, a odnalazł prawdziwy skarb w domu - miłość, rodzinę i Boga. Humorystyczne sceny i wspaniały spektakl na długo pozostaną w naszej pamięci, a także ukryty przekaz, aby patrzyć nie tylko oczyma, ale i sercem, a wtedy dostrzeżemy, że prawdziwy skarb jest tuz obok nas.

. . . . . . . .
 


01.09.2022 – Rozpoczęcie Roku szkolnego 2022/20223
W czwartek rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Szczególnie serdecznie witamy siostrę Magdalenę Białorudzką, która będzie pełniła funkcję dyrektorki przedszkola, witamy dzieci nowoprzyjęte oraz panią Monikę Majda, która jest wychowawczynią w gr. ,,Wiewiórki” i panią Dorotkę, która pomaga na jadalni. Wszystkim dzieciom, Siostrom i Paniom życzymy niech dobry i miłosierny Bóg błogosławi w pracy, zabawie i nauce przez cały rok. W tym dniu o godz. 10:30 dzieci z gr. ,,Zajączki” i ,,Sarenki” wraz z nauczycielami uczestniczyły we Mszy Św. na rozpoczęcie roku przedszkolnego w kościele Miłosierdzia Bożego.

Msza Św Msza Św Msza Św Msza Św Msza Św Msza Św Msza Św Msza Św